Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ha egy szellemileg...

Szerintetek ha egy szellemileg akadályozott babát nagyon hamar mondjuk 3-5 honapos elkezdenek fejleszteni, akkor van esély rá, hogy a problémát szinte gyökerében elfolytsák?

Figyelt kérdés

Nemrég döntöttem el, hogy babák fejlesztésével szeretnék foglalkozni. Még nem kezdtem el a képzést, de sokat olvasok, foglalkozok ezzel.

Rengeteget olyan történettel találkoztam, ahol a fejlesztéseknek köszönhetően pl a koraszülött babáknak semmi baja nem lett. Olyat is olvatsam, hogy autista gyereknek minden tünete eltűnt és rendes suliba járt. Ha őket pl elkezdenék nagyon hamar tornáztatani, akkor vajon előfordulhatna, hogy mégsem történik meg a pervaziv fejlődési zavar és az idegrendszer pályái normálisan “kapcsolódnának” alakulnának ki.

Van egy ismerősön aki azt mondták hogy a babája nem éli meg a reggelt sem. Aztàn mindenhol azt mondták hogy szefos lesz, de jobb eset is autista vagy ADHD. Születésétől TSMT tornáztatta, és ma màr rendes iskolába jár, a szemüvegen kívül semmi “baja”.



2019. júl. 4. 13:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Onnantól bukik a kérdés, hogy egy 3-5 hónapos babán nem látszik, hogy szellemileg akadályozott-e. Annyi féle okból lehet neurológiai sérülés, hogy erre úgysincs egyetemleges válasz. Nagyon nem mindegy, hogy genetikai probléma-e (autizmus, Down-szindróma), vagy szerzett (oxigénhiány, koraszülés). A Down-t biztos, hogy nem lehet kitornáztatni, az autizmus diagnózniást meg csak x éves gyermekkorban lehet felállítani, ezeknél biztos nem lehet megfogni a problémát babakorban. Ha ismert trauma van, mint a koraszülés, vagy oxigénhiány, akkor automatikusan azonnal utógondozásba (neurológiai, követés, korai fejlesztő, gyógytorna, stb.) kerül a baba, ott nyilván érvényesül is, amit mondasz, de ez már létezik, napi gyakorlat. Az ismerősöd is nyilván ebbe a csoportba tartozik és mint látszik, jót is tett a fejlesztés.


Még egy gondolat: a koraszülés egyébként sokszor nem szerencsére jelent egyebet, mint hogy előbb születik a baba, de azon kívül, hogy híznia kell, semmilyen hátrányt, károsodást nem szenved. De ebben is nagyon széles a paletta, értelmetlen szinte a "koraszülött" kategóra, mert van, aki csak pár hétig soványka, a másik véglet meg agyvérzést kap, bélperforációt, szemkárosodást szenved, stb. ezer verzió lehetséges.


De a gondolat nagyon szép, sok sikert kívánok, ha ezt a szép hivatást választod!

2019. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Fura, hogy rengeteget olvasol mégis ilyen kérdésed van. Van olyan probléma amit foglalkozással meg lehet szüntetni (más szóval: gyökerében elfoJtani), másrészt van egy csomó minden amit a tornáztatás foglalkoztatás legjobb esetben is csak egy minimálisan tud változtatni.


Azért mert te olvastál valamit, valahol, valakitől EGY autista gyerekről, attól az még nem lesz általános igazság. Ha az autizmus gyógyítható lenne akkor valószínűleg nem te találnád fel mindenféle szakképesítés nélkül a gyógymódot.


A szefós szót ne használd, pejoratív.

2019. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Ezer dologtól függ. Kislányunkat már a pic-en tornáztattuk, intenzív fejlesztést kap, de mégse tudjuk, hogy önálló életre képes lesz-e. Az orvosok se tudnak jósolni, pedig a legjobbakhoz járunk.

Koraszülött es koraszülött baba között ezer különbség van. Barátnőm kislánya 24 hetre született 600 grammal, semmi baja. Én kislányom 34 hétre született 2400 grammal, de fertőzés következtében súlyos agykárosodást szenvedett, nem tudjuk mit hoz ki belőle a fejlesztés.

2019. júl. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

"a fejlesztéseknek köszönhetően pl a koraszülött babáknak semmi baja nem lett. "


Rengeteg babának fejlesztés nélkül sem lenne semmi baja...


"a fejlesztéseknek köszönhetően pl a koraszülött babáknak semmi baja nem lett.


"Olyat is olvatsam, hogy autista gyereknek minden tünete eltűnt és rendes suliba járt"


Én meg olyat olvastam, hogy valakinek az egészséges étkezéstől visszanőtt a karja...

Az autizmus fejleszthető, de meg nem szüntethető!


Szerintem te rossz helyen olvasgatsz...

2019. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Szia

Nagyon sokat segit nekik ha minél hamarab észre veszi az ember a problémát és a korai fejlesztés.

Pusztán az a tény ,hogy segitséget kap és van kire támaszkodnia.

Az a legjobb ha az ember talál egy köztes megoldást a ha segit neki minden problémában az élet területein amiben hiányosága van ,de ugyan akkor nem érezteti vele ,hogy problémás vagy más.

Én tapasztalatbol mondom magam is érintet vagyok.

2019. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

Az nem igaz, hogy nem lehet felismerni a szellemi fogyatékossági! Esetleg nem minden esetben.


