Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 évesen nem mond szavakat...

2 évesen nem mond szavakat eggyáltalán és nem mutogat?

Figyelt kérdés
Nem az én gyerekemröl lenne szó,arra lennék kiváncsi ez még a normális kategoriába tartozik?Valamint nem pápázik,csak hümmög egész nap,még babanyelven sem beszél.

2019. jún. 3. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem beszél még normális is lehet.m de mutogatnia kellene már rég és babanyelven is halandzsáznia... Én megnézetném
2019. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy kétéves gyerek már (ha szavak nélkül is, de) teljes értékűen kommunikál. Tehát ő is megért szinte mindent, és magát is megérteti. Itt nálunk a logopédus azt az álláspontot kepviseli, hogy 2,5 éves korra kell már szavakkal is kommunikálnia a gyereknek. Így a leírásodból nem teljesen derül ki, hogy milyen szinten érteti meg magát, simán lehet, hogy rendben van a fejlődése, de megnyugvasképpen megmutatnám azért valakinek, aki ért hozzá.
2019. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem beszél, éppen 2 éves, de mindent megért, baba, kaka, papa szavakat használja és érti. Szerintem az a lényeg, hogy értse a szavakat, én megnézettem a lányomat és azt mondták semmi baja, sok gyerek nem beszél 2 évesen. Az fura, hogy babanyelven sem mond semmit, tuti elvinném szakemberhez.
2019. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem
2019. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
én már másfél évesen beszéltem(egyszerűbb mondatok, nem csak szavak) igaz sokkal okosabb is lettem mint az átlag
2019. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szó szerint egésznap csak enyit mond szinte megállás nélkül hogy Müüüü,Büüüüü.

ÉS nem is nagyon ért meg sokmindent,tudom hogy nem kötelezö ennyi idösen minden kisgyereknek beszélni mert nem egyformán fejlödnek,de nem is képes magát kifejezni.Ha kérsz valamit akkor nem hozza oda stp,a szülök szerint minden ok,semmi baja a picinek.A gyerekorvos elküldte öket orvoshoz mert nem tartja a szemkontatktust de nem viszik el mert hülye az orvos semmi baja a picinek.A védönönek meg nem a valóságot mondja ha kérdezi,olyan sokat meg nincs ott hogy lássa a problémákat.Ha oviba megy és észre veszik a hiányoságokat akkor tanácsolhatják a kivizsgálást???Én személy szerint probáltam rá vezetni a dologra de semmit sem értem vele,beleszólni meg más dolgába nem én posztom.Köszönöm a válaszokat.

2019. jún. 3. 22:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ez nem hangzik túl jól. Az oviban mindenképpen ki fog derülni, ha baj van, de nem értem, miért utasítják el a szülők a fejlesztést :/
2019. jún. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oviban is elküldhetik majd a nevtanba,de ismerek olyan szülőt aki akkor is homokba dugta a fejét,és most alig boldogul a gyerek a suliban,és persze a tanárok a hülyék most is a szülők szerint.Én időben elvittem felméretni a kisfiamat,igy kellő időben megkaphatja a fejlesztéseket,hisz nem akarok rosszat a gyerekemnek h ne boldoguljon majd az életben.És nálunk is amugy ugyanez volt 2 évesen,azóta kap logopédiai fejlesztést,tsmt-zünk,oviban pedig kaphatja majd az auti spec. fejlesztéseket.
2019. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!