Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyedül maradtam a családommal...

Egyedül maradtam a családommal szemben, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem annyira gyereknevelési, inkább felnőtt-kommunikációs probléma.


A kislányom 2.5 éves lesz. Újabban csíp, karmol minket dühében, még vicsorog is. Szerintem nem "előre megfontolt" rosszakaratról van szó, csak nem tud uralkodni magán - utána simogat, vigasztal. Próbálom higgadtan kezelni, lefogni a kezét, következetesen elmondani, hogy nem csípünk, az fáj... Néha rá is kiabálok, én se vagyok fából.

A családban mindenki más (a férjem, a szüleim, a tesóm) meggyőződésesen vallják, hogy vissza kell neki csípni, majd leszokik róla.

Velem is ezt csinálták, mikor kicsi voltam: visszaütöttek/csíptek, a számra ütöttek, ha nyelvet nyújtottam - a mai napig emlékszem arra a tehetetlenségre, hogy dühös vagyok, kitörne belőlem, de nem szabad, mert szájon vágnak és kizavarnak... Néhányszor fordult csak elő ez, de a mai napig bennem van az emlék. Nem mondom, hogy ezért, de még ma is problémáim vannak az indulataim kezelésével, sokszor azon kapom magam, hogy legszívesebben ütnék.

Na ettől meg szeretném kímélni a kislányomat. Ésszel, türelemmel szeretném nevelni, hogy ne az agresszió legyen az első reakciója, de hiába kérem őket, főleg a férjemet, hogy ne már a fizikai erőszak legyen a legjobb eszköz egy kétévessel szemben, azzal hurrognak le, hogy az én hűde-liberális módszerem szemlátomást nem működik, hiszen még mindig csipked.


A szüleimmel nem tölt olyan sok időt a kicsi, és őket nem is csípi annyit, de ha mégis, ismerem őket, hogyan reagálnak. Nem tudom, ezt a berögződést hogyan tudnám kibeszélni belőlük. Amúgy imádják, odavannak érte, a kislány is nagyon szereti őket. De agresszióra agresszióval felelnek, mint a kutyák.

Az jobban fáj, hogy a férjemet se tudom meggyőzni. Ővele is így bántak gyerekként, a pofon, elfenekelés, bezárás gyakori volt, és nincs más eszköze. És hát be kell látni, a "Nem csípünk, anyának fáj" módszer nem hoz épp látványos eredményt.


Hogy tudnám ezt kommunikálni a "túlerővel" szemben?


2019. jún. 9. 17:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
63%
Anyuka nem tud határt szabni, mert a kézlefogás és az "anyának ez fáj" nem hat. Ez a gyerek minden gyenge próbálkozás ellenére magára van hagyva, és azt csinál, amit akar. Vagy ti nem így látjátok?
2019. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
28%

Dehogy azt csinál, amit akar! Maguk számára a nevelés szinonimája a fizikai bántalmazás? És maguk azt hiszik, hogy a gyerek egy gép, amin ha egyszer benyomják a stop gombot, akkor már ki is kapcsol?

"Ővele is így bántak gyerekként, a pofon, elfenekelés, bezárás gyakori volt". Ha a verés olyan hatékony módszer lenne, akkor nem kéne gyakran ismételgetni! Pont a bántalmazott gyerekekből lesznek a bűnözők, mert a bennük keletkező tehetetlenségi feszültséget máson töltik ki. Nem azokból, akiket szép szóval neveltek. És hogy verés vagy csípés vagy karmolás, az teljesen mindegy.

2019. jún. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
75%

Mindenesetre érdekes, ha a gyerek a világ miatti feszültségében attól könnyebbül meg, hogy fizikai fájdalmat okoz az édesanyjának. Anya meg tűri, mert várja a csodát. Úgy hiszem, hogy amelyik gyereknek az kell, hogy az anyját szenvedni lássa, ott nagyon komoly nevelési gondok vannak a háttérben. Jobb lenne, neked is, és neki is, ha kezdenél valamit ezzel a problémával, de ugyanolyan ellenvetést nem tűrően, mint ahogy nem hagyod, hogy késsel játszon, vagy kifusson az úttestre. Ugye ezeket sem “csibebubám, kérlek szépen ne csináld ezt, légyszi-légyszi, mert anya ettől szomorú lesz” módszerrel érted el nála..?


Na, mások bántalmazásáról pont ugyanekkora lendülettel kellett volna letiltani már a legelején. Mostanra csak azt érted el nála, hogy semmi tekintélyed, ő csak csinálja újra meg újra, de semmi következménye nincs, hát legközelebb is meg fogja tenni.

2019. jún. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
33%

42!


Azért a fizikai bántalmazástól az nagyon messze van, ha a csipkedő gyerekbe picit visszacsípnek. Még mindig nem agyonverni kell, vagy maradando serulest okozni. Nyikvanvaloan nemnfogja fel,hogy fáj a másoknak, különben már nem csinálná

2019. jún. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
36%

Az a gyerek nem azért csíp, hogy a másiknak fájjon a fenébe is! Üvölt, használja a testét mindenhogy, mert ezt teszi egy gyerek, aki nem képes elmondani, mi baja


Láttatok már 2 évest? A macit is szorítja, magát is szokta hanyatt vágni, rugkapál, hadonászik kínjában, harap vagy csak összeszorítja a fogait!, vicsorog és sír, ordít ezerrel!


