Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valaki adna tanácsot, hogy...

Valaki adna tanácsot, hogy mit csináljak vele? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nővérem lányáról lenne szó(5éves). 1-2 havonta én vigyázok rá 3-5 napokat, ilyenkor rendszerint ott alszok. Nagyon szeretem a kislányt, de szófogadatlan, gyakran nem tudok mit kezdeni vele. Ha nem játékról van szó nem tudok szót érteni vele. Öltözésnél csak eldobálja a ruhákat vagy elfut, enni nem akar, ha főzök, vagy bármi mást csinálok ami nem játék folyton rángat, hogy játszunk. Ha éppen nem az van amit akar dobálózik, délutáni pihi akkor se jön össze ha ott fekszem vele és eljátszom, hogy alszok. Próbáltam alkudozni, azután játszunk, ha végzek, segítsen nekem, elmegyünk a játszótérre ha jól viselkedik, ezek nem váltak be. Próbáltam vele beszélni, egyszer kiabáltam is vele, semmi haszna. Csak akkor fogad szót egy ideig, ha hívom nővéremet vagy anyumat és ők telefonon beszélnek vele, de nem hívogathatom őket mindig. Azt mondták, hogy csapjak a fenekére, de nem bírom megütni. Van bármi megoldás azon kívül, hogy megütöm? 2 nap után kikészülök, már ott tartok, hogy sosem lesz gyerekem, mert megőrülnék. Bármi ötlet amit megpróbálhatnék?

2019. márc. 25. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Nekem a saját 4, illetve 2 éves gyermekeim ilyenek. 2 évesen még normálisnak mondható ez a viselkedés, 4 évesen már necces. Az anyukájának kellene foglalkozni a problémával. Te annyit tehetsz, hogy kevés szénhidrátot adsz neki, és amennyit csak lehet, szabadban vagy vele, ahol kedvére rohangálhat. Ha vacak idő van, irány a legközelebbi játszóház, ahol tombolhat. Altatáshoz tegyél be relaxációs zenét, és simogasd az arcát. Esetleg ölbe is veheted, mintha kisbaba lenne. Egyébként meg türelem, türelem és TÜRELEM.
2019. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Ajanlom a Pozitiv fegyelmezes c. konyvet/facebookcsoportot
2019. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kis falu, sajnos játszóház nincs :( Jó időben csináltam azt, hogy uzsit csomagoltam és mentünk a játszótérre, viszont ezt nem tehetem mindig, amikor én vigyázok rá a főzés stb is rám marad.
2019. márc. 25. 15:05
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező leírtál egy tipikus 5 évest. Ezek a tulajdonságok életkori sajátosságok. A fenékre csapással nem mész semmire. Lehet abban a pillanatban szót fogad, de 10 perc múlva kezdődik minden elölről. Igen, elég idegtépő. Még szülői szemmel is, nem hogy egy felvigyázó szemével. Biztos módszer nincs. Kompromisszum kötése talán a legcélravezetőbb, de nem mindig válik be.
2019. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Hát ja, ez ilyen. A szülők is általában akkor csinálják a házimunkát, ha a ded alszik. Este elaltatod a gyereket, bedobod a mosást, megfőzöl másnapra, gyors porszívózás, felmosás, ha ügyes vagy, még zuhanyozni is marad idő, majd kiteregetsz és Te is kidőlhetsz.
2019. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehát nincs más választásom, mint tűrni az őrületet?
2019. márc. 25. 15:20
 7/14 A kérdező kommentje:
Régebben amúgy hallgatott rám a kislány, megtudtuk beszélni az dolgokat, úgy egy fél éve tart ez az időszak.
2019. márc. 25. 15:22
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Nekem csak egy normál 5évesnek tűnik...
2019. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Van választásod. Mondhatod a szülőknek, hogy addig nem vállalod a kislányt, amíg nem nevelik meg.
2019. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Gyerek teljesen normális.

A probléma, hogy téged telejsen átver és azt csinál amit akar.


Délutáni alvás eleve nem kell már 5 éves gyereknek. Azt nyugodtan kihagyhatod, ha fáradt nézzetek meg ilyenkor egy mesét.


Gondolom van tv, mese, tablett meg minden. Ezzel pl jól tudsz egyezkedni. De be is kell tartonod.


Elöször is mikor oda mész mond el neki mi lesz a program.

Ma délelött fözök, ebédelünk délután elmegyünk játszani este meg nézhetünk tv-t- A déleötti fözésnél segíthetsz.

Ha úgy érzed nem tartja be amit akarsz akkor egyszerüen mondod neki, hogy ha nem teszi meg akkor nem mentek játszóra, nem nézhet este Tv-t. Ok hisztizni fog ezen, de csak 1-2x aztán rájön, hogy ki a fönök.

Akkor is be kell tartani a büntetést ha hisztizik, mert a büntetés alatt persze, hogy hisztizni fog.

2019. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!