Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ennyire figyelmetlenek a...

Ennyire figyelmetlenek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Van egy kislány az oviba és olyan figyelmetlen hogy mindig kárt tesz a gyermekembe. Az enyém kiscsoportos, ő meg nagy. És az udvaron együtt vannak összeengedve. Én sehogy se tudom megakadályozni hogy ne töténjen baleset, de állandóan panaszkodik a gyermekem hogy megütötte, megfejelte vagy ellökte, véletlen megrúgta. Nem direkt csinálja de elegem van már hogy ez mindennapos lett. Az óvónőknek hiába van szólva, nem tudnak mot tenni mert sérült egy kicsit az a gyerek. Múltkor a szemem láttára szaladt neki véletlenül szegény kincsem meg koppant egy nagyot!!! Mit lehet tenni? Rettegek hogy egyszer olyan történik ami maradandó kárt okoz. Másik oviba már nincs felvétel mert teltház van.

2019. jún. 13. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Mond a gyerekednek hogy kerülje el

Ne hagyd annyivan mert komoly bajok lehetnek

2019. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Mondd meg a lányodnak, ha látja, hogy közelefik, akkor kerülje el és keresse meg a legközelebbi óvónénit.
2019. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj hogy ő még nem érti meg hogy nem szabad vele játszani, mert amint meglátja, örül neki és szalad oda hozzá
2019. jún. 13. 20:30
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Majd ha koppan egy nagyobbat a kincsed, nem fog odarohanni. Nem hulye. Ha o nem parazik, te minek?


Egyebkent ketlem hogy a masik gyerek pont mindig a te gyerekedben tesz veletlenul kart. Vagy mindnekivel igy van ha tenyleg ennyire ormotlan, vagy nem veletlen, hogy vele csinalja.

2019. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet h 1-2 ilyen dolog történt, és azóta is ezeket emlegeti.

A lányom pl mlg most is néha mondja h xy megütötte, de véletlen volt stb.

Pedig ez már télen történt.

Egyébként valóban érdekes h csak a te gyerekeddel történnek ezek.

2019. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne hogy mással is ez történik.
2019. jún. 13. 22:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Nemrég költöztünk ide, és nem laknak messze. Sőt nagyon is közel laknak hozzánk. És az elején persze nem gondoltam hogy problémás a gyerek de van hogy többször együtt vannak és a lányom meg keresi a társaságát. Meghallja a hangját már rohan is ki. Aztán mivel egy oviba is kerültek, ott elkerülhetetlen hogy együtt legyenek. Ha nem engedem ki a gyerekemet üvölt mint a sakáll hogy ő vele akar lenni. És itthon is történnek ilyen balesetek. Amíg nem jöttünk odd lakni, nem ismerték egymást, igy az oviba se "játszottak" együtt. Ha nem megyünk ki, ő jön be.. mindig ki kell küldenem hogy nem érünk rá (mert igazából féltem a gyerekemet tőle) de nem sokat ért üeg belőle.
2019. jún. 13. 22:10
 8/11 A kérdező kommentje:
Itthon még csak csak el tudom kerülni, de az óvodába már nem. Munka közben is ezen idegeskedek nehogy valami baja legyen. Megvan a baj, másnap mintha mi se történt volna ugyanúgy keresi a társaságát
2019. jún. 13. 22:12
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Én még egy gyereket sem láttam, aki pont olyannal akart hisztérikusan játszani, aki folyton fájdalmat okoz neki.

Miért akar pont vele játszani a lányod? Nincs más barátja? Ha csak az udvaron vannak együtt, akkor csak játszik valakivel a saját csoportjában is, nem? Igyekezni kell másféle terelni. Találkozzatok más gyerekkel a csoportjából, hogy tudjon vele játszani.

Ha nagycsoportos a lany, nem lesz már sokáig az oviban.

2019. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

A figyelmetlenség nagyobb korban szorongásból ered, többször, mint figyelemzavarból, az ritka betegség, szerintem nem ez a gond.


Annyi mindenre akar figyelni, hogy semmire sem figyel igazán.


Nézd meg, milyenek a szülei! Ha a gyerek csendesebb, szégyellős mások előtt, zavarban van, kapkod, akkor ez a szülei miatt van.


Szerintem ezek véletlen történnek, a lányod kortársai meg szándékosan okoznak ilyeneket, mert nem tudják kezelni az érzéseiket.


Én nem tiltanám őket egymástól és tök büszke lennék a gyerekemre.

2019. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!