Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van elég időtök csecsemő...

Van elég időtök csecsemő fejlesztésére napi 5 órában, plusz hozzátáplálás, plusz heti 5 kezelésre járni? Ja, és ikrek.

Figyelt kérdés
Sok szülés körüli probléma volt, orvosi javaslatra csinálunk mindent. Heti program: egy hidroterápia, két Dévény, két korai fejlesztő. Napi program: minden nap cuccolás, öltözés, autózás valahová. Kitalálni, hogy mikor egyenek, hogy jó legyen a különböző időpontokra. Egyszer hamarabb etetni, egyszer megkockáztatni, hogy megéheznek, hogy ne bukjanak foglalkozás közben. És a hozzátáplálást is kellene gyakorolni. Mire hazamegyünk, elment a fél nap, alszanak. Ebbe kellene még napi 5-ször 30 perc Katona torna gyerekenként. Nincsenek annyit ébren, hogy ezt meg tudnám csinálni, max. 1-2 fér bele a délutánba. Ha ébren vannak, csak velük foglalkozok. Szeretnék mindent megadni, ebből áll az életem, de bűntudatom van, hogy nem tudok többet adni nekik. Férjem vagy nagyszülők mindig kellenek a napi menőkéhez, az otthoni tornába néha segítenek, többet nem várhatok el tőlük.

2019. júl. 19. 17:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Érdemben nem tudok hozzászólni, de le a kalappal előtted. 😊
2019. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%
Az egyik barátnőm emiatt hagyta a fenébe a katona módszert, lehetetlen megcsinálni, pláne ikrekkel, inkább mentek dévényre.
2019. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én sajnos nem vagyok elégedett a "teljesítményemmel", hiszen nincs meg a napi otthoni torna, de egyszerűen a gyerekek napirendje se engedi ezt meg, mert most még sokat alszanak. Amikor kisebbek voltak, teljesíthetőbb volt, mert 5-ször 5-10 perc volt előírva gyerekenként, azt evés és pelenkázás előtt meg tudtam csinálni mindkettővel.
2019. júl. 19. 17:53
 4/23 anonim ***** válasza:
58%
Ugyan azon a véleményén vagyok, hogy le a kalappal előtted!!!nem tudom hogy csinálnám ezt. Gondolom nem kell hónapokig csinalni. En csak 1x viszem a fiamat konduktorhoz, es sakkoznom kell az etetésekkel. Valoban kell ennyi fajta kezelés nekik? Nem ütik egymast?
2019. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%
Fix időpontokat kell kerni minden kezelésre az etetésekhez igazodóan és maris meg van oldva.
2019. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem hónapokig, évekig kell csinálni. A Dévényt addig, amíg nem járnak. A Katonát is nagyon sokáig, de pontosan nem tudom, meddig. A korai fejlesztés óvodáig (ha nem ismernétek, ez egy olyan állami intézmény, mintha már most bölcsibe járnának, csak kevesebbet, pedig fél évesek), a hidroterápiát nem tudom. Tényleg sok gond van, volt, nem részletezem.
2019. júl. 19. 18:26
 7/23 A kérdező kommentje:
Nincs fix etetés, mert nem fixen ébrednek. Ébredéstől kezdve 4 óránként esznek kb. Ha olyan kedvük van, az egyik megéhezik hamarabb, a másik esetleg nem fogadja el korábban az ételt...
2019. júl. 19. 18:28
 8/23 anonim ***** válasza:
32%
Ah, értem.... Állandó bébiszitter?
2019. júl. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Harmas ikreink vannak, szerencsére csak egyikük beteg, de ő súlyosan. Katona tornát kb 5 hónapos koráig csináltuk, aztán a terapeuták javaslatára abbahagytuk, áttértünk más tarpaiakra. Nekünk heti 2 deveny, 2 korai van. Emellett vojta terápiázunk, craniosacralis terápiára járunk, és látásfejlesztőzünk, mert látássérült is. Én a napirendet fokozatosan vezettem be, először a reggeli ébredést és az esti fektetést fixáltam, aztán az egyik napközbeni alvásukat, utána a másikat. Az etetéseket ehhez igazítottam. Nagy könnyebbség, hogy a 2 egészséges tesó már maga fogja a cumisüveget, a hozzátáplálás pedig náluk gyorsan megy, pár perc alatt megesznek bármit. Cserébe a tesó sajnos nagyon lassan eszik, bukik stb.

A szüleim segítenek rengeteget, ők vigyáznak a tesókra, míg mi megyünk fejlesztésekre .

Kitartást! Nem könnyű, de muszáj csinálnunk értük!

2019. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Katona módszer 5*30 perc? Margit kórház fejlődés neurológiai osztalyon írtak elő?


Nekünk csak az úszás és a torna van, de csak napi 6*15 perc, jó ha napi négy belefér.


3 hobaposak az ikrek, 21 hónapos a nagy. Egyszerűen semmire nincs idom. Egyben sem tudom megadni amit szeretnek. Az ikrek ma megint nem voltak kint a levegőn, mert egyszerűen nem jutottam el addig. Tiszta szarnak érzem magam. Már ott tartok hagyom a szoptatast, ezerszer gyorsabb lenne ha tapszert kapnának :(

2019. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!