Nagyon sok szindróma látszik kívülről... Vagy hallatszik: pl. a macskanyávogás betegség felismerhető a sírásról. Sok betegségnél a koponyaforma árulkodó. A szemek távolsága pl. Alagille szindrómánál.. Vagy ha pl. torz, hiányos a füle..

Ismerősöm újszülött osztályon dolgozik. Ő mesélte, hogy az ott dolgozók látják a babákon, ha probléma van. Nyilván csak azokon, akiken látszik.

2019. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
A fejlesztés meg nem használ mindenkinek. Egy súlyosan sérült, járni, ülni stb nem tudó gyermek sajnos ugyanilyen képességű felnőtté nő fel. Akár tornáztatod, akár nem. Javaslom, ne a csodaszámba menő felépüléseket olvasgasd!!
2019. júl. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem mindenkinél vannak ám egyértelmű tünetek. Családtagom kisgyereke sürgősségi császárral született fél napnyi vajúdás után (nyakán volt 2x a köldökzsinór). Jól fejlődött a mozgása, úgy forgott, azt csinálta amit kell így nem látták indokoltnak a fejlesztést. Majd még 3 évesen sem beszélt és ekkor kezdték el vizsgálni hogy van-e baj. Neurológiailag rendben van, hallásvizsgálat jó. Csak hogy még mindig nem beszél. Pedagógiai szakszolgálatnál először azt mondták nem látnak nagy gondot, korának megfelelően viselkedik és játszik. Bár az előzmények ismeretében kellett volna korai fejlesztés. Majd csináltak egy iq tesztet ami nem hozott biztató eredményt. Még erre is azt mondják, hogy egyelőre várni kellene mert még igazából olyan kicsi hogy nem tudják egyértelműen eldönteni mi a gond (volt olyan feladat amire többször visszatértek mert nem volt egyértelmű hogy nem érti vagy csak nincs kedve megcsinálni). Szóval lehet hogy szellemileg visszamaradott, de lehet hogy csupán nyelvi nehézséggel küzd mert már erre is láttak példát. Ezzel elküldték, meg egy logopédiai ajánlással szeptembertől amikor kezdi az ovit. Egyébként mindent megért a kisfiú és szobatiszta is, most 3 és fél éves. Több érthető szót mondogat mióta vizsgálták, de többnyire hadar és halandzsázik. Illetve hisztik, dührohamok vannak néha (főleg ha már fáradt mert napközben nem alszik).

Ez olyan dolog hogy akit kiszűrnek és megkapja a kezelést, az szerencsés. De sok olyan van, ahol csak utólag jönnek rá mit kellett volna.

Az én fiam is Dévényes volt, most 2 éves és még nem beszél folyékonyan, pár szót mondogat illetve hangokat utánoz. Státuszvizsgálaton mindent rendben találtak és azt mondták csak 3 évesen kell vinnem. Én meg erre azt mondtam (a családtag esetéből kiindulva), hogy az nem lesz jó mert ha kellene korai fejlesztés kifut az időből és ugyanúgy nem foglalkoznak majd vele mint a fentebb említett kisfiúval. Úgyhogy megegyeztünk abban hogy még fél évet várunk maximum.

2019. júl. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Bocsánat a szefo-s szó hasznàlatáért. Igen, sok mindenben igazatok van, amire nem gondoltam.

Van egy nagyon jó barátnőm. Anyukája azért lett TSMT tornász, mert van egy súlyosan beteg testvére. Bàr rajta

Nem lehet segítsenj, de az anyuka azért indult el a pályán, mert rajtuk annnak idején senki sem segített. Az ő hatására szeretnek babákkal foglalkozni.

Mesélt egy történetet egy rokon kisfiúról. Mikor elkezdett vele foglalkozni biztos volt benne, hogy a gyerek autista lesz. Bár nem ezért vittèk a foglalkozásra, mivel a szülőknek ez eszébe sem jutott.

Azóta a gyerek már teljesen tünetmentes, és normális iskolába jár. A fejlesztő azt mondta rengeteg gyerek közül, akiket vittek hozzá ő tényleg nagyon más volt.. és ennyit számított hogy kb 1 évesen már foglalkozni kezdtek vele.

De tudom, hogy ezzel az a gáz, hogy nem lehet szűrni, ezt nem is gondoltam át a kérdés feltevése előtt. Viszont a rengeteg pozitiv történet utan annyira lelkes lettem, hogy nem gondoltam bele a buktatóba. Minden esetre, remélem szeretni fogom és sok babán, gyereken tudok majd segíteni.

Utolsó, sok sikert a gyermekednek, kivanom a legjobbakat!

2019. júl. 5. 10:33
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

" biztos volt benne, hogy a gyerek autista lesz."


A gyerek már születésekor autista, nem azzá válik... Kérdés, mikor ismerik fel. Sajnos túl korán nem szokták. És nem lehet tudni 2-3 éves korban, hogy "csak neveletlen", vagy aspergeres, vagy autista, vagy egyéb más van.

Nem véletlen az autizmus diagnózist nem 1 alkalom után állítják fel, hanem hosszabb kivizsgálás után.


Szóval ne hozd fel az autizmust példának, mert az NEM GYÓGYÍTHATÓ tornával (meg igazán semmivel). Javítható, de meg nem szüntethető!

2019. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!