Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyermekem hamarosan...

ADHD-s gyermekem hamarosan gyógyszert fog kapni. Milyen változást várhatok ettől?

Figyelt kérdés
Ami a legsúlyosabb probléma nála, hogy rendkívül impulzív, dühkitörései vannak, minősíthetetlenül beszél velünk és a testvérével, bizonyos kéréseket, szabályokat évek óta naponta tisztázunk teljesen feleslegesen, egyetlen pillanatra sem lehet nyugodtan félrenézni ,mert rombol eltör, elront játékokat és más dolgokat is,a testvérét bármilyen apróság miatt megüti. Jár pszichológushoz, de semmi eredménye nincsen. Az ADHD-t már másfél éve magállapította gyermekpszichiáter, de csak most töltötte be a hat évet, hogy kaphassa a gyógyszert. Most, hogy már a közelében vagyunk, jobban elkezdtem aggódni, eddig a gyógyszer volt a reményünk, ha az nem fog segíteni a legnagyobb problémákon, akkor már reményünk sem marad, hogy valaha jobb lesz:( SZéthullik lassan a család:(
2019. máj. 11. 16:37
 21/99 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen midnenkinek, aki érintettként segítőkész válaszokat adott.


Aki azt képzeli, hogy nem nevelem a gyerekem, hogy rossz, hogy az egyszerűbb utat akarom választani, hogy ez egy kitalált betegség, hogy be akarom őt drogozni, az mélységesen szégyellje magát. Mert olvasni én is minden elolvastam, ami magyarul és angolul a Ritalinról szólt, a betegtájékozatót is. Hosszasan magyarázhatnám, hogy miért döntöttünk így, de nem fogok, mert magáról az ADHD-ról nyilvánvalóan fogalmuk sincs az ilyne válaszolóknak, nem ők küzdenek nap mint nap, és ami ennél sokkal fontosabb, nem az ő gyerekük küzd ezzel az állapottal minden nap.


Annyit írnék még: ha valakinek a hasnyálmirigye tökéletesen működik, azt az én reggeli előtt adott inzulinadagommal meg lehetne gyilkolni. Mivel az én hasnyálimirgyem nem termeli, így nekem létfontosságú, és csak ezzel tudom a legszigorúbban betartott diéta mellett is a normál értékeken belül tartani a cukraimat. Ettől még cukorbeteg vagyok és az is maradok életem végéig, de élhetőbb és biztonságosabb inzulinnal az életem.


Eleve a legnagyobb tévedés azok részéről, akiknek fogalmuk sincs erről az egészről, hogy azt hiszik, hogy a "rossz" vagy neveletlen gyerekemet le akarom szedálni egy droggal. Az a helyzet, hogy ha csak egy hanyga és nemtörődöm, lusta anya lennék, a gyerekem meg csak szimplán neveletlen, akkor rá rettenetesen hatna a gyógyszer, felpörögne tőle, ahogy minden egészséges ember felpörög egy diszkódrogtól. Akinek pedig hiányzik ez az anyag a szervezete normál működéséhez, és a hiányzó mennyiséget pótolja a gyógyszer, arra kiegyensúlyozólag hat. Tehát gyakorlatilag a gyógyszerszedés első pár napjában kiderül, hogy a gyermekemnek erre van-e szüksége, vagy csak jobb nevelésre, a pszichiáter ezt szorosan nyomon fogja követni, és a pedagógusok visszajelzéseire is számítunk.



Három gyerekem van. Közülük egy teljesen másképp viselkedik, mint a másik kettő. Feltűnően, laikus számmára is észlelhetően. Nem szeretnék belemenni egy olyan vitába, ami arról szólna, hogy csak őt nem neveltem, a többieekt igen. És bár nagyon-nagyon bántó, amiket írtatok, tudom, hogy tudatlanságból fakadt, és a gyerekem iránti jóindulatból. De fogalmatok sincs az egészről, ezért szeretném, ha többet nem írnátok nekem, mert csak fájdalmat okoztok, segítséget nem tudtok adni, a kérdésemre végképp nem tudtok felelni.

2019. máj. 14. 21:29
 22/99 A kérdező kommentje:

19-es: hállás szívvel köszönöm a szavaidat!!!!!!!!!!!


20-as: látod, ennyire nem tudsz semmit az ADHD-ról. Egy eleven, csupa élet, huncut és egész nap futkározó egészséges gyereket látsz magad előtt. Nem. Ilyenek a másik két gyerekem. Akik nem ADHD-sok.


