Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyermekem hamarosan...

ADHD-s gyermekem hamarosan gyógyszert fog kapni. Milyen változást várhatok ettől?

Figyelt kérdés
Ami a legsúlyosabb probléma nála, hogy rendkívül impulzív, dühkitörései vannak, minősíthetetlenül beszél velünk és a testvérével, bizonyos kéréseket, szabályokat évek óta naponta tisztázunk teljesen feleslegesen, egyetlen pillanatra sem lehet nyugodtan félrenézni ,mert rombol eltör, elront játékokat és más dolgokat is,a testvérét bármilyen apróság miatt megüti. Jár pszichológushoz, de semmi eredménye nincsen. Az ADHD-t már másfél éve magállapította gyermekpszichiáter, de csak most töltötte be a hat évet, hogy kaphassa a gyógyszert. Most, hogy már a közelében vagyunk, jobban elkezdtem aggódni, eddig a gyógyszer volt a reményünk, ha az nem fog segíteni a legnagyobb problémákon, akkor már reményünk sem marad, hogy valaha jobb lesz:( SZéthullik lassan a család:(
2019. máj. 11. 16:37
 41/99 anonim ***** válasza:
75%
Én már az 5x-hez közeledő generació tagja vagyok és csak az rejtély számomra, hogy anno mikor a70-80-as években iskolába jártam miért nem volt ennyi problémás gyerek?? Komolyan jó lenne tudni, a mai napig emlékszem az osztálytársaimra és egyikkel se volt gond...persze voltak olyan értelemben "problémás" gyerekek hogy intezetben éltek nem voltak szülők, de ennyi...
2019. máj. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/99 A kérdező kommentje:
41-es: erre nem tudok válaszolni neked. Nekem ez az egy van, akivel nehéz, nem tudok és nem is akarok tömegekben gondolkodni, sem elméleteket gyártani, átvenni, okokon spekulálni. Megoldást szeretnék, ami elsősorban a gyerekemnek, másodsorban az egész családnak segít.
2019. máj. 15. 09:47
 43/99 anonim ***** válasza:
0%
Én nem azt mondom hogy te húztad rá a gyerekre, hanem ez a pszichiáterek által erőszeretettel a legtöbb gyermekre ráhúzott diagnózis, amely ráadásul annyira ingatag lábakon áll, hogy azt sem tudják meghatározni hogy létezik-e. Egy olyan hormonra hivatkozni amelyet kimutatni sem tudnak ezáltal a biztos diagnózis szinte lehetetlen, hát hogy is mondjam sántít, majd erre felírni egy szert eléggé nagy baromság ennél már csak beadni a nagyobb baromság, azon most ne vesszünk össze hogy leszedálod-e vagy felpörgeted-e a gyermeket, ő még óvodás és ha már a vitánk ott tart hogy most leszedálod-e vagy serkented óvodás korú gyermekedet, az köznyelven szólva gáz. Pontosan tudom min mész keresztül ugyan ez volt velünk is, csak épp én voltam a gyermek, de emlékszen a fojtonos elutasításra. Én ezt úgy látom hogy szimplán még gyerek voltam, mert már 14-éves koromra teljesen megszűnt