Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szokott viccelni a 2 éves...

Szokott viccelni a 2 éves gyereketek?

Figyelt kérdés

Tegnap pl rollerezett bent, kiabál hogy anyuci anyuci, elborultam , elestem jajj jajj. Megyek segítek neki felállni, aztán mentem tovább a dolgomra. Látom a szemem sarkából ahogy felborítja a rollert, lefekszik mellé és megint kabál elborultam segítség! Odamegyek hozzá és kiröhög egy vicceltem felkiáltással.

Olyan cuki, nektek is csinál ilyeneket a két évesetek?



2019. jún. 1. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem vicc
2019. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Egyrészt el sem tudom képzelni, hogy egy 2 éves gyerek ilyen összetetten tudjon beszélni.

Másrészt szerintem sem vicces ez. Èn azt tanítottam nekik, hogy ne csináljanak úgy mintha baj lenne, mert ha igazából baj lesz senki nem segít nekik.


A másik valószínü azért csinálja mert másképp nem kap figyelmet, és tudja, hogy így feltudja magára hívni a figyelmet.


Nekem egyébéknt 2évesen szituációkat utánozott a nagylányom, és az tényleg vicces volt. Pl mindig úgy szidtam meg, hogy:" Anna, Anna ezt nem szabad..."

Egyszer a szobájában játszott és épp akkor értem oda, mikor a plüssállatait szétszórta, majd megállt és mérgesen nézett és mondta "Anna, Anna nem nem nem..."

2019. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ez mitől viccelés? Ő annak veszi de azért felnőtt fejjel nem az. Másfél eves a lányom, sokszor játsza azt hogy elesik. De a fiam és rokongyerekek is játszanak ilyen hülyesegeket mintha elborulnanak vagy fenekre huppannának. Biztos én vagyok a komoly de ezeket hétköznapi gyermeki dolognak tartom, nem extra cuki viccelésnek.
2019. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Hát azert egy két éves gyerek aligha lehet tisztában a viccelés fogalmával.

Az, ha direkt elesik, azt még megértemy nem figyelsz rá, fel kell hivnia a figyelmed. Kicsit többet figyelj rá.

2019. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De tisztában van a fogalommal, tudom hogy korai, de letesztel én sem hittem.

Pont azért gondolom cukinak mert érti, hogy kamuzik.

Az meg hogy beszél nem átlag fölötti, régóta beszél olyan szokincse van elájulok hogy ezt vajon honnan tudja.

2019. jún. 1. 15:10
 6/14 A kérdező kommentje:
A nem kap figyelmet választ butaságnak tartom. Dehogynem kap
2019. jún. 1. 15:12
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Sok gyerek játszik ilyen 'jaj elestem' játékot, életkori sajátosság. Nem figyelemhiány, hanem nekik ez vicces. Mint amikor behúzza a pulcsiba a kezét és "jaj nincs kezem" meg a többi. A beszéd meg egyéni dolog, azért a jaj elborultam már sok kétévesnek megy, pl. fiam és lányom. Egy jaj elestem meg jaj nincs kezem nem olyan bonyolultak ha a gyerek teszem azt már masfél evesen szavakat mondott, környezetemben elég sok gyerek van így. Kislanyom 21 hónapos, a minap azt mondta anya nézd csak. De ha elesik "viccelésből" azt mondja hogy anya nézd bumm.
2019. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Igen, csináltak ilyeneket. Nekem is vicces és cuki is. Szerepjáték. Ilyenkor várják, hogy te is játsszál velük és színészkedj, hogy jajaj, jöjjenek a mentők. Persze századszorra már nem, meg ha porba fekszik le, vérkomolyan rászólok :)
2019. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
8 egyetértek de azért erre kérdést írni kb. olyan, mintha azt írta volna ki hogy "a gyerekemnem olyan cuki hangocskája van, a tieteknek is?"
2019. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem szokott szerepjátékozni ilyen formában is. Dömperrel ül, úgy csinál mintha felborulna és segítségért kiabál. Előtte szól, hogy te leszel a rendőr vagy mentős, orvos stb. A tesóm rendőr, valamint a Nándi mese hatására gyakran játszik helyszínelőset :) 3 éves

Nem tartom viccnek, szerepjáték, életkori sajátosság inkább.

2019. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!