Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 évesen annyira hisztizik...

2 évesen annyira hisztizik hogy öklendezik. Normális az ilyen hiszti?

Figyelt kérdés
Eddig egyszer sem csinált ilyet, most 1 hónap alatt már kétszer játszotta el hogy, annyira hisztizik hogy elkezd öklendezni. Egyszer otthon vacsora után, akkor be is hányt. Alapból egy elég hisztis kiscsaj.. Tegnap volt még ez a hisztis öklendezés mert nem engedtem hogy a villamoson szaladgáljon. Eddig amikor hisztizett elmagyaráztam neki hogy az adott dolgot miért nem szabad, és miért. Vagy hagytam ameddig le nem higgadt és ki nem csapkodta vagy dobálta magát. De ez már megijesztett.. Ezzel orvoshoz kell fordulni? Vagy majd kinövi? Vagy mit csináljak vele ha megint ennyire elkezd sírni? Előre köszönöm a válaszokat.

2019. máj. 8. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyèm egy èvig csinàlta hogy nem tudtam hisztizni hagyni mert fél percen belül hányt. Mindig. Ne aggódj, kinövi:)
2019. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos normális, de tényleg kinövi. :) Csak legyen türelmed kivárni! :):)

Az egyik csemetém azt csinálta, hogy behisztizte magát, majd két-három visítás után, nem vett levegőt, hanem hangtalanul, tátott szájjal, eltorzult arccal folytatta tovább, hosszú másodpercekig nem vett levegőt, csak már amikor lila volt a feje. Bármit csinálhattunk, nem segített. Ezt egyébként a negyedik gyerekem csinálta, előtte nem is láttam ilyet, az első ilyen hisztinél teljesen kétségbe estem, a többinek sem örültem, de megtanultam kezelni. Aztán erről a hobbiról néhány hónap múlva leszokott. :)

2019. máj. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisfiam még nincs a hisztikorszakban, viszont én is ezt csináltam. Az orvos azt mondta anyumnak, először fenyegessen meg vele, aztán öntsön nyakon egy pohár vízzel. Állítólag közöltem, hogy öntsed csak, majd annyira meglepődtem, hogy tényleg leöntött, hogy lehiggadtam annyira, hogy lehessen velem beszélni. Legközelebb csak fenyegetni kellett már, harmadjára elég volt, hogy anyukám vett egy mély levegőt, és még mielőtt kimondta volna, hogy jön a pohár, közöltem, hogy tudom, pohár, abbahagyom.
2019. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hideg vizes módszert valóbna sokat hallani mint jótékony dolog. A kisgyerekek még iylen kis egyszerűen működnek, ami működik az válik szokássá, fontos, hogy ez ne működjön, ne érjen vele célt. Bíztasd arra, hogy szavakkal fejezze ki amit érez, még akkor is ha ez nyilvánvaló, mondjuk elesett és nyilván tudod hogy fáj neki, de kérdezd meg tőle, hogy mit érez, had üvöltsön sima hangok helyett szavakat, nagyon fejlesztő apróság ez.
2019. máj. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!