Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mégis mit lehet egy ilyen...

Mégis mit lehet egy ilyen gyerekkel kezdeni? Már kezdjük teljesen feladni.

Figyelt kérdés
Nem tanul. Most járja harmadjára a hatodik osztályt. Hiába a szép szó. Hiába az ígéret, hogy ha átmegy akit kap ezt v azt. Már azt is elmagyaráztuk neki, hogy így semmire nem fogja vinni. A magatartása rémes. Az sem biztos, hogy engedni fogják hogy folytassa az iskolát. Már most nem járhat be. Itthon kéne tanulnia. Dehát nem tanul. Ha azt mondjuk neki hogy nincs telefon, tv semmi, inkább fekszik a szobában és lesi a plafont mintsem hogy tanuljon. Egész nap otthon van és nem csinál semmit. Lesi a tévét. Mégis mit lehet csinálni vele?
2019. márc. 4. 08:17
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
50%
Esetleg bentlakásos sulin nem gondolkoztatok?
2019. márc. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
59%
Vidd el máshova. Itt valami a suliban nem stimmelhet.
2019. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%
Nem gyakori, de sok ilyen gyerek van és ne az iskolát hibáztassuk. Az hogy nem tanul, az a legkisebb gond, dolgozni se fog, akkor meg ugye miből fog élni? Életművész lesz, sajnálom hogy így kifogtad.
2019. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
62%

Persze a suli a hibás, ahol a többi gyerek tud tanulni csak ez az egy nem.

Sajnos nagyon rosszul lett nevelve, elengedtétek , biztos azt csinált amit akart.

Most már amikor látja hogy úgy sincs következménye, akkor minek tanuljon.

Mégha nem is jó ezt hallani de ti vagytok a hibásak a neveléssel.

2019. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%

Vissza tudod idézni, mikor kezdődött ez, egyik pillanatról a másikra történt, vagy kiváltotta valami?

Pszichológus (iskolapszichológus ha van, vagy elvinni magánúton egyhez, akikről j ó vélemények vannak) hátha tudna segíteni. Valamiért nem érzi magát motiváltnak, esetleg valami történt vele, amiről nem tud-akar beszélni, a magatartás-probléma is annak a jele, hogy nem érzi jól magát a bőrében...

2019. márc. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ez már a második iskolája. Persze mindig azzal van hogy a tanár a szemét. Ezért bukik szinte mindenből? Nem az én nevelésének. Nem a gyerekem csak közeli rokon. Én úgy tudom eléggé fogva voltak (3 testvér a többivel nincs baj). Nem tudom hogy bentlakásos van-e a közelben de utána nézek.
2019. márc. 4. 08:42
 7/27 A kérdező kommentje:
Hát egyébként sem volt jó gyerek, de a szülei válása után harapodzott el a dolog. Vitték már pszichológushoz is. Az sem segített rajta. Mikor az apja besokallt tőle fogta magát és átköltözött az anyjához. Talán ő nem fogja annyira mint az apja, de sztem csak kezdi már ő is feladni.
2019. márc. 4. 08:46
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

Ha rokon, akkor szerintem te nem tudsz intézkedni, 1000 oka lehet a dolognak, ezeket te nem feltétlenül tudod.

Orvosi vizsgálatra kell vinni, lehet, hogy lelki dolgok vannak a háttérben, esetleg fejlődési gondok stb.. Családsegítő szolgálat is segít. Egyébként meg ha nem kérnek segítséget, akkor hiába a jóakarat, nagyon megbánthatod őket, ha beleavatkozol a család gondjaiba.

2019. márc. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Valami oka biztosan van. Ez azért több, mint, hogy rosszabb a gyerek, mint az átlag. Én továbbra is vinném szakemberhez, hogy kiderüljön, hogy mi a baj. Nem azért, hogy a szakember hasson rá, hogy tanuljon, hanem azért, hogy először is kiderüljön, hogy mi a probléma.

Ha jól értem a szülők elváltak. Talán ez is megviselte. Vagy a szülő új párjával nem jött ki. Bármi lehet. De ilyen fokú rossz magatartásnak, nem tanulásnak szerintem van konkrét oka.

Ameddig nem azzal foglalkoznak, hogy ezt kiderítsék, addig nem is fogják megoldani.

2019. márc. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%
Lehet bármilyen probléma a háttérben, ami a tanulást és/vagy a beilleszkedést nehezíti. Talán nem vették észre nála.
2019. márc. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!