Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Visszaesés? Ilyenkor mi a teendő?

Visszaesés? Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves. Kb 1 hónapja teljesen szobatiszta lett, se a délutáni, se az éjjeli alváshoz nem kellett pelenka. Elkezdte az ovit szeptemberben, nem is volt semmi gond egész e hét elejéig, ugyanis felfazott. Voltunk orvosnál kapott rá gyógyszert. Nem tettem vissza rá a pelenkát. Viszont egyáltalán nem hajlandó szólni ha pisilni kell. Teljes visszaesés. Próbáltam hogy sokat mondom neki hogy szóljon de semmi hatása. Most próbálom kicsit jobban figyelmen kívül hagyni ( mármint a bepisilest) nem is szidom meg érte. Kaptam olyan "segítséget" hogy szidjam le ha bepisil meg verjek rá a seggere, mert azért csinálja mert semmibe vesz. Ezt egyáltalán nem tartom jó ötletnek, de teljesen tanácstalan vagyok, jövő héten mehet újra oviba.. De nem úgy néz ki hogy javulna a helyzet. :(
2019. szept. 20. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Visszatenném rá a pelenkát, mert gondolom nem érzi a felfázás miatt az ingert. Sokszor voltam felfázva, lényegében állandóan pisilned kell, nem könnyű megkülönböztetni ilyen pici gyereknek, hogy most tényleg jön-e. Aki meg azt javasolta verj a seggére, mert beteg, hát inkább azt ütném aki ilyeneket beszél.
2019. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, biztos hogy nem fog ez miatt kikapni. Csak az a fura hogy nem így pisil be hogy mondjuk fut, vagy áll vagy fekszik és csak úgy becsurog hanem direkt elbujik előtte, tehát szerintem azért érzi ő. :(
2019. szept. 20. 15:34
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk is volt vissza esés, próbáltam hogy nem adok ra pelust, de pisi-kaki minden a gatyiba ment. Úgyhogy kapott pelust, aztan hónapok utan szólt ujra es utána minden Okes volt
2019. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Nyugtasd meg, hogy nyugodtan szólhat, ha érzi, hogy kell, ha nem értek oda időben nem baj, majd legközelebb. Megkerdezem hogy érzi magát jobban, ha van pelus vagy ha nincs. Semmiképp nem ütni és nem meg szidni. Türelem. Azt mondják mindig van vissza esés.
2019. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Látom visszajött az altató, nyugtató közönség. Hogy nem kell foglalkozni semmivel, tekintsünk mindent normálisnak.
2019. szept. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért tán ütni kelljen még szidni? Nem lennék a gyereked utolsó...


Kerdezo, ha hosszabb ideje fenn áll lehet jobb lenne utána járni az okoknak meg.

2019. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nem kell mindent elnezni, de nem is szabad olyanert büntetni ami nem az ő hibája. Számomra ez kb olyan mint mikor azt mondják az 1 hetes ujszulottre hogy azért sír mert hisztizik és manipulálni akár. Nem áll fent régóta, pár napja. Most tegnap este már egyszer szólt. Remélem javulni fog.
2019. szept. 21. 09:19
 8/9 anonim ***** válasza:

3 éves kor alatt nem a gyerek hibája, a környezete váltja ki belőle. Biztos csúfolták, vagy megszólták, hogy tartogatja a pisit. Vagy feltűnően gyakran járt WC-re. Azt ezért szóltak rá. Ami rosszul esett a gyereknek.

Ilyenkor még ösztönösen túl nagy a megfelelni vágyás a gyerekben, ezért könnyen csorbul az önbecsülése, igazságérzete.

2019. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Azóta rendezodtek a dolgok, sőt már egyedül intézi magának.
2019. szept. 27. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!