Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van, hogy egy csomóan...

Miért van, hogy egy csomóan ellenzik a jól irányzott atyai pofont?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy ütni vágni kell a gyereket, de szerintem van az a szituáció amikor igen is egy jól irányzott pofon helyre rakja, amikor a szép szó nem használ. Az iskolában is rengeteg szemtelen és beképzelt gyerekkel találkozok akik úgy viselkednek a felnőttekkel szemben mint a kis királyok, mert kvázi a tanárok sem tehetnek semmit.
2019. jún. 11. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Mert nem agresszióval kell nevelni. A szemtelen gyerekek nem azért szemtelenek, mert nem pofozta fel senki őket, hanem mert nem nevelték őket.

Gondolod egy elkényeztetett neveletlen gyerek megjavul egycsapásra a pofontól???

2019. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Nekem az a velemenyem hogy alapbol kicsi kora ota ugy kellene nevelni hogy ne legyen olyan mint a tobbi,hogy azt a pofont ne erdemelje ki. A legtobb ember ugy neveli a gyermeket hogy a gyerek elfelejti tisztelni a felnotteket foleg a szuleit. Pofont? Hiszen a szulok szurjak el a nevelest aztan mar a pofont kell alkalmazni,mert amig lehetett nem lett megnevelve.. Sajnos ilyen a vilagunk viszont en a sajatjaimra soha nem emeltem kezet,soha nem erdemeltek meg de ha valahonnan eltanuljak az idiota viselkedest akkor bizony aztmondtom hogy rasozok egy kicsit
2019. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem azert mert a pofont mar a vegso, szuloi tehetetlenseg szuli. Kvazi mikor mar elfogyott minden erv, eszkoz. En nem itelem el aki eljut idaig, mert emberek vagyunk, barkinel elszakadhat a cerna. De nem biztos, hogy ez igy amugy jo modszer. Meg akkor sem, ha adott esetben tenyleg tud hatasa lenni.
2019. jún. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg le leszek pontozva, de életemben kétszer kaptam pofont és azt egy életre megjegyeztem és tök jogos volt. Szerintem, ha az élete során tényleg jogosan kap 2 pofont, azzal semmi baj nincs. Azzal van a baj, ha valaki azzal próbál nevelni és fenyegetni/terrorban tartani a gyereket.
2019. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Kérlek utolsó, írd le legalább az egyiket, mit tehet egy kisgyerek, amiért jogosnak tartja felnőtt ésszel is a pofont? Komolyan érdekel. És az is, hogy szerinted a szüleid milyen hatást akartak elérni a pofonnal!


Szerintem “alsóbbrendűt”/ gyengébbet nem ütünk, mert annak nem tetszik a viselkedése!


Van olyan értelmes egy gyerek, mint egy felnőtt? Van olyan élettapasztalata? Önfegyelme/önismerete? Fizikai ereje?


Egy olyat ütni, aki sok szempontból alattad áll, egyszer is borzasztó, nemhogy többször!


Pláne olyat, aki rád van utalva, nem szereti senki annyira elvileg, mint te, tőled várná az útmutatást, hogy helyesen tegye a dolgait anélkül, hogy bármi baj érné később.. hatalmas felelősség egy gyerek.


Nektek van, vagy csak más gyerekét ütnétek?

2019. jún. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Engem hasonlóan neveltek gyerekkoromban: tehát szerettek, ritkán ütöttek meg, de nem volt tabu a pofon, ha szüleim úgy látták helyesnek.

Én tehát ebben nőttem fel, azt gondoltam, így van ez rendjén.

Aztán feleségem mondta, hogy ne üssük meg soha a gyereket. Én el se tudtam képzelni, hogy lehet így gyereket felnevelni. Aztán úgy tűnik, sikerül... A nagyobbik öt és fél éves. Ma már elképzelhetetlennek tartom, hogy megüssem. És így is szófogadó, fegyelmezett, aranyos kisfiú lett belőle. Eddig talán egy-két alkalom volt, amikor úgy voltam vele, hogy legszívesebben megpofoznám, de fékeztem magam. Most meg már inkább okos szóval meg tudom győzni.


Az egy másik kérdés, hogyha a szülő nem szab korlátokat, meg fütyül a gyerekére, akkor 10-12 éves korára egy kezelhetetlen vadóc lesz belőle, akivel iskolában nem tudnak mit kezdeni (rosszabb esetben terrorizálja a társait). Az ilyen gyereknél én se látnék más megoldást, mint azt a bizonyos jól irányzott atyait, de ha a tanár megtenné, akkor bíróság elé állítanák (amit egyébként abnormálisnak tartok).


Szóval igen, lehet pofon nélkül fölnevelni gyereket, de ha a szülő elcseszi a maga feladatát a gyerek első 3-5 évében, akkor lehetetlen helyzet alakul ki. És elég sok gyereknél van így, ebben tökéletesen egyetértek a kérdezővel.

2019. jún. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Én azt az elvet vallom, hogy a tekintélyt nem feltétlen pofonnal kell kiharcolni. A félelemből megszerzett tekintély nem igazi.

Nem mondom, hogy nem szaladt el a kezem 6 év alatt, mikor kirohant az utcára, reflexből vágtam a seggére pl, de arcon soha nem ütöttem.

Aki iskolában szemtelen nagyképű és beképzelt, annak aligha ér valamit az atyai pofon már, sőt még fel is jelenti az apját érte. Mindez a csodás liberális nevelés vagy a szabadon hagyás eredménye, hogy a gyerek azt csinálhat, amit akar, következmények nélkül.

Manapság a hisztit is úgy rendezi le a nagy többség, hogy jól van Ödönke megkapod a 20.csokit csak ne hisztizz.

Mig én nem kértem soha elnézést a gyerekemtől azért mert megszídtam, más igen. Ne haragudj anyára, de muszáj volt és tarsai. Boltban dolgoztam a kicsi érkezése előtt, számtalan olyannal találkoztam ahol kérdés nélkül mindent megkapott a gyerek, ha netán nemet mondtak neki, jött a hiszti, és a szülő megvette, mert mindent a gyerekért, hogy ne hisztizzen nem igaz? És én voltam az ufó mikor mondtam, hogy pedig egy kis hisztibe nem hal bele, soha nem venném meg a gyerekemnek csak úgy a 3ezer forintos desszertet, mert elböfögi magát.

Szóval azt monsom, kiakorban van elszúrva, és onnan ezt már egy 8-10-12 éves gyereknél nem hozza helyre a jóisten sem. Főleg úgy, ha azt hallja, hogy fiam/lányom te jobb vagy mindenkinél, ne hallgass arra, aki mást mond.

2019. jún. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Agresszióval nevelni csak azt eredményezi, hogy ő is így fogja majd kezelni a nehézségeit.


Gondolj bele, ha egy nőt megüt a férje/párja mindenki azzal biztatja, hogy hagyja ott, milyen ember már ez, ne maradjon vele, jelentse fel, családon belüli erőszak, bántalmazás, stb... de gyerek esetében, aki tehetetlen, nincs lehetősége sehova menekülni a szobáján kívül, rendben van?

2019. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
egyszer kaptam egy pofont mert anya 100x elmondta h takaritsak ki, de en csak a szonyeg ala soportem be mindent, es amikor ez kiderult csattant egy pofon. Megerdemeltem, lusta dog voltam.
2019. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. jún. 12. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!