Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg több autista van mint...

Tényleg több autista van mint régen vagy csak többen kapnak diagnózist?

Figyelt kérdés
Ha több van mi lehet a háttérben?
2019. febr. 8. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez részben "divat" is lett-mondom ezt egy talán érintett kislány anyjaként. Komoly üzletág épült a fejlesztésre... Ma már nagyon, sőt, túl könnyen kimondják, h autisztikus a gyerek.
2019. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is-is. Az Usa-ban minden 68. ember autista. Magyarországon minden 100. Azért ez szerintem nagyon sok. Túl sok.
2019. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyival nincsenek többen, mint amennyivel többen kapnak diagnózist, de többen vannak.


Hogy miért, arra csak tippek vannak, tulajdonképpen az autizmus okát sem tudjuk. Miután az autizmus egy viselkedés-alapú diagnózis, az is lehet hogy több eltérő probléma is okozhatja az autizmus fogalmába sorolt viselkedést, különösen, hogy "spektrum"-ról beszélünk. És ez nem csak azt jelenti, hogy ugyanazok a tünetek kinél enyhébbek, kinél súlyosabbak: van aki pl. nem tudja értelmezni az arcmimikát, de 6 éves kora óta nem volt "meltdown"-ja, más meg tökéletesen érzi mások érzéseit, de felnőttként is rohama van, ha sok vagy szokatlan inger éri.

Két ígéretes magyarázat van, az egyik ez:

[link]


A másik a tisztán genetikai mutációs elmélet. A teljes genom-szekvenálás drága és időigényes, de van egy módszer, amivel gének eltéréseit lehet meghatározni. Mindenkiben vannak mutációk (Amik sem az apai, sem az anyai genomban nem találhatók), de kevés. Végeztek egy vizsgálatot, ahol első generációs autistákat (akiknek a szülei nem azok) hasonlítottak össze átlag és második generációs autista kontrollal. Az a tapasztalat, hogy az első generációs autistáknál szignifikánsan több a mutáció, mint a második generációsoknál vagy az átlagpopulációban. Nincs az autizmusnak "génje" - ez is okozhatja a spektrum-szerűségét -, de ez az eredmény arra mutat, hogy a gének másolási hibája lehet az ok.


A két elmélet egyaránt igaz lehet, kinél ez, kinél az az ok, sőt harmadik, még nem ismert ok is lehet.


Hogy mitől nő a számuk: a gyulladás-szint összefügg a táplálkozással (a mit és a mennyit is számít), az meg trendszerűen egészségtelen lett. Meg más környezeti hatásokkal is.


A mutációk pedig nőhetnek attól is, hogy idősebb korban vállalunk gyereket. (Itt az apa életkora is számít, szemben pl. a Down-kórral ahol csak az anya életkora rizikófaktor) Meg sok más környezeti hatás is fokozhatja a mutációkat.

2019. febr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán. Régen rámondták a gyerekekre, hogy fura es kész.

Ma boldog boldogtalan rohan az orvoshoz, mert valamit nem csinál a gyerek és szerinte autista.

Pedig az autizmus elég tág fogalom. Felnőttem eggy3l, szóval tudom.

2019. febr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez üzlet is.


A háttérben az is lehet,hogy agyon kényeztették a mai gyerekeket,mert rengeteg gyereknek kell okosító tornára is járnia és úgymond sajátos nevelési igényűek.Na akiket eddig ismertem mind olyanok voltak ahol a gyerek se öltözködni,se cipőt kötni,se rendesen evőeszközzel enni nem tudott stb (az én időmbe a cipőkötés 4-5,késsel enni 6-7 évesen,öltözni 4-6 évesen már tudni kellett bőven)

.

Tetszik vagy nem ezeket mind a szülő tanítja meg!

Nem agyon kényeztetni,meg babaként kezelni kellene 6-7 éves gyerekeket,régen ennyi idős gyerekek már egyedül jártak suliba,boltba lefutottak ha kellett valami.Most meg sokszor 10 éves gyerekek küszködnek olyan dolgokkal amit régen ovisoktól vártak el.


Plusz rengeteg a neveletlen gyerek és mindjárt ráfogják hiperaktív,speciális nevelési igényű,pedig soknak csak otthon egy kis szigor kellett volna.Érdekes módon mi végig tudtuk ülni elsőben az órákat,sőt az első évzárót is végig álltuk,nem padokon ültünk.


Biznisz is és a gyerekek megkímélésének ez lett az eredménye.Nem normális dolog ahogy hallgatom a szülőket hogy 11-12 éves felsős kamasz gyerek nem képes egyedül felkelni,a szülőnek kell keltegetni,sokszor még a suliba is elvinni(ezért nem tud a szülő időben a munkahelyére érni és kénytelen túlórázni)

2019. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A számuk bizonyára nőtt, de többet is diagnosztizálnak, pontosabbak a vizsgálati módszerek, és több gyereket is visznek ilyen vizsgálatra, mert a szülők többet hallanak, olvasnak az autizmusról. Én azt olvastam, hogy a káros környezeti hatások és a rossz táplálkozás együttvéve okozzák.