Ti azt hiszitek ezzel másokat akar bántani tudatosan?? a csapkodással, csípéssel, dobálássa, ordítással, vicsorral?? Mert szerintem tehetetlen a benne lévő feszültségtől!


Nem arról van szó, hogy minden poén, és egyszer csak csíp egyet az anyjába! Na akkor várja a reakciót! És azt sem azért csinálja, hog elverjék érte, hanem a következetességet “teszteli” tudat alatt! Hogy minden alkalommal ugyanaz történik e! Ez pedig már nagyobb, összetetten gondolkodni képes gyerekekre jellemző 3-4 éves kor tákékán!


Határt nem erőszakkal állítunk fel, hanem következetességgel!

2019. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként szerintem rá fog menni a kapcsolat, ha gyereknevelési módszerekben nem egyeztek!


Téged most hülyének néz a férjed, nevelésre képtelen anyának tart, te pedig gondolom nem fogsz engedni és nézni, ahogy bántja a gyereked.


Sürgősen kérj segítséget szakorvostól, olyantól, akit a férjed tisztel(gyermekpszichiáter általában), a véleményét/ gondolkodását megérti, hogy világosítsa fel, nem szabad erőszakkal nevelni, különben itt tönkre fog menni a házasság!


Nem szabad úgy belevágni a gyerekesdibe, hogy nincs előre tisztázva, ki mit gondol az erőszakról..


Én nem nézném végig, ahogy a gyerekem egy kicsit is bántják a nagyobb felnőttek, sosem engedtem se visszacsípést, se visszaütést, inkább az örögharag a rokonnal. Kapcsolatomnál is volt, hogy dúlt a lámúr, majd a srác kifejtette, hogy pár atyai pofontól a gyerek tisztelni fogja a szüleit, szét is mentünk..


Ez még csak az eleje, most kell megoldanod a férjed problémáit, mert később többet fog elvárni a gyereketektől, és majd, ha ütni akarja, ha az szemtelen, ha rosszul csinál valamit! Ne várd meg, hogy elcsattanjon az első pofon a gyerekeden, kezeld most a problémát orvossal!

2019. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
66%

45!


Láttam. Volt az én gyerekem is 2 eves. N3m normális, ha csip, karmol, verekszik, egyszóval ha agresszív és fájdalmat okoz másnak. Ha téged ez nem zavar, akkor hagyd, hogybteged bántson, de ne csodálkozz, ha utalni fogják majd a bolcsiben/oviban. Épeszű szül ő nem engedi, hogy a gyereke agresszív legyen. A kérdező gyerekénél egyértelműen nem használ a szép szó, ergo mad t kell kitalálnia. Vagy szerinted továbbra is a Cuncika nem csípd anyuikat mert fáj a megoldás? Mert szegény szerencsétlen 2,5 éves gyerek dühös és nem tudja kezelni? Ha a te gyerekedet letámadja az oviban Cuncika, akkor is majd azt mondod, hogy Katika ne sírj, teljesen normális hogy Cuncika csipked, elvégre dühös és nem tudja kezelni.

2019. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
63%
Az én kislányomnak is volt ilyen időszaka ő csapkodott. Soha nem ütöttem vissza hanem 1000x újra elmondtam hogy nem szabad. Én is megkaptam hogy tutyimutyi vagyok meg hogy majd semmiben nem fogad szót . Nem így lett. A kérdező módszere igenis hatásos tapasztalatból mondom csak sok időbe telik. Nem bántam meg, sem őt sem a két testvérét nem ütöm nem bántom semmilyen formában mégis következetesen nevelem őket. Udvarias kedves szófogadó vidám gyerekek.A visszacsípés szájracsapás stb azok módszere akiknek nincs kedvük türelmük nevelni, persze hogy szót fogad majd ha fél csak egy életre meg is jegyzi ahogy a kérdező is.
2019. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem benak vagytok. Anyam sem vert engem es nincs ilyen mely nyomot hagyo emlekem, hogy valaha is bantott volna de nem is volt cucumadar ez faj anyanak. Olyan erelyesen lerendezte az ilyet pofon nelkul, hogy bizony tobbet nem jutott eszunkbe olyat csinalni, amit megtiltott. Tovabbra is mondom nem kell megverni, de nem kell itt tutujgatni. A tobbieknek igaza van. Ha ezt a homokozoban csinalja egy masik gyerekkel az visszakezbol fogja fejbenyomni a homokozovodorrel. Akkor gondolom a kerdezo majd a masik gyereket hibaztatja, mert hat o csak eppen megcsipte a masikat. Nem kerdezo. Nem kell feltetlen visszaadni amit csinalt de erelyesen es azonnal buntetni kell
2019. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
76%
Mondjátok már miből következtettek arra hogy aki nem üti a gyereket az cucumadár meg tutujgat ? Csak ez a két véglet van? Épp azt írtam hogy soha nem ütök rájuk mégis következetesen nevelem, ésszel,nem erővel,és nem cucumadárral.
2019. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!