Nagyon merész dolog ennyire tudatlanul ilyen kemény szavakat írni nekem. Gondold át mivel vádolsz. Milyen fájdalmat okozol, ha nincs igazad. És ha megszólalt benned valami, akkor olvass utána légy szíves ne csak a Ritalinnak, hanem magának az ADHD-nak. Olvasd el olyan szülők beszámolóit a mindennapokról, akiknek a gyerek ezzel az állapottal küzd. Egy ADHD-s gyermek sajnso önhibáján kívül ugyan, de valóságosan tönkre tud tenni egy családot. És nem azzal, hogy a csilláron lóg, vagy hogy az iskolában kinéz az ablakon, míg a tanár magyaráz. Csak gyerekem iránti szeretetből nem vagyok hajlandó részleteket írni arról, hogy miket élünk át, és miket él át ő, mert úgysem hinnéd el. Csak az tudja, aki ezzel él együtt valamelyik oldalon:(

2019. máj. 14. 21:40
 23/99 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm szépen de már kb 4 éve ezen a témán lovagok, biztosan rendkívül tudatlan vagyok, a cukorbetegség egy orvosilag egyértelműen kimutatható betegség, még az adhd nem az, de te azt kérdezted mi lesz a gyerekedből ha ezt adod neki, nos mivel mint mondtam engem is megbélyegeztek eme égi csodával SAJNOS tudom a választ, nagyon egyszerűen fogalmazok, egy zombi lesz belőle. Most azt ne is részletezzük hogy ki szégyellje el magát, mentségemre szóljon: nem akarom megfesztani a világ legrosszabb gyermekét sem a józan gondolkodástól. Pontisan tudom mire mondják azt hogy adhd, bár elég ha megnézzük a tüneteit, pont úgy van kitalálva hogy a legtöbb gyerekre passzoljon, de most ez nem lényeg, ha otthon vannak bajok azt a neveléssel ki lehet küszöbölni, félre ne érts nem azt mondtam hogy rossza anya vagy, és hogy nem jól neveled a gyereket, csak tudod nem mindenkinek azonos a személyisége, ebből következik hogy mindenkit másképp kell nevelni, bár ha te drogozni szeretnéd a gyermeked mindenáron, akkor még csak távolról sen leszel jó anya. Direkt kerül a gyógyszer szót, mert ez nem gyógyít meg semmit, csak bezombítja a gyereket amitől nem tudom te miért leszel oly boldog, bár én téged akár hogy kérlek sajnos nem fogsz észhez térni, és végtelen ostobaságodnak szegény gyermeked látja majd kárát. Bár én magyarázkodhatok itt neked, annak a gyereknek már Mind1 ki fogod csinálni szerencsétlennek a lelkét, a ritalin egyértelműen drog, és nem gyógyszer nekem 12 éves koromban volt hozzá szerencsém, és hagyott bennem egy mély, nagyon negatív nyomot, ezt senkinek sem kívánom, a legkissebb adagot kaptam, mégis elmondhatom, ez egy nagyon erős szer, egy 6-évesnek pláne... A fordított hatás is egy baromság, vegyél be belőle, ez bárkiből sőt bármiből egy zombit csinál, etetheted magad ilyen hazugságokkal hogy nincs más választás, ez a világvége, stb. De ha te ezt be adod annak a szerencsétlen kis 6-évesnek ott mondtál csődöt mint szülő.
2019. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon örűlnék annak ha el tudnád fogadni a gyermekedet olyannak, amiyen, és nem hitetnéd el magaddal azt a hazugságot hogy ő beteg, és ez tarthatatlan... Szívből remélem, hogy egy gyerekedet sem fogod bedrogozni, mert a ritalin az bizony drog, mivel az egyes hat, és ráadásul stimuláns, ezt egy 6-éves szinte biztos, hogy nem ússza meg maradandó károk nélkűl.
2019. máj. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 anonim ***** válasza:
0%
Mivel az agyra hát*
2019. máj. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/99 anonim ***** válasza:
0%
Inkább feladom... A telóm úgyszem fogja hagyni hogy hiba nélkűl irjak, biztosan diszlexiám van xD
2019. máj. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 anonim ***** válasza:
0%
Írd be ezt: a pszichiátria igazi arca. Ez majd felnyitja a szemed, és talán megússza a gyermeked is a drogozást.
2019. máj. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/99 A kérdező kommentje:
24-27-es válaszoló: ha el tudom kerülni a gyógyszert, el fogom. De nem a pszichiátria igazi arca, sem a gyógyszeripar emberiségellenes összeesküvése maitt, hanme mert találunk számára szelídebb segítséget. Végtelenül sajnálom, hogy feleslegesen áldoztam időt arra, hogy a fentiekben megpróbáljam én is felnyitni a szemedet a saját ismereteid hiányosságáról, úgy látszik, ezt teljesen elutasítod, hiszen te már olvastál a Ritalinról, más ismeretre nincs szükséged. Bárcsak ilyen egyszerű lenne az élet.
2019. máj. 15. 07:10
 29/99 A kérdező kommentje:

23-as válaszodon véletlenül átsiklottam. Ha te is érintett voltál, vagy az vagy, hiszen ez az állapot nem kinőhető, akkor elnézést kérek, nyilván tévedtem, és nem igaz, hogy nincsenek ismereteid.


Viszont akkor segítened kell nekem, kérlek! Az nem elég, hogy gyógyszert/drogot ne!


