Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Melyik állítás igaz (abb)?

Melyik állítás igaz (abb)?

Figyelt kérdés

Vida Ágnesnek van egy előadása hogy az ég világon semmit nem kell csinálni hogy a gyerek szobatiszta legyen, mert 3 év környékén megérik rá. Erőltetni meg pláne nem kell, és nem szabad.

Masik cikket olvastam ott valaki azt írta ha nem "eroltetnenk" akkor még 5-6 évesen is pelenkában járnának a gyerekek.

A 27 hónapos lányom még nagyban pelusos, mondja hogy jön kaka de pelenkaba, pisit néha mondja nagyon ritkán. Néha néha rá ül a wc-re, szukitovel, de bilit nem szereti. Jövő év szeptemberében megy oviba tehát ideje van bőven.


2019. júl. 28. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok az erőltetés híve, de mindig hagytam, hogy utánam jöjjön. Nem volt járókában. 2 éves volt, mikor vettünk egy bilit, kb 2 hónapig ismerkedett vele, majd egyik nap jött utánam a wcre, ahogy szokott és megkérdeztem, ráül-e a bilire. Ráült, és kb azóta szobatiszta volt. Ágytiszta viszont csak 3,5 évesen lett.

Én azt vallom, hogy ismerkedjen a bilivel, wc szűkítővel finoman. A szülő néha kérdezgesse, hogy kipróbálja-e, és ha igen a válasz és termel is, akkor dícsérje meg. Én nem várnék 5-6 éves korig, nem tudom, mi ez az új trend, 3an vagyunk tesók, abbol csak az autista tesónk állt rá 4 éves kora körül a szobatisztaságra.

De most mindenhez meg kell várni a gyerek érettségét, nem baj, ha 10 hósan még nem eszik csak anyatejet, nem bak, ha 4-5 évesen pelusos, vagy cumizik, meg kell érni rá. Én pl agybajt kapok, mikor látok egy 4-5 évest cumival a szájában. De ez én vagyok. Azt vallom, ismerkedjen a gyerek a dolgokkal, próbálja ki, és lássa a szüleit a wcn. Látva tanulnak, szóval ennyi a titka.

2019. júl. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Hat olyan 2-2.5 evesen mikor nyar volt levettem a pelust had szaladgaljon a kertben meztelen. Kitettem a bilit h ha pisi kaki akkor oda.

Oszre szobatisztak lettek. 🙂

2019. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk sem volt titok, hogy mi történik a wc-n

Aztán 2,5 évesen levettem róla a pelenkát, mondtuk, hogy mostantól ő is a wc-n a pisilhet, kakilhat, mint apu és anyu. Onnantól ott intézte. Nem erőltettük, ha azt mondta volna, hogy nem szeretné, akkor visszaadtuk volna a pelenkát, de ő örült a szűkítőjének és hogy önállóan mehet wc-re, baleset se volt.

2019. júl. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
3 gyerekem van, mindegyikről 3 honappal ovikezdés előtt vettem le a pelust (tehát 2 év 9 hónaposan) és 1 hét alatt szobatiszta lett mind éjjel is, nappal is. Ha érettek rá még szoktatni se nagyon kell őket. Biztos ment volna előbb is hosszantartó tanítgatás után, de én nem láttam értelmét.
2019. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem részben mindkettő igaz. Nem szabad túl korán erőltetni. A te kétévesed (ilyen korban ne hónapozzunk már) még fiatal hozzá. De az is igaz, hogy a szülő nevelje a gyereket, ne fordítva, szóval amikor már a gyerek elég érett idegrendszerileg, akkor teremtse meg a feltételeit, hogy a gyerek meglépje ezt a fejlődési fokot (bili elővesz, klotyókirály könyt etc).
2019. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Arany középút is létezik. Nem kell erőltetni, nem kell bilin ülve játszani, de meg lehet mutatni mire való. Egy kis "lökés", dicséret, és ha megérett rá, tudni fogja a dolgát.
2019. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Egyik állítás sem igaz. A pelenkagyártóknak reklám.
2019. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!