Nekem ADHD-s a gyerekem. Az idősebb családtagok közül mindkét ágon több is van, akinél vannak vagy voltak hasonló viselkedési minták, tehát valamennyire örökletes is lehet nála, nem csak úgy, a semmiből jött.

Az autizmus nem nevelés kérdése. Egyetértek, hogy a mai gyerekek máshogy nevelkednek, mint régen, de más a környezet is. Attól nem lesz valaki autista, hogy nem nevelik elég hamar önállóságra, vagy nem elég szigorúak a szülei...

2019. febr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csak többen kapnak diagnózist. Egyre szélesebb a spektrum, amit vizsgálnak, ahol a bajt keresik... valaki régen pusztán csak antiszociálisnak volt elkönyvelve (ma Asperger), vagy rossz, esetleg javítóba való gyereknek (ma ADHD)... régen csak ha nagyon egyértelmű voilt, vagy volt hozzá társult betegség, akkor ismerték fel. A szülők is sokszor normál iskolába kényszerítették a gyereket, normál gyerekek közé normál tanmenetbe (csak mert nehogymár pont az ő gyerekük legyen a debil), aminek az eredménye az lett, hogy a gyerek nem tudott beilleszkedni, figyelni, bukott, ő lett a butagyerek... most ezeknél már felismerik, hogy baj van, még ha nem is autizmus, de esetleg valami részképességzavar... ezt lehet fejleszteni, lehet teljes élet ígéretét adni a gyereknek. És ez nagyon fontos. Mert egyszerűen már mások az igények. Nem az, hogy "fiam, 16 lettél, mehetsz napszámba, el kell tartani a családot", hanem a cél egyre inkább a tanulás, a tudás, az önérvényesítés. És ehhez fel kell ismerni, ha baj van. Mert most igenis számít, ha valaki nem tud írni-olvasni-számolni... régen nem számított ennyire.
2019. febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Régen is sokan voltak, csak régen nem voltak fejlesztések meg egyebek, hanem kisgyerekkorban bedugták őket egy elmegyógyintézetbe, el voltak zárva egész életükben, így a neurotipikus emberek nagy része nem tudott a létezésükről.
2019. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"A Szülők normál iskolába kényszerítették a gyereküket."

Szerinted most ezek a gyerekek hova járnak?

És ez nem a szülő rossz döntésének az eredménye, hanem az alulfinanszírozott oktatási rendszeré.

Van iskola szellemi fogyatékosoknak, meg van a normál gyerekeknek. Egy magasan funkcionáló autistának országos szinten alig van iskola! Még a nagy megyeszékhelyeken sem.

A magatartászavaros gyerekekről nem is beszélve. Ők azok, akik a két rendszer között lógnak. Normál suliba ne vidd, mert a tanár kiakad "én nem vagyok gyógypedagógus", a speciális iskolába meg ne vidd, mert nem szellemi fogyatékos. Ezek a gyerekek ugyanúgy kudarcélményekkel járnak iskolába, ugyanúgy kitaszítottak lesznek, csak most valahogy jobban bevonják ebbe a szülőket.

Vidd el kivizsgáltatni, hogy van-e valami baja. Ha nem viszed el, akkor nem vagy együttműködő. Elviszed. Mégis mi változik? Kezelni attól nem fogják tudni jobban, iskola meg még mindig nincs nekik.

Üzlet? Hát, nem tudom. Találj ezeknek a gyerekeknek akár magánúton is fejlesztést, nagyon-nagyon nehéz.

Amúgy hogy a kérdésre válaszoljak, is-is. Többen is vannak, de fejlettebb is a diagnosztika.

Persze a szakemberek tagadják, hogy többen lennének, de én emlékszem, hogy 35-en voltunk a suliban, és mindenki ült, és figyelt. Most nem találsz olyan osztályt, ahol nincs min. 2-3 diagnosztizáltan problémás gyerek, aki nem azért nem figyel, mert neveletlen, hanem azért, mert képtelen rá.

Táplálkozás, környezetszennyezés, kitolódott szülési időpont, számítógép, tévé, sok elmélet van, de igazán nem tudja senki mi az oka.

2019. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted most ezek a gyerekek hova járnak?"

a "normál" iskolák legnagyobb része ma már integráló intézmény. Vannak gyógypedagógusaik (ilyen régen mint a fehér holló, kb annyi volt), vennek felzárkóztató órák, fejlesztések a normál iskolákban is. Van lehetőség mind az integrálásra mind pedig a differenciálásra is a normál tanmenet mellett. Ez azért nagy segítség.

Amikor én iskolába kerültem, a max, amit fel tudtak ajánlani, hogy hagyjam ki a 2. osztályt, elsőből 3-ba menjek, hogy ne unatkozzak. nem lett volna jó ötlet.

Ma a gyerekem (ADHD-s) kiemelkedően teljesít több tantárgyból, a tanítója külön foglalkozik vele, külön feladatokat ad neki, amíg a többiekkel tankönyv szerint haladnak. Ez régen elképzelhetetlen volt.

2019. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!