Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon korai fejlesztés -...

Nagyon korai fejlesztés - milyen feladatokat adnak nagyon kicsiknek?

Figyelt kérdés
4 hónapos baba egész testét plédbe csavarni, majd kigurítani belőle, hevesen hintáztatni lepedőben minden irányba, játszóházi kislabda tengerben óvatosan labdát dobálni rá és belesüllyeszteni, hupléban pörgetni ... A szakember szerint ezek az érzékszervek és az egyensúly fejlesztését szolgálják. Más is kap ilyen feladatokat? Van esetleg valami tananyag, vagy könyv hozzá?

2019. jún. 20. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Nem kaptunk ilyen feladatokat, elvittük hetente egyszer dévényeshez és ő tornáztatta. Reálisan belegondolva mit fejleszt egy kisbabán az, ha rádobsz egy halom labdát?
2019. jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Az érzékeit, tapasztalást, hogy összekapcsolhassa a repülő labdát mikor nincs érzés és azt, mikor betalál-van érzéd.


Szerintem külön ilyenek feleslegesek, gondolom nem sterilen-érintés nélkül neveled, elegendő inger éri..

2019. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Ezek tsmt szerű feladatok. Mi 4 évesen kezdtünk ilyeneket és fantasztikus hatással lett a gyerekre. Ilyen pici babánál nem tudom mi a helyzet. De félek heves razogatas akár veszélyes is lehet..
2019. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Rengeteg módszer van, de gyerekenként eltér, hogy mit kell használni. A hintáztatás pl rengeteg agyi területet fejleszt. A lepedős gurítás pl a katona-módszer egyik eleme. Ezer feladatot, játékot tudnék leírni, amit nekünk is ajánlottak. Elsőre egyébként furcsának tűnhetnek de tényleg csodákra kepesek. Amiket írtál ezek nagyrézt taktilis, bazális ingerek pl.

Van könyv a korai fejlesztésről, pl Tunyogi Erzsébet írt róla.

Mi a probléma, ami miatt szükség van komplex korai fejlesztésre?

2019. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kislányom 28. hétre született extrém kis súllyal és oxigénhiánnyal. Még nagyon pici, hipotónia látszódik, de fejlesztünk mindent, amit csak lehet. Katona módszer egy része otthon, Dévény, és ezt a korai fejlesztést is a neurológus ajánlotta. Nekem furák ezek a feladatok, ilyen kicsikhez nem találok semmi leírást vagy videót, de biztosan jók. Ahogy előttem írták, a labdázósat is nagyobb gyerekekhez találtam, a hupléról van leírás, de videóban ott is nagyobb gyerek van.
2019. jún. 21. 09:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedig ezek fejlesztik, hidd el.

Nekem csak kicsit koraszülött a lányom, de extrém súlyos agykárosodást szenvedett. 2,5 lg se volt, amikor neki álltunk a fejlesztéseknek. Van itthon minden, a labdáktól, wingbo hinta, kuszató pad, "kisszoba" mert látássérült. Őt pl azzal lehetett kimozdítani a saját kis világából pár hónaposan, hogy fénylő-zörgő csomagoló papírra fektettük.

Nekünk furcsáknak tűnhetnek a módszerek, de az ő agyuk még máshogy működik. Nem ok nélkül találták ki ezeket a fejlesztéseket. Csodákat tehetnek. Nekünk azt jósolták, hogy mozdulatlanul fog feküdni a lányunk, a saját világában, semmi kommunikációra, tudatos mozgásra nem lesz képes. Ehhez képest, habár le van maradva, de forog minden irányba, próbál kúszni, megismer minket, pacsit ad, nyúl játékokért, kommunikál velünk a maga módján.

2019. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm, neked is kitartást kívánok a picihez. Elhiszem, hogy ezek fejlesztenek, csak szeretnék valami kézzelfogható leírást, vagy "eszköztárat", hogy kb. miket csinálnak velük mások, minek mi a hatása. A wingbo hinta is jó tipp, nem hallottam még róla. A hupléhoz hasonlót azóta már megtaláltam olcsóbb verzióban. Akkor gondolom, a Ti napotok is kb. ebből a fejlesztésből áll, evés és alvás között megtalálni azt az időt, amikor lehet fejleszteni a babát.
2019. jún. 26. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
sok mindenben fejlesztenek ezek a dolgok,de semmiképp ne magadtol kezdd el otthon,hanem szakember állitsa össze a feladatokat,nehogy többet ártson mint használjon,nem véltelenül tanulják ők ezt évekig
2019. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, ezeket mind a terapeuták ajánlják. A hintát pedig majd megkérdezem, hogy ajánlják-e otthonra.
2019. júl. 21. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!