Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermekkel, hogy...

Autista gyermekkel, hogy lehet elkezdeni beszélgetni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha a gyermek nem beszél "idegenekkel", tehát óvónővel, tanárnővel stb. Viszont szeretnénk megtudni tőle, hogy hogy van, hogy érzi magát az adott helyen, ilyenekre gondolok. Egyáltalán van erre módszer? Meg tud e nyílni idegennek és ha igen, ez mennyi idő?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. febr. 5. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Lehet újat mondok, de nincs két egyforma autista.
2019. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Unokaöcsém autista. Ha kérdeztem válaszolt, de kerülte a szemkontaktust. Mindig. Soha nem nézett rám.

Amúgy ugyan úgy beszéltem hozzá mint egy nem autistához.

2019. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták előttem ennek nagyon sok fajtája van. Van olyan is, aki teljesen képtelen az önellátásra, élete végéig ápolni kell, nem is beszél. Na, vele sehogy. Aztán van olyan, akin szinte észre sem venni, csak olyan neveletlennek tűnik. Pl. a kolléganőm fia autista, normál integrált iskolába jár, ha szólnak hozzá válaszol, de pl. 12 éves, és nem tudták neki megtanítani, hogyha bemegy valahova akkor illik köszönni. Na, őt általában csak egy neveletlen bunk.ónak tartják.

Egyébként a szülő nyilván tud hozzá útmutatót adni. A fiamnak volt ilyen osztálytársa az előző suliban, és ő pl. nagyon nem szeretett középpontban lenni. A tanítónő próbálta dicsérettel motiválni, de bement anyuka szólni, hogy ezt inkább ne. Alapvetően semmit nem kell erőltetni, ha elég időt töltötök együtt, akkor majd megnyílik, ha akar.

2019. febr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért nem a szülei kérdezik meg tőle? Ők nem idegenek.


Egyébként nem csak beszéddel lehet kommunikálni. Rajzokkal, képekkel, jelnyelven, írásban. Utóbbi mondjuk valószínű még ki van zárva egy óvodás gyereknél, de a többit simán meg lehet próbálni. Ismerek olyan mutistát (totális mutista, tehát nemcsak idegenekhez, hanem senkihez nem beszél), aki írásban pont olyan normálisan kommunikál, mint mi most itt, és meg nem mondanád róla, hogy beszélni egyáltalán nem beszélt soha életében.

2019. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Képeket használhatsz. Szomorú / vidám arc közül válasszon. Előtte te is mutasd meg, hogy te hogy érzed magad. Jobb a rajzolt kép, mint a fotó, azon egyértelműbbek a vonások.
2019. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tizenéves autista fiam van és nekem sem könnyű vele beszélgetést kezdeményezni. Nehezékesen, többszöri kérdezés után, egy-egy mondatos válaszokkal megoldja, pedig én is mindig kérdezem tőle egy nap után,pl. hogy mi volt az ebéd, milyen jegyekeet kapott, mi történt az iskolában stb. Az én fiam pl. csak az általa kedvelt témákról beszél szívesen (nyelv, számítástechnika, matematika).
2019. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

"Tizenéves autista fiam van és nekem sem könnyű vele beszélgetést kezdeményezni. Nehezékesen, többszöri kérdezés után, egy-egy mondatos válaszokkal megoldja, pedig én is mindig kérdezem tőle egy nap után,pl. hogy mi volt az ebéd, milyen jegyekeet kapott, mi történt az iskolában stb. Az én fiam pl. csak az általa kedvelt témákról beszél szívesen (nyelv, számítástechnika, matematika)."


Autista vagyok és ezt teljesen átérzem. Számomra tök fölösleges arról beszélgetni, hogy mi volt az ebéd meg mi történt az iskolában. Rettenetesen unalmas időpocsékolás ezt nap mint nap végighallgatni. Ha történik valami olyan, amit érdemesnek tartok elmondani, akkor kérdés nélkül is elmondom, ha meg nem történt semmi, akkor meg minek beszélgetni róla? Nekem az a fura, hogy az emberek ilyen fölösleges felszínes kis apróságokról akarnak beszélgetni ahelyett, hogy érdekes témákat fejtegetnének ki együtt részletesebben.

2019. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez már nekem megalázó, én tudom magamról hogy autista vagyok (1 minden papíron ott van, 2 kisegítőbe járok) de embi attól hogy valaki autista nem agyhalott farokjancsi, nem azt jelenti hogy nem áll egyből szóba, a világot minden autista másképp látja, de ezek a "nézetek" sosem egyformák (többek közt ezért mondta az első hogy nincs két egyforma autista) én is autista vagyok szóba áll bárkivel, én csak pl utálom a "hangos" életet elítélem az alkoholt a bulikat meg ezeket mert kellemetlen időtöltés és szívesebben maradok otthon és nézek filmet vagy gépen játszok. Az autizmus nálam maximum a kissé antiszociális életmód és a matematikai nehézségeknél látszik. Képzeld el ettől függetlenül megtudom mondani hogy jól érzem magam, és tudok köszönni, SŐT A BESZÉLGETÉSRE IS KÉPES VAGYOK, sajnos ha autista az ember mindenki lenézi és agyhalott farokjancsinak nézi, rohadt megalázó hogy bele sem gondolnak az embik mennyi fájdalmat és problémát okoznak....
2022. ápr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!