Az sem elég, hogy nevelés, személyre szabott és elfogadó nevelés. Mert tőlem telhetően ezt csinálom születése óta, és mint minden szülő, nyilván én is követek el hibákat, de tökéletes nem leszek soha, ezt a célt nem tűzhetem ki magam el.


Segíts kérlek, mi az akkor, ami segít? Neki, hogy ne keveredjen konfliktusba a nap folyamán folyamatosan? Hogy ne érezzen késztetést arra, hogy naponta megszámlalhatatlanul sokszor megüsse a testvéreit? Hogy a köztes időkben szavakkal bántsa őket, degradáló megjegyzésekkel? HOgy 6 évesen képes legyen kivárni például, amíg kijövök a WC-ről, ha mondanivalója van, és ne nyissa rám minden nap háromszor a Wc-ajtót? HOgy ne pörögjön forgóajtóként, és ne kaszaboljon le másokat? HOgy előbb szóljon, utána cselekedjen? Hogy ne rántson le mást a játszótéren a játékról balesetet okozva? Éjfélig tudnám sorolni, miben van szükségem a tapasztalataidra.


DE ugye nem azt írod nekem, hogy üljek le vele bezsélgetni? Ugye nem azt, hogy írassam be sportra? Hogy töltsek vele minőségi időt, amikor kirándulunk, természetet járunk? HOgy járjunk pszichológushoz? Hogy először én járjak pszichoterápiára, mert csak engem tükröz vissza? Ezeken mind túlvagyunk! HOgy fogadjam el? Őt el tudom fogadni, és szívem mélyéről szeretem. A folyamatos békétlenséget is tényleg el kell fogadnia az egész családnak? Mire tanítjuk őt ezzel? Hogy fogadja el ő is, hogy nicnsenek barátai, hogy az iskolában a szülők már egybehangzóan kikelnek a viselkedése miatt? Hogy magányosan, egyedül fogja leélni az életét, mert nem képes kiegyensúlyozott emberi kapcoslatokat kialakítani? És ez jó?


És mi van, ha felnőttként számon kéri rajtam, hogy TALÁN lett volna egy gyógyszer, ami segíthetett volna, d eén meg sem próbáltam?


Rendben, ne adjuk a gyógyszert. DE akkor mivel segítsek rajta? Pontos, konkrét segítségre és egészen kornkrét tanácsokra van szükségem, az elfogadás és nevelés üres kifejezések az esetünkben, ne haragudj.

2019. máj. 15. 07:26
 30/99 anonim ***** válasza:
4%
Nehéz eset vagy és még csak előíteletes is, emellett el sem olvasod teljesen amit írtam, de legalább válaszra méltatsz. Nem tudom mit tud olyan szinten csinálni egy 6-éves amely miatt egyáltalán megfordúlt a fejedben az, hogy olyan szereket adj a gyermeknek, amelynek a hivatalos mellékhatásaiban szerepel, ergo lehetséges, a hírrel én halál, pszichózis, szívroham, migrén, szexuális identitás megváltozása. Nem értem hogy nem jutott el a tudatodig, le írom megint, rám is ezt a "betegséget" húzták, annak ellenére hogy akár 2-óráig is oda tudok figyelni arra ami érdekel, arra ami nem érdekel szeeintem meg senki sem bír 45 percig figyelni, nagyon mélyen beleástam magamat az adhd, ritalin, autizmus témákba, és 4-év után lettem agyilag elég érett hogy szimplán az adhd tüneteit végig olvasva leessen, hogy ezt direkt úgy alkották meg hogy bárkit akit be kűldenek a pszichiátriára, meg lehetsen legalább egy ilyennel dobni, de nálam itt nem álltak meg, ugyanis én egy autista emoncionális zavaros adhd-s lettem már 12-éves koromra, kész röhej, közben meg csak annyit hibáztam, hogy nincs semmi allergiám, szervi betegségem, ezért hogy legyen valami csak be kell térni a pszichiátriára, garantált hogy utánna már lesz akár neked is egy recepted... Tudod én már ott tartok hogy egy szavukat sem hiszem, próbálj meg logikusan gondolkodni, és nem az én szememet "felnyitni" arról, hogy mit látsz csukott szemmel egy paplan alatt... Nehéz elképzelni hogy jutottál odáig hogy egy lelki problémát drogokkal próbálj kezelni, az összes ember aki "lövi" magát, valószínűleg hasonló elveken gondolkodik. Nem kell minden veled nem egyet értő válaszon megsértődni, csak tudod én a problémát megoldani szeretem, nem elnyomni. Elhitetheted magaddal hogy mindenki aki a szer ellen van scientológus, tapasztalatlan, nem jártas a témában, de nem lesz igazad, úgy gondolom hogy már minden egyes porcikáját ismerem ennek az amúgy teljesen normálisnak mondható viselkedés formának. Nem tudom te díjaztad-e volna ha a szüleid meg oldják a nevelésedet annyival hogy be adnak egy tablettát és attól majd nem leszel képes gondolkodni, helyette egész nap egy székben fogsz rohadni. Mert én ezt nem díjaztam...
2019. máj. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!