Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A lányom felfigyelt rá, hogy...

A lányom felfigyelt rá, hogy dagad a pelenkája, amikor pisis. Érdemes elkezdeni bilire szoktatni?

Figyelt kérdés

Két éves a kislányom és mostanában mindig ráncigálja meg püfölgeti a pelusát, amikor az tele van pisivel és felpuffad.


Nektek volt ilyen időszak a szobatisztaság előtt? Érdemes elkezdeni már biliztetni?



2019. dec. 17. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Azért gyakrabban kