Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ujszulott korban mik a Down...

Ujszulott korban mik a Down kor jelei?

Figyelt kérdés

Kisbabam meg a pocakban le volt maradva 1,5 hettel az elvart meretekhez kepest (vegul egyeb okok miatt 28+3napon csaszar lett belole) es emiatt az orvos egyszer megkerdezte h csinaltattunk e down szurest. Mondtam h igen es 1:4000hez lett az eredmeny alacsony kockazat. Nagyon nem mondott ra semmit.

Azota a babam inkubatorban van mar es allandoan azt nezegetem vajon egeszseges e:( vannak a down kornak olyan jelei, amik unszulott korban is mar szembetunoek?


2019. jún. 23. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Újszülött korban is sok külső jegye van a Down-kórnak, de csak a klasszikus Down esetében. Mozaikos Down-kór esetében előfordulhat, hogy semmi nem látszik és csak később derül ki.
2019. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha inkubátorban van, akkor kérdezz meg egy gyerekorvost, hogy rendben van e a babád. Mert itt csak találgatni fogunk és esetleg feleslegesen idegeskedsz majd.
2019. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Masodiknak igaza van. Jobb ha szakemberre bizod ezt. Uh alapjan valoszinuleg kiderult volna , nyaki redo es combcsont meretei valamit ha az orra nem ugy fejlodik nekem ezeket 2 foorvos is elmondta. Az en babam is el volt maradva 2 hettel aztan meg elorebb is jart 2 hettel .. minden baba mashogyan no es mashogyan fejlodik neaggodj minden rendben van bizonyara.
2019. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Bizony, kapd el az egyik neonantológust, és kérdezd meg.


Kitartást kívánok! Mi is pic-ről indultunk, nagyon nehéz tudom.

2019. jún. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az en babám is le volt maradva, de ő 4 héttel! Ő is koraszülött lett, inkubatorban volt 2 hétig. Ugyanettől féltem, mint te, állandóan a külső jegyeket "kerestem" rajta, hogy van e valami down, vagy hasonló szindróma. Utólag mar hülyeségnek tartom, az orvos rögtön mondta volna, ha lát rajta ilyesmit, volt olyan baba aki ott volt és a szüleinek azonnal mondták a dokik, hogy gyanakodnak valamire. Nála már születés előtt is látták, hogy valószínűleg baj van.


Nyugodtan kerdezz meg egy orvost, hogy megnyugodj, de amúgy is kötelesek azonnal tájékoztatni ilyesmiről. Ennek ellenére látod en is ilyen voltam...


1,5 elteres

2019. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi véletlenül elküldtem.


1,5 hét eltérés egyébként nem is vészes úgy tudom.


Drukkolok, hogy minél hamarabb hazamenjetek! :)

2019. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Én csak a feltűnően nagy homlokot tudom, mint szemmel látható tünet, de nem vagyok orvos, tényleg tőlük kellene megkérdezni.
2019. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Uh-kon nem volt gond tarkoredo meg orrcsont szempontbol.

Akkor azt mondjatok hogy ha lenne ilyen jelegu baj akkor az orvosok eszrevttek volna mar (8hetes mar a kislanyunk) es szoltak volna? Remelem igy van🙏🏻

Nem merek ilyet kerdezni toluk, felek h idiota paramaminak neznek (bar lehet h tenyleg az is vagyok, de annyira megviselt ez a koraszules h nem mindig birok mar realisan gondolkozni...)

2019. jún. 23. 22:37
 9/14 anonim ***** válasza:

En vagyok akinek koraszulott volt a babája es kisebb is volt. Én 100%ig megértelek, én sokáig itthon sem nyugodtam meg, mindentől féltem, de mar 11 hónapos es már szerencsére ez elmúlt, már tudom élvezni az anyaságot.


En sem mertem megkerdezni, de utólag annyira megbantam, mert sok idegeskedést spóroltam volna meg, ha egy orvos megnyugtat. Szerintem kérdezz rá, nem hiszem hogy tudsz olyat kérdezni tőlük amit mas anyuka nem tett már fel :D

2019. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi egy honapig voltunk PIC-en mert az en babam is koraszulott o 33 hetre szuletett. Mikor jartam uh-ra mindig mondta a nogyogyaszom hogy orrcsontot es elso szempontnal a tarkoredot nezik. Combcsontot is persze de a tarkoredo az elso jel. En amikor hazaertem rokton neztem a neten a mereteit de minsig jok voltak pedig a dokim is mindig mondta hogy nincs jele hogy down szindromas lenne. Szerencsere nem is volt. A PIC-en volt downos baba,hidd el eszre lehet venni ha az. Es termeszetesen az orvos azonnal szokt voltna vagy szolna ha lenne erre utalo jele. Ezen kivul gondolom mar sok vizsgalaton atment a babad es mas problema sincs mert mar tudnal rola. Hidd el tudom milyen ott lenne es eszmeletlen nagy turelem,kitartas,es ero kell ehhez de hidd el megeri engem is megviselt hogy koraszulott lett sajnos,de minden nap mentem hozza minden nap lattam ahogyan hizik es fejlodik. Az en babam 33 hetre szuletett mint azt korabban irtam de korahoz kepest kicsi sullyal 1560 grammal es lefogyott 1440 grammra. Onnan kellett elindulnunk. Kitartast,megeri es ne emeszd magad mert a baba erzi,neked kell most erosnek lenned es mindig ezt az energiat sugarozd fele.Nem lesz semmi baj neaggodj :)
2019. jún. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!