Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7-8 éves lányodnak milyen a...

7-8 éves lányodnak milyen a természete?

Figyelt kérdés

Az én lányom mostanában kibírhatatlan. Alig lehet hozzá szólni, megsértődik, duzzog, csapkod sokszor. Néha vannak jó napjai és akkor olyan mint egy rendes kislány, de nem sokszor van már ilyen.

Soha semmi nem jó neki, mindegy mit mondok, vagy csinálok.

Nem később kellene ennek kezdődni? A ti lányotok is ilyen?


2019. máj. 27. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Az enyém is ilyen, de ő születése óta. :D Kis troll a lelkem. 3:)
2019. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nalunk ez forditva van, most 16, kb 10-11 éves koráig volt hisztis, most semmi gond....
2019. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-2 éve semmi baj nem volt vele, de most kicsinál. De csak engem...
2019. máj. 27. 13:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik lányom majdnem 7 éves a másik 8,5 éves.


Nekem is hisztisek, vagy nyavajgosak, de nem állandó és nem intenzív.


A nagy eleve nyugodtabb típus. Ö is szokott néha feleselni, de én ezt kikérem magamnak, és megkérdezem, hogy szeretné-e, hogy én is így beszéljek vele. Ha nagyon elkapatja magát, akkor megmutatom neki, hogyan viselkedik, mit is csinál, és megkérezem, hogy ez a viselkedés normális-e, mert akkor én is így fogok vele viselkedni...

Ez aztán mindig helyre rakja.


A kicsi mindig hisztisebb volt. Ha nagyon durvul a helyzet, akkor megkérem rá, hogy minden alkalommal mikor vinnyogás jön használja a fejét és mondja el normálisan a baját. Ès, hogy akármi is a baja én csak akkor tudok segíteni, ha normál hangnemben mondja azt el... EZ is müködik, de a kicsinél ezt többet kell mondogatni...

2019. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lányom 9 évesen ilyen hisztérika, azért képes akkora ordítást hisztit csinálni mert megkérem tusoljon le, vagy pakolja be a táskáját. Én nem bírok vele már lassan az is baja ha hozzá szólunk.
2019. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Enyém ugyan már 9,5 éves, de válaszolok, ha nem baj, végülis nem változott:

Ő viszonylag nyugodt típus, nagy átlagban lehet vele beszélgetni, többnyire.

Hisztik viszont nálunk is előfordulnak, olyankor képes magán kívül kerülni, lefekszik a földre és sikoltozik, amit kicsiként soha nem csinált...

De a hanyagság, rendetlenség, figyelemzavar, koncentrációhiány nálunk inkább a központi probléma. Jó eszű, jó képességű gyerek, csak az állandó "elfelejtettem" borít ki folyton (szoba rendberakása, cuccok széthagyása a lakásban, meg egyéb apróságok.)


Előzőnek:

Akkor ez a fürdés-dolog általános lehet ebben a korban, az nálunk is könyörgés árán történik meg, de az unokahúgom 1 évvel idősebb, ott ugyanez megy...

2019. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon jó. 7 éves, okos ertelmes és rengeteget segít. Alig várom hogy nyári szünet legyen és itthon legyen velem (Gyed). Persze neki is vannak rossz napjai, van amiért sokszor kell neki szólni, mert mindig ekdelejti (papucs, fesulkodes, fog mosás reggel) de mi felnőttek is ilyenek vagyunk
2019. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!