Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők, ti elvinnétek plasztik...

Szülők, ti elvinnétek plasztikai sebészhez a gyereketeket ilyen esetekben?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam egy videót, amiben egy 10 év körüli kislányt, illetve 3 nagyobb tinilányt mutattak, akiket szépészeti beavatkozásra vittek a szüleik, bár én ezek közül csak 2 műtétet tartottam "indokoltnak".

Az egyik a kislány volt, akinek hatalmas, elálló fülei voltak és a szülei mesélték, hogy már egészen kicsi kora óta kérdezgette, miért nincs olyan füle, mint másoknak. Meg hogy folyamatosan szorongott miatta, de főleg akkor, amikor fel volt kötve a haja, mert úgy ugye csak még feltűnőbb volt. Egyébként nem volt egy nagy műtét és amikor pár héttel később levették a kötéseket és megmutatták az "új" fülét, látszott rajta, mennyire boldog.

A másik egy 17-18 éves lány volt, akinek hatalmas, G kosaras mellei voltak és ő mellkisebbítést kapott. Ő a műtét után azt mondta, örül, hogy végre olyan mellei vannak, amik illenek a testéhez és végre a mellbimbói is normális helyen vannak, nem a köldökénél lógnak. Plusz a nagy mellek miatt rendszeresen fájt a háta is, így a műtét után ez sem okozott több gondot.

Ha a ti gyereketek lenne elégedetlen magával valami hasonló dolog miatt, esetleg a suliban is bántanák miatta a többiek, nektek pedig lenne rá lehetőségetek, elvinnétek plasztikai sebészhez? A felsorolt 2 eset közül szerintetek mindkét gyerek szülei jól döntöttek, hogy szépészeti beavatkozásra vitték a lányaikat?


2019. máj. 18. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól döntöttek.

Ezeket én is megengedném a gyerekekmnek.

2019. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Semmi értelme pl óriási, zavaró mellekkel küzdeni, hàtfàjàst és állandó beszòlogatàst kapni (az utóbbit csak feltételezem), amikor egy pár száz ezres műtéttel örökre elmúlik a probléma.

Az extrém módon elàllò füleknél is érthető szerintem, hogy mennyire zavaró lehet. Ha az orvos szerint nem növi ki, akkor én is megengedném és fizetném.

Nekem a szüleim pl még iskolás koromban lézeres szemműtétet fizettek. Bár nem plasztika, de elsősorban esztétikai okok miatt mentem+praktikussàg.

Szerintem semmi rossz nincs bennük.

Mellnagyobbitàst, orrplasztikàt esztétikai okok miatt nem engednék, csak ha felnőtt már, akkor mehetne.

2019. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Abszolút támogatnám. Volt egy osztálytársam, ugyanígy küzdött a füleivel, pedig nagyon szép arca van, de tényleg hatalmas és brutál elálló fülei voltak. Az idióta osztálytársai állandóan szekálták, szegény sokat sírt, sulit is váltott, így került hozzánk. 11 éves volt, mikor a szülei elvitték egy ilyen műtétre, nem volt egy nagy cucc, ráadásul nyári szünetben csinálták és így nem is kellett hiányoznia. Sokat elmond hogy mennyire zavarta, hogy az egész nyári strandolásról, táborozásról szó nélkül lemondott. Nagyon szép fülek lettek, és tényleg gyönyörű a lány, azóta már anyuka és feleség, de tartjuk a kapcsolatot :) Úgyhogy ilyen közeli példából okulva igen, alapos átbeszélést, tervezést követően elvinném mindenképpen, de csak ha ő szeretné, én soha nem erőltetném.
2019. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket támogatnám. A lányomnak is fog majd kelleni. Amikor kicsi volt baleset következtében szétnyíródott az orra.

Altatásban plasztikázni kellett. És elég nagy eltérés maradt a varrott résznél. Több lépcsős lézeres kezeléssel állitólag szép eredmenyeket lehet elérni. Természetesen fizetni fogom neki, hiszen az arca.

2019. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Mi a fiam füleit megműtettük ovi kezdés előtt, magyarországon nem válallta el orvos így ausztriában műtötték.
2019. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is volt lány ismerősöm, akinek a füleit megműtötték, és nagyon csinos lány volt. Felesleges valakinek úgy felnőnie, hogy rosszul érzi magát a bőrében, csúfolják, szorong.
2019. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírt esetekben természetesnek, sőt, szükségesnek tartom a gyerekek testi-lelki egészsége miatt. Orrplaszikát viszont csak felnőtt korban engednék, de csak azért, mert a kamaszkor során még változik valamelyest az orr mérete és alakja, emiatt az orvosok is általában csak felnőtteknél vállalják. Lézeres látásjavításnál meg rábeszélném, hogy várja ki a 24-25 éves életkort, mert rövidlátásnál addig romolhat.
2019. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen az elálló füleimet plasztikáztatták, a mai napig hálás vagyok a szüleimnek, hogy támogatták, mert évekig csúfoltak miatta, azóta normális életet tudok élni.
2019. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2019. máj. 19. 00:57
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Elálló fül még remek alap lehet arra hogy átlag felett gyakorolja valakia z önelfogadást, habár teljesen felesleges azon tűnődni vajon felnőttként akarna e inkább elálló füleket...nyilván nem. a mellkissebbítés pedig szerintem abszolút jó döntés volt,e gyrészt majdnem felnőtt lányról volt szó másrészt ja köldökig lógó extrém méret, iszonyatosan megnehezíthet mindent.
2019. máj. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!