Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ha ütöget a...

Mit lehet tenni ha ütöget a gyerek ha nem tetszik neki valami vagy megsértődik valamin?

Figyelt kérdés
Próbáltam elmagyarazni neki de nem vált be.
2019. febr. 5. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Hány éves? Mert nem mindegy, higy 10 hós vagy 3-5eves...
2019. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 éves.
2019. febr. 5. 09:29
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Nalunk ez igy szokott lezajlani:

- Azert utottel meg, mert merges vagy szomoru vagy?

- Nem vagyok merges, szomoru vagyok.

- Azert vagy szomoru, mert (... itt elmondom, hogy szerintem miert...).

- Nem, hanem az a baj.../Igen azert.

- Ertem, es latom, hogy szomoru vagy, de akkor sem engedem, hogy meguss engem, vagy mast, mert faj. (Ha utne, lefogom a kezet, nem hagyom neki). Itt van ez a parna/pluss, ezt utheted. Vagy szeretnel inkabb hozzam bujni/egyedul lenni a szobadban?


Es akkor valaszt, altalaban beul az olembe, vagy eldobja a parnat messzire. Ha nincs a fenti parbeszedre ido, akkor csak annyit mondok, hogy ,,latom, hogy most szomoru vagy, de nem engedem, hogy bants, most mennunk kell, ha hazaertunk, megbeszeljuk".

2019. febr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Ja es persze, ha megutott, megkerem, hogy tegye jova, es simogasson meg, vagy adjon ra gyogypuszit.


Ha nagyon merges leszek tole, es nem tudok normalisan reagalni, akkor inkabb fogom, es beviszem a szobaba, elmondom neki, hogy most merges vagyok, mert megutott, es fajt, es le kell higgadnom. Ha lehiggadtam, akkor megbeszeljuk.

2019. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki ebben a kategóriában, aki normális választ képes adni:)


Mindent leírtak előttem, nálunk is ez van, azzal kiegészítve, hogy nem ismétlem magam minden ütésnél, hanem megkérdezem, hogy szabad e ilyet csinálni vagy mondom, hogy nem szabad/kérlek ne csináld/ ez fáj nekem

2019. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
16 hósom van, csapkod, dobálózik, ha nem tetszik neki vmi. Mindig elmondom, hogy lehet mérges, csalódott, de bántani nem bánunk senkit, ha látom, hogy vevő a dologra meg is ölelés, de van mikor látszik rajta, hogy csak olaj lenne a tűzre. Sokat csillapodott a dolog, de elég hirtelen természetű sajnos előfordulnak még mindig ilyen esetek. Néha nagyon kétségbe estem emiatt, csak remélni merem, hogy beérik majd ez a dolog, csakhát még előttünk a dackorszak is 😞
2019. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugye őt se ütögeti senki, semmilyen okból?

Nyugodtan, és határozottan közöljük, hogy ezt nem szabad, és megpróbáljuk kideríteni, mi a problémája. Kb. ahogyan az 1-es írta.

Persze ha tényleg fájdalmat okozott, azt is egyérteműen jelezzük, de semmiképpen se ütünk vissza.

Ugyanis azt szeretnénk megtanítani, hogy a konfliktusokat szóban kell elrendezni, nem az erősebbnek van igaza.

2019. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!