Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek hogy végre ne...

Mit tegyek hogy végre ne pisiljen be?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiam minden éjszaka be pisil. Nagyon régóta szenvedünk ezzel. Akármit mondok akármit teszek még is. Voltunk tavaly pszichológusnal ,ott nem találtak semmit. Nem gondolnám, hogy szorong mert nagyon felszabadult itthon is és az oviban is. Nincs rá panasz. Itthon ugye szeleburdiskodik és sokszor ki akaszt de alapjában véve jó gyerek. Hiába nem iszik sokat lefekvés előtt akkor is meg történik a baleset. Alvasa nyugodt, 3 éves kora óta külön szobába alszik és egyedül alszik el. Tanácsokat szeretnék kérni,hogyan tudnám rá vezetni a teljes szoba tisztaságra? A válaszokat előre is köszönöm!
2019. aug. 30. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Lehet túl mélyen alszik. Én is ilyen voltam. 10 éves koromig előfordult. Bármit tehettünk, pisiltem lefekvés előtt, nem ittam, akkor is néha-néha megtőrtént.
2019. aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Légy türelmes!

De ennyi idő alatt már igazán utána olvashattál volna, hogy egy hormon megjelenése segíti az ágytisztaságot. Amíg nem termeli a szervezete, fejen is állhatsz, akkor se fog menni neki.

6 éves korig normális.

Utána kivizsgálás. Nephrológus első körben.

2019. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Orrspray is van rá. Azt nem ajánlotta senki? Pisi csengő?
2019. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk 5 évesnek pisicsengő bevált
2019. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
4 vagyok Más néven cseppcsengő wet stop
2019. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez a lelki szorongás miatt van. Akkor fordul elő, ha a gyerek nap közben nem tud lazítani, állandóan fegyelmezi magát. Vagyis a gyereken túl nagy a nyomás, a megfelelési kényszer. És nem mer sírni, önfeledten játszani, az érzéseit kimutatni.

Biztatni kell, lehetőséget kell adni a gyereknek, hogy kifejezze az örömét, bánatát. Ha sír vigasztaljuk és ne leszidjuk. Engedjük meg a gyereknek, hogy gyerek lehessen, ne úgy kezeljük, mint egy felnőttet. Ha hibázik a gyerek ne reagáljuk túl, adjunk több személyi szabadságot.

2019. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
A kérdező írta hogy a gyermeke nem szorongó és pszichológusnál is voltak Az én gyerekem is jól van kiegyensúlyozott nincs szidva nem szorong Egyszerűen nem tud felébredni pedig szeretne A cseppcsengő pár nap alatt segített és ő is nagyon örül és büszke magára
2019. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Látom ide csupa üzletember látogat. Ügyfeleket keresve az ócska holmijának. Hol a pelenkát tukmálják, hol a WC szűkítőt, hol a csengőt. Ha nincs megoldva a lelki probléma. A baj itt ott felüti a fejét, akár az egész lakást átépíthetjük.
2019. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha nincs megoldva a lelki probléma. A baj itt ott felüti a fejét, akár az egész lakást átépíthetjük."


Mert te aztán tudod, mi?! Lelki probléma, hogyne. Az összes többi gyereknek meg érdekes módon soha nincs lelki problémája?

Én bepisiltem éjszaka sokszor gyerekként. Kb 20 éves koromig, de néha néha utána is.

Nagyon fel tudtak idegesíteni már akkor is az ilyen okostojások, mint te.

Akik azt hiszik tudják a tutit, de igazából fingjuk sincs róla.


Csengő akkoriban nem volt vagy nem tudtunk róla. Hormonos orrcsepp volt, működött, de azt inkább csak iskolai táborok idején használtam. Ha jól emlékszem nem is ajánlották folyamatos használatra.


Egyetlen előnye volt ennek a problémának:

Megtanultam baromi gyorsan ágyneműt áthúzni, akár az éjszaka közepén is :)))

2019. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!