Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerek neurológusnál hogy...

A gyerek neurológusnál hogy történik egy vizsgálat? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Mit tud és mit nem tud diagnosztizálni?
2019. febr. 10. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Esetleg nem merült fel benned, hogy attól függ, mekkora gyereket viszel? Pár hetest is lehet neurológushoz vinni és nagy gyereket is

..

2019. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Piciknél a primitív reflexek kiválthatóságát vizsgálja. Vannak mozdulatok, amikre adott választ kell mutatnia a babának. Pl. fej oldalra fordítására a megfelelő végtagok behajlanak.

Nagyobbaknál azt nézi, hogy a korosztálynak megfelelő reflexek kiválthatóak-e, illetve nem jelennek-e meg olyanok, amiknek már nem kellene.

Ezen kívül vannak tesztjei az agyidegek működéséhez, Megnézi az egyensúlyozást, mozgáskoordinációt, és bizonyára még sok mindent. Műszeres vizsgálatokat is kérhet (EEG, koponyröntgen, MR) nyilván a panasztól meg az alapvizsgálat eredményeitől függ, mit tart szükségesnek.

2019. febr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én voltam babával is és 5 éves gyerekkel is.

Sajnos nagyon hosszú várólista van, kicsi babánál 1-2 hónap is sokat számít, de ennek ellenére az mondom, hogy mindenképp államiba vidd.

Az 5 évessel én jól megszívtam, odavittem, ott voltunk 10 percet, egy-két tesztet megcsinált a gyerekkel, aztán kitalálta, hogy ct, meg szemész meg nem tudom én még miket írt ki neki. Vigyem el a háziorvoshoz beutalóért, mert ugye ő magánprakszisban nem tud adni. A háziorvos meg közölte, hogy akkor ő ad egy beutalót a kórházba a gyerekneurológiára, mert ő ilyeneket nem tud kiírni. Magánban vagy nincs vagy nagyon drága. Jó, szemészetre elvittem, de ott meg azt mondta, amit kért az orvos, nagyon brutál vizsgálat, gyereknek nem csinálja. Na, ennyi, ablakon kidobott 12.000 ft volt.

2019. febr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hány éves a gyerek és miről van szó?



Hát nem mindegy hány éves gyerekről van szó és milyen okból mennek oda.


Ha általános vizsgálatról van szó akkor is a gyermek korát és szemérmességét figyelembe kell venni.Általános vizsgálat a fityma vizsgálatát,hátrahúzását,a herék áttapintását,esetleg hasi ultrahangot foglalhat magába.



Sok gyerkőcnél a fitymaszűkület vagy fitymaletapadás gyanú gyakori.


Ha azért már 10-14 éves a gyerek,akkor a gyerekkel is mindent meg kell beszélni,ott már van szeméremérzet,ott azért amikor a gyereknek le kell vetkőzni alul és meg akarják vizsgálni,ne nézegessen,ne lásson semmit az anyuka,de apuka se.

2019. febr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat rossz helyre ment az üzenet,gyermek urológiás kérdés helyett.
2019. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!