Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha állandóan átjön...

Mit tegyek ha állandóan átjön a szomszéd gyerek?

Figyelt kérdés
A szomszéd kislány négy éves, a fiam 9.Állandóan kopog a kislány, van hogy egy nap többször is.Kényes, hisztis, nyavalygós kislány egyébként.Ha nem engedem be, mert mondom, hogy most miért nem jó, áll tovább hízelegve az ajtóban.Ilyenkor becsukom az ajtót.Volt már olyan, hogy mondtam, hogy most tanulunk, erre tíz perc múlva újra kopogott, hogy készen vagyunk-e.Néha persze, megengedem, hogy játszanak,de amúgy a fiam sem szereti a kislányt..A szüleivel jóban voltunk, de már nem is köszönnek eléggé úgy néz ki, hogy emiatt.Mintha akkora hiba lenne, hogy a négy éves gyereküket nem szórakoztatjuk minden percben...

2019. ápr. 27. 12:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Ne engedd át!

Biztos h nem kényszeríreném a fiamra a kislány társaságát, vagy magamra, h a szülei köszönjenek nekünk.

Letojom! Ha ennyire gyerekesek, akkor jobb us nélkülük!

Paraszt dolog egyébként amit csinálnak. Ne foglalkozz velük

2019. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy bunkóság a szüleitől. Eleve az, hogy neked lepasszolják, ha passzívan is-mert hogy a kislány megy kopogni... szerintem ne engedd be és kész! Gondolj arra, hogy a szülei rajtad röhögnek otthon, hogy "majd elszórakoztatja a gyerekünket az ingyen bébiszitter" -
2019. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
ėn a szülőket nem ėrtem.. Nem is zavarja őket hogy a kislány elhagyja a lakást es másnál kopogtat..? nem is érzik ezt illetlennek?
2019. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a négy éves a hibás, hanem egyértelműen a szülei. Mondd meg nekik, hogy nem értek rá mindig, ha nem értenek a szóból ezután sem, akkor mondd meg nyomatékosan, hogy bocs, de nem vagy pesztonka. Ha megsértődnek, akkor megsértődnek. Ha maguktól nincs ennyi eszük, akkor neked kell lépni, ne foglalkozz vele, hogy nem köszönnek. Ezek szerint észrevették már, viszont azt nem értem, hogy miért engedik át ezek után is. Egyébként tényleg idegesítő tud lenni, volt benne részem.
2019. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Volt benne részem nekem is csak ott öt éves volt a kislány, egész egyszerűen nem engedtem be , persze már sajnáltam amikor negyedórája kopogott.
2019. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint nem csak engem idegesítene ez fel..

Mostmár tényleg beszélni fogok a szüleivel, ez már nem hiszem normális.

Most is hallottam, hogy mondja az apja a kislánynak a SAJÁT kertjükben: "Jajj kicsim hát megint itt ülsz egyedül, nem játszik veled a D.?"

2019. ápr. 27. 13:46
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bunkóság a szülők részéről. A helyedben átmennék és udvariasan megmondanám, hogy lehet néha vendégségbe jönni, de előtte ti felnőttek egyeztessetek, hogy mikor alkalmas, mert nem mindig az. Hivatkozz az iskolára meg hogy te sem tudsz rá csak úgy mindig vigyázni és felelősséget vállalni, mikor eszébe jut átjönni, hiszen lehet épp egyéb dolgod, és hát ő még kisebb, mint a fiad, csak jobban szemmel kell tartani. És azt is hozzá teheted, hogy nem akarsz a kislánynak sem csalódást okozni, hogy elküldöd, ezért inkább beszéljék meg vele, tanítsák meg rá, hogy ne járkáljon át akármikor, hanem előtte szóljanak ide telefonon vagy kísérjék át, és kérdezzék meg alkalmas-e egyáltalán valamelyikőtöknél vendégeskedni.
2019. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz! Mit akarnak a kislány szülei? Hogy a 9 éves nagyfiad szórakoztassa,mert ők nem tudnak/akarnak a gyerekkel lenni?! Mondd,hogy vigyék el játszótérre!
2019. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg gáz a szülők részéröl.

Tuti megmondanám, hogy persze, vigyazok rá, 10.000/óra. Biztos elmenne tőle a kedvük.

2019. ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%
"Kedves Józsi! Kérlek értsd meg, hogy a gyerekek most olyan életkorban vannak, hogy nem igazán tudnak jól együtt játszani, úgyhogy ne küldd át a kislányt tízpercenként. Viszont ne aggódj, tíz-tizenegy év múlva a fiam biztosan szívesen és sokat játszik majd a lányoddal és jól elszórakoztatja majd." XD
2019. ápr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!