Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti hogyan oldanátok meg ha az...

Ti hogyan oldanátok meg ha az elsős gyereketek nem akar felkelni aztán azért hisztizik, hogy nincs ideje otthon reggelizni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem marad étel nélkül, útközben, vagy a suliban még tanítás előtt tud enni.


Nem tudom, a kérdés szempontjából mi lenne fontos infó. Egyedül nevelem, segítségem nincs, nem hagyhatom másra. Munkába meg időben be kell érni. Zenés ébresztő van, több is, korábban már nem tudom kelteni. Este időben lefektetem.


2019. máj. 13. 08:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Beszélgetni kell vele az ok-okozat összefüggéséről.
2019. máj. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Felkeltem időben, leültetem reggelizni es megyünk a dolgunkra.
2019. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ez folyamatosan megtörténik.

Sőt időben is figyelmeztetem többször is.

2019. máj. 13. 08:21
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Egyszer küldd el kaja nélkül (az iskolában szólj, hogy mi van és adj a tanárnak oda valami ennivalót a gyerek számára). CSAK így tudja felfogni, hogy ha nem kel idöben, annak következményei vannak!
2019. máj. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha így csinálod akkor miért útközben, meg a suliban eszik?

Egy ébresztés után keljen fel. Minden nap, aztán csak megszokja. Vagy ahogy a negyedik is írja, majd eszik tízórai szünetben.

Ennyi idősen ezt már meg kéne értenie.

Sok sikert

2019. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha 7kor kel es hisztizik, h nem marad ideje reggelizni, akkor 6:40kor keltenem legkozelebbes nem hagynam visszaaludni!

Mas megoldas erre nincs, kelljen fel hamarabb, fekudjon le korabban...

2019. máj. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19%

Olyan nincs, hogy a gyerekem nem kell fel, ha szólok neki!

Neveld meg!

2019. máj. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
40%
Imádom ezt a "nincs segítségem" dumát. Mert ha lenne akkor nem hisztizne a gyerek? Nem ertem az összefüggést soha. Azt hiszik az anyukák hogy ahol nagyik vagy apuka vannak ott minden szuperkönnyű mert akkor pl. nincs koránkelés miatt hisztis gyerek. Mit akarsz ebben segítséget?! De komolyan..
2019. máj. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Már ébresztéskor mondanám neki, hogy gyorsan keljen fel, különben megint nem lesz ideje reggelizni. Nem engedném visszaaludni óracsörgés után.

Amúgy nálunk is előfordul néha, hogy nincs idő leülni reggelizni (nem a felkeléssel van a gond, csak néha elpiszmogja az időt valamivel). Olyankor dönthet, hogy iszik valamit, vagy útközben eszik, vagy nem eszik. Volt már, hogy nem evett, és túlélte...

2019. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem mondjuk érdekelne mikor kell kelnie. Ha 5-kor kel ahhoz, hogy beérj a munkahelyedre megértem,hogy nincs eszénél és nem tud reggelizni.Ha normál 6-7 között akkor ne lacafacázz, szedd ki az ágyból,vagy

tedd jó messze az órát,hogy tuti fel kelljen állnia ahhoz,hogy lekapcsolja az ébresztőt.

2019. máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!