Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyermekem hamarosan...

ADHD-s gyermekem hamarosan gyógyszert fog kapni. Milyen változást várhatok ettől?

Figyelt kérdés
Ami a legsúlyosabb probléma nála, hogy rendkívül impulzív, dühkitörései vannak, minősíthetetlenül beszél velünk és a testvérével, bizonyos kéréseket, szabályokat évek óta naponta tisztázunk teljesen feleslegesen, egyetlen pillanatra sem lehet nyugodtan félrenézni ,mert rombol eltör, elront játékokat és más dolgokat is,a testvérét bármilyen apróság miatt megüti. Jár pszichológushoz, de semmi eredménye nincsen. Az ADHD-t már másfél éve magállapította gyermekpszichiáter, de csak most töltötte be a hat évet, hogy kaphassa a gyógyszert. Most, hogy már a közelében vagyunk, jobban elkezdtem aggódni, eddig a gyógyszer volt a reményünk, ha az nem fog segíteni a legnagyobb problémákon, akkor már reményünk sem marad, hogy valaha jobb lesz:( SZéthullik lassan a család:(
2019. máj. 11. 16:37
 11/99 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál. 3 áve tudjuk a kisfiamról, hogy ADHD-s, nagyon sok táplálékkiegészítőn túl vagyunk, emellett én magam is jártam és járok is terápiára, szóval nem mentegetőzésképpen írom, csak hogy teljesebb legyen a kép, a gyógyszer azért merült fel, mert minden, amit eddig próbáltunk, csődöt mondott.


Én súlyos cukrobeteg vagyok, 100%-osan betartom a 160 g-os diétát, tehát én is tudom, hogy mit jelent diétázni, azt is, hogy nem könnyű, de azt is, hogy a cél érdekében megéri, tehát egyáltalán nem utasítom el sem a diétát magát, sem az ezzel járó pluszfeladatokat, csak tényleg nem vagyok biztos benne, hogy egy kisiskolás fiú elég érett-e ahhoz, hogy ellenálljon a nap mint nap őt érő csábításoknak az iskolában. Ugye ha cukorbeteg valaki, akkor a diétában tett kihágásnak azonnali következménye van, ami kézzelfogható, ugyanez igaz a valódi ételallergiára is, ez komoly motiváció a diéta betartása mellett, ezért más egy kicsit. De nyitott vagyok minden szelídebb megoldásra még mindig, ezért olvasok még a témában.

2019. máj. 13. 14:49
 12/99 anonim ***** válasza:
79%

5-ös vagyok. Mi is diétázunk, a családban hárman vagyunk tejérzékenyek, de a gyerkőcöknél gluténérzékenység nem igazolódott (én az vagyok). Azért érdemes kivizsgáltatni szakorvossal. A suliban tejmentes étkeztetést kap (ami a gyakorlatban gluténmentes is, mert minden érzékeny gyerek ugyanazokat az ételeket kapja), de mivel nem cukorbeteg, az ebédjében néha van cukor. Reggelit, uzsonnát én adok neki, azzal nincs gond. De valóban, nagyon nehéz a diétát betartani, kell hozzá nem kis elszántság, és egy ekkora gyereket nehéz meggyőzni, hogy ne fogadjon el sütit, cukros dolgokat, ha megkínálják. Én igyekszem minimálisra csökkenteni a tejes, cukros, lisztes ételeket, de nem tudom 100%-osan csinálni, viszont így is érezhető némi javulás ahhoz képest, amikor még napi szinten ette a cukros gabonapelyheket tejjel, cukros joghurtot, kekszeket és hasonlókat. Vitaminokat, étrendkiegészítőket is szedünk, illetve odafigyelek a minőségi táplálkozásra, bár a fiam nagyon válogatós.

Vannak néha rosszabb időszakok, amikor már nagyon eldurvul a helyzet itthon. Ha már nagyon elegem van, végiggondolom racionálisan a dolgokat és beszigorítok. Először dühöng (régebben tört-zúzott, verekedett is), de aztán 1-2 nap alatt felfogja, hogy nem ér vele semmit, és összeszedi magát. Onnantól egy ideig igyekszik normálisan viselkedni, aztán kezdődik megint elölről... Az önkontroll a legnagyobb probléma, az iskolában még nagyjából működik, otthon már elfárad. Olvastam róla, hogy nekik ez mennyire kimerítő, nem úgy működik az agyuk, mint egy átlagembernek. Szoktam vele beszélgetni erről, azt mondja, nem tudja, miért viselkedik így, ha valami hülyeség eszébe jut, megcsinálja/kimondja, mert épp ahhoz van kedve, nem gondolja át, az pedig nem érdekli, hogy másoknak ez rossz lehet. Ha valami nem tetszik neki, azonnal és hevesen reagál (bár egyre ritkább, hogy megüt valakit). Ez az, amit impulzív viselkedésnek mondanak. Sokat olvastam az ADHD-ről, próbálom megérteni őt, és minden negatív dolga ellenére szeretni, máshogy nem megy.

Akkor legrosszabb, ha éhes, fáradt vagy unatkozik. Nehezen köti le magát, és ha elunja magát, elkezdi a kistesóját "kínozni", nem hagyja játszani, hogy vele foglalkozzon, ebből lesz sokszor veszekedés, néha verekedés is.

Az is érdekes, hogy tud különbséget tenni helyes és helytelen között, de csak ha mások csinálják. Sokszor meséli, hogy az iskolában más gyerekek hogyan rosszalkodtak, sérelmezi, ha őt bántják, csúfolják, kinevetik, de ő ugyanezeket simán megcsinálja a testvérével. Sosincs lelkiismeretfurdalása, nem bán meg semmit, a leszidás, "lelki fröccs" lepereg róla.

Összességében úgy gondolom, hogy a gyógyszertől lehiggadhat, kevesebb lehet a dühroham, de a személyisége nem hinném, hogy változhat tőle, nem lesz belőle egy mindig jókedvű, empatikus, kedves, udvarias gyerek. Ezért, és a lehetséges mellékhatások miatt nem vállalnám be.

2019. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 A kérdező kommentje:

Te jó ég, szóról szóra mintha rólunk írtad volna mindezt! Pontosan ugyanez van itthon is!!!


HÁlásan köszönöm! Beszélek a háziorvosunkkal, kivizsgáltatom laktóz, tejfehérje és gluténérzékenységre, és meglátjuk. Ő egyébként nem nagyon édesszájú, és mivel én cukorbeteg vagyok, van lehetőség cukormentes alternatívákat találni az édességre, tényleg akkor van probléma, ha az iskolában kínálják, szülinapoznak például, vagy ahogy néztem a heti menüt, sok ugyan a korpás péksütemény és a lassabban felszívódó CH-kat tartalmazó köret, de mellette egy héten legalább háromszor van valami édesség is.