sőt, nyogadtabb, higgadtabb voltam mint a legtöbb velem egykorú, és nem voltam már addigra bedrogozva ugyanis én a "cuccot" csak 1-hónapig használtam, mert rosszúl lettem tőle (szerencsére), így legalább nem okozhatott túl sok kárt. Ennek a viselkedésnek oka van, mert ha van a gyereknek memóriája akkor bizony megfogja jegyezni hogy mire is kapta azt a büntit, bár egy ovistól még ne várj sokat. Csak abban nem értünk egyet, hogy egy gyermeket érdemes-e tudatmódosítókkal tönkretenni, csak azért hogy az óvónéniknek könnyebb dolga legyen, mert ezzel a szerrel jót nem, csak rosszat fogsz elérni.
2019. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/99 anonim ***** válasza:
0%
Látom itt valaki kérdezett hogy velem hogy van, én a dolgaimat, problémáimat nemszoktam kitalált orvosi zavarokra fogni mivel tudom hogy miért jött létre ez a betegség, és ennek a felnőttkori változata csak hab a tortán, az, hogy ki bírja a kritikát és ki nem, az teljesen egyén függő, attól senki sem lesz hormon hiányos mert nem bírja a kritikát, ebben majdhogynem biztos lehetsz, persze hogy a legtöbb ember aki nem bírja a kritikát az adhd-s mivel ez egy diagnosztikai támpont, de azt még mindíg nem igazolja, hogy ez most dopamin hiány, nagy valószínűséggel nem. A függőségektől valaki megint nem lesz agybeteg, a kérdésre válaszolva, mindenkinek vannak rossz szokásai bár mivel én nagyon megutáltam mindennemű szert amely az agyra hat, így nálam csak a játékfüggőség jöhet szóba, ha az annak számít hogy ha haza esek, szeretek gépezni. Amit szeretnék, azt nagyon precízen, figyelmesen végre hajtom ami még nem, és csak azt várom hogy vége legyen, azt természetesen elsietem, összecsapom. De ez így van jól mindenki tanúlja meg elfogadni saját magát, és ne próbálja meg magát csak a környezete kevéért ilyen drasztikus módszerekkel megváltoztatni, hacsak nem akar 20-évesen meghalni. Legelőször megunkat kell elfogadni, ezt kedves kérdező, kezd el belenevelni a gyerekbe, mert ha azt elhiszitek hogy ő nem jö olyannak amilyennek született és még tisem fogadjátok el a gyereket olyannak amilyen, csak olyannak amilyen az a bizonyos "többi" gyerek, akkor nagyon sok tonna bogyóra lesz szükség. Lelkileg minden ember nagyon más, ne akarjunk mindenkit 1 sablonba belekényszríteni. Azt azért elmondom, hogy még csak 6-éves még nagyon kicsi az ilyen szerekhez, bróbáljatok mindent beleadni a nevelésébe, ha vannak tesói az nagyon jó, legalább ők megtanúlják elfogadni így, de persze ha mindenki utálja akkor azon ne csodálkozz hogy ilyen, bárhogy is van kitartást kívánok nektek és a gyermeketeknek tiszta tudatot.
2019. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 A kérdező kommentje:

Én viszont azt gondolom, hogy van, amit el kell fogadni, és van, amibe nem szabad beletörődni. Én nem fogok soha beletörődni abba, hogy két gyerekemet nap mint nap bántalmazza valaki a családból. Kötelességem megvédeni őket. És még nagyon sok más dolgot sem fogadok el és nem törődök bele. Nemcsak egynek vagyok az édesanyja, hanem rajta kívül még kettőnek is. Ők is érnek annyit, mint az az egy, és többet érdemelnek egy olyan gyerekkornál, ahol a testvérük kényének-kedvének ki vannak szolgáltatva, csak mert őt elfogadtuk oylannak, amilyen.


Teljesen elbeszélünk egymás mellett. Te maximum egy kis figyelemzavarról beszélsz folyamatosan, elkalandozásról, stb. Hát zat nagyon könnyű elfogadni, aláírom. Ami nálunk van? Élj együtt te valakivel, aki folyamatosan bántalmaz szavakkal és tettekkel. És fogadd el őt olyannak, amilyen. Ja, hogy a gyerekén kívül az ember bárkit otthagyhat, aki így viselkedik?

2019. máj. 15. 16:45
 46/99 A kérdező kommentje:
Nem utáljuk őt. Szeretem. És nagyon nehéz szeretnem néha, mégis szeretem. Szívem mélyéről hiszek abban, hoyg az ő érdeke is, hogy tudjon barátságokat kötni és normálsi emberi kapcsolatokat kialakítani.
2019. máj. 15. 16:50
 47/99 anonim ***** válasza:
21%
Ne legyél buta, nem azt mondom hogy ebbe te törődj bele, hanem azt, hogy fogadd el hogy ő milyen, egy 6-évessel sem él szívesen együtt az ember, ne vegyünk mindent egy kalap alá, én azt mondtam hogy fogadd el hogy neki jóval következetesebb nevelés kell mint a többinek a többi éet abból amiből ő nem, ha bántja a többit nyugodtan rácsphatsz és megmondhatod neki hogy ha ezt csinálja akkor nem fogják szeretni, de ezt a kort már 13 éves korára tuti hogy kinövi addig pedig valahogy azért nagyon érdemes lenne kibírni, nem hagyni hogy ezt tegye hanem kibírni. Egy 6-évesnek sokszor elkell magyarázni, mit szabad és mit nem, mégcsak véletlenül se hagyd hogy a többit bántsa, de ne egy szerrel kapcsold ki az agyát.
2019. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon sokszor el fogom még olvasni, amiket írtál. Átgondolom sokszor. Most mélyponton vagyok, az egész család ott van, ha tehetném, néha úgy érzem, inkább feladnám. Eddig totális kudarc a nevelésünk, mintha csak a rosszat, a hibáinkat tükrözné vissza, a jót, a gynegédséget, az empátiát nem.
2019. máj. 15. 17:31
 49/99 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon remélem hogy előbb utóbb megoldódik a pribléma és a gyermek agya mindenféle kémiai vegyszertől mentes marad. Tudod ez nem olyan mint a nátha vagy mint a cukorbetegség, ez egy testileg nemlétező probléma amire nincs gyógyszer csak vegyszerek, de ezek nagyon ártalmas hatásúak, szétbarmolják a szervezetet, és ez szerintem egy 6-évest nagyon megviselne. Lelki problémát kémiailag orvosolni nem lehet. A ritalin azt amiket írtál nagyon valószínű hogy ki írtja belőle. Mint mondtam én 12-éves koromban kaptam ezt 1-hónapig, nagyon lassan beszél tőle az ember és minden más területen is látszik hogy az illető "be van állva", de ha neked ilyen állapotban könnyebb elfigadni a gyereket akkor sem merlek erre biztatni, remélem okos döntést hozol.
2019. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 anonim ***** válasza:
100%

"ez egy testileg nemlétező probléma"

Ezzel vitatkoznék. Az agyuk kimutathatóan kisebb méretű és egyes területek is kisebbek, mint a nem ADHD-s embereké. Ez a különbség gyermekkorban nagyobb, mint felnőttek esetén, ami reményt ad abból a szempontból, hogy a rendellenesség felnőttkorra valamelyest "kinőhető", még ha nem is teljesen.

"For many years, research showed there were clear structural differences in the ADHD brain. The largest review ever of ADHD patient brain scans was carried out at Radboud University Nijmegen Medical Centre. Researchers reported that people with ADHD had smaller brain volume in five subcortical areas, and their total brain size was smaller, too. These differences were greater in children and less in adults.

This finding is in line with our previous understanding that parts of the ADHD brain mature at a slower pace (approximately one to three years) and never reach the maturity of a person who does not have ADHD.

Another interesting finding was that the amygdala and hippocampus are smaller in the brains of people with ADHD. These areas are responsible for emotional processing and impulsivity and had previously not been definitively connected to ADHD."

"There are alterations in blood flow to various areas of the brains in people with ADHD compared to people who do not have ADHD. Including decreased blood flow to certain prefrontal areas. Decreased blood flow indicates decreased brain activity."

"the ADHD brain processes information differently than a non-ADHD brain"

"In the ADHD brain, there is dysregulation of the dopamine system. For example, there is either too little dopamine, not enough receptors for it, or the dopamine is not being used efficiently. Stimulant medications help ADHD because they encourage more dopamine to be produced or keep dopamine in the synapses longer."

[link]

[link]

2019. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!