2019. máj. 14. 10:17
 14/99 anonim ***** válasza:
50%
Látod, én is pont ezt mondtam az 5. válaszomban :) Ha van kedved, beszélgethetünk GYK-n kívül is. Én nagyon örülnék neki...
2019. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/99 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon remélem nem hozol ostoba döntést, és nem drogozod be a gyermekedet csupán azért mert "rosszúl" viselkedik, sokkal többet ártasz a drog használatával mint a józan neveléssel, tudod ez a "betegség" egy kitalált betegség, hogy felpörgetsék az amúgy narkolepszia nevű neurológiai rendellenességre adott ritalin nevű gyógyszer piacát. Rendkívül aljas dolog a legkiszolgáltatottabb embereket át verni, de hát kell a pénz a gyógyszermaffiának is, mi sem lenne egyszerűbb mint a saját gyermekük egészségéért aggódó szülőket jól át verni, hogy ismert, és jelen lévő, megoldható problémával állnak szembe, csak egy bogyót kell be venni, ami nem hogy nem káros még egészséges is. Persze... Ezt elhinni, legalább akkora balfácánnak kell lenni, mint akik be engedték azt a bizonyos falovat... Legalább gondolkozz mielőtt drogost csinálsz a gyerekedből caak mert a pszichiátria betilttatta azt is, hogy akár egy nyakast is lekeverj a gyereknek, ezáltal hagyd elkanászosodni, amalyre majd "gyógyszert" kell adni, mert meg bélyegzik, hogy ő adhd-s, sni-s... Tudod, mindenre rá lehet fogni, és rá is fognak egy pszichiátriai zavart pl: bipoláris zavar, nagyon egyszerű megtudni hogy át akarnak-e baszni ugye attól vagyunk emberek hogy legalább a személyiségünk különböző, tehát csak erre nem lehet felépíteni egy betegséget, de nem is ezt tették, és pont ez teszi az adhd-t kitalált betegséggé, ugyebár a mese szerint az adhd egy neurológiai elváltozással járó betegség, melynek csak mellékhatása a viselkedés átlagtól eltérővé válása, most hagyjuk el azt, hogy a személyiséget a pazichiátria egy átlagként kezeli, tehát a lényeg hogy az agyban van az elváltozás, amelyről egy ilyen drasztikus és komoly bedrogozás előtt ezért nem ártana megbizonyosodni. Miért nem rendelnek el agyleképezést? A válasz csupán annyi, hogy semilyen elváltozás sem lenne felfedezhető, ergo nem lehet bebizonyítani hogy beteg a gyerek, helyette az jönne le, hogy egyszerűen neveletlen. Szimplán vélemények alapján felállítani egy diagnózist, ez azért eléggé sántít, és az ilymódon diagnosztizált egyermeket, 6-éves korában stimulánsokkal kezelni azért nagyon nem magyar embertől megszokott dolog, maradandó károkat fogsz ezzel okozni egy még ki nem fejlődött idegrendszerben, és akkor már tényleg szükség lesz a különböző szerekre, talán az élete végéig... Tudod az agy nem olyan egyszerű működésű mint pl. Egy gyomor, így akként kezelni már eleve veszélyes, a drogozás még felnőtt korban is nagyon ártalmas, nem hogy 6-évesen, isten óvja szegény kicsi lelket.
2019. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/99 anonim ***** válasza:
11%

Teljesen igazat adok az utolsónak!

Kérdező, a legtöbb pszichiátriai gyógyszernek és a Ritalinnak is súlyos, öngyilkosságra hajlamosító mellékhatása van. Olvass,kicsit utána, angolul sok a cikk. Bármit megpróbálnek gyógyszer helyett...

2019. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 anonim ***** válasza:
85%
Csak sajnos a kezeletlen súlyos ADHD-s kamaszkora sokkal durvább mint egy kititrált adagú, ismert hatású gyógyszer szedése. Ne csak scientológiát olvass!
2019. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 anonim ***** válasza:
21%

Én spec nem olvasok scientológiát, viszont a Ritalin betegtájekoztatója (a hivatalos), elég szép hosszú listát ad a mellékhatásokról.

+ el kell olvasni azoknak a véleményet akik látják az ilyen gyógyszert szedő gyerekek viselkedését...szépen le van szedálva, elviselhetőek, szintelenül néznek ki a fejükből és kb ennyi. Magát a problémát senki se oldotta meg csak elnyomták a tüneteket, ennyi.

A gyerekével amúgy mindenki azt csinál amit akar, minden szülő egyénileg dönt, én az én véleményem irtam le, hogy SOHA nem adnék a gyerekemnek ilyen gyógyszert. Sokat mozogtam psziches betegek között munkából kifolyólag, látom mit művelnek a gyógyszerek.

2019. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/99 anonim ***** válasza:
100%

Mint ADHDs gyerek anyukája 15-el nem értek egyet. Az amit írsz, ilyen formában nem igaz!

Az, akinek valódi dopamin hianya van, annak a normál szint alá emelve elfogadhatobb lesz az élete. Es nem lesznek akkora hullámok a figyelmében viselkedésében. Lesznek, csak nem akkorák.Nem fárad le tőle, és nem lesz zombi a feje. És pláne nem lesz drogos, nyálcsorgatós. Amikor valaki ilyet ír, az amugyis bizonytalanokban kétsegeket ültet el. Ha valakinek nem ez a baja, akkor a gyógyszer valóban drogként fog hatni, hiszen a normal dopamimt emeli meg extrára. Nyilván 1. alkalommal kiderül az orvosnak.

Mire valaki gyógyszert kap átlalában már régen túlvan azokon a dolgokon, ami az étrendkiegeszítők, fejlesztések tudnak adni, de még ezek mellett sem elhető az élet. Ezek fontosak es kellenek, de nem minden esetben elég.


Egy normális pszichiáter csak akkor írja fel, ha kivizsgálja a gyereket, alaposan mérlegel és szakmai dönzést hoz. Nyilván jobban értenek hozzá az orvosi diplomájukkal, mint az, aki mindenhonnan összeolvasott dolgokat hoz ide.


Drogos az lesz max., aki úgy nő fel, hogy állandóan értéktelennek tartja magát, a környezete nem fogadja el a viselkedéset és kirekesztettnek érzi magát.

Egy szülőnek meg kell adnia lehetőséget, hogy ezzel esetleg jobb lesz e.

Igen, van akinek nem segítenek ezek sem. De ha eleve meg sem probálja?

Én is gyógyszerellenes voltam, de van az a pont...

Most hetfőtől péntekig a suliban szedi és valamennyire meg tud maradni a fenekén a speciális iskolában. E nélkül esélytelen volt. Itthon tőlem a csilláron is lóghat, így hétvégén nem adom. Persze mellette tejmentes dietán van 7 éve. Igen, számit ez is. Azonnal érezhető, ha csalás van. Extra adag magneziumot kap, omega 3al. Még mindig iszonyat mennyiségü fejlesztést kap napi szinten.

Tudni kell a dokinak különbséget tenni a beteg és a neveletlen között.

A baj, ha a csalad környezete nem elfogadó es bántja a szülőt. Pl a tolószékest gyereket nevelő szülőt, vagy a vakokat senki nem bántja, de az ADHD gyerekek szüleit folyamatosan csesztetik. Ők nem neveletlenek!!! És nem drogosok!

Az ADHD nem kinőhető, csak megtanul vele együtt élni és kontrollalni a viselkedését

2019. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/99 anonim ***** válasza:
16%

A dopaminos duma ezer sebből vérzik, persze minden ilyen kitalált betegségnek kulcsfontosságu elemei a gyakorlatilag kimutathatatlan hormonokra való hivatkozás. Egy példával szeretném ezt tisztázni: ez kb azzal egyenrangú hogy én itt és most megmondom neked hogy alacsony a vércukrod, attól vagy ennyire hiszékeny.

Én annyit tudok mondani a kedves kérdezőnek, hogy a gyereket amikor megcsinálta gondolom nem gondolta hogy majd egy angyal lesz, akire nem kell rá csapni, ezt a gondolatmenetet most se felejtse el. A kedves úriembernek annyit tudok mondani hogy szedje a ritalint. egészségére. De egy ilyen fejletlen gyeemeknek aki még ki tudja mennyit fog változni, ne tegyük már tönkre az agyát, szívét minden szarral ami szembejön, mert egy nyomorék lesz felnőtt korára. Ennyi idősen nem is tudom hogy volt pofájuk ráhúzni bármit is... Nem hiszem hogy egy 6-évessel ne tudjanak mit kezdeni egy óvodában... A témára vissza térve, engem is eme csodálatos kitalált fossal bélyegeztek meg annó csak azért mert nem érdekeltek az órák... De ennyi erővel mindannyian adhd-sak vagyunk, ugyanis ember legyen a talpán aki 45 percig oda bír figyelni arra ami nem is érdekli, akkor most mindenki szedjen adderall-t ugyanis felnőtt adhd-soknak (nem hülyülök, még ehhez is van bőr az arcukon) az "kell"

Egy 6-éves nem fog neked nyugodtan egyhelyben űlni, de ha neked ez kell, akkor ne legyen gyereked, mert csak a "baj" lesz vele. Kedves kérdező, te meg örűlj annak hogy csak adhd-s a gyereked és nincs semmi szervi/más baja, bár a drogozástól garantáltan lesz, a gyereked egészséges, ennek örűlj, ne keresd benne a bajt mert látod ki fogsz találni valamit mint ez az adhd, addig örűlj még szeret mozogni, futkozni, ez az egészség jele, be ne adj neki valamit hogy egésznap kábultan az ágyban feküdjőn, mert a ritalintól azt fog, megnyugtatlak, a gyereked adhd-s tehát semmi baja. Persze a pszichiáterek felfujnak mindent hogy "muszáj" legyen szedni a szert, mert akkor ez meg az lesz, képesek az egészséges emberből kélábon járó kórtermet csinálni, csak, hogy el adják a "csodaszert" amitől a gyereked kb olyan lesz mint aki herbálozik...

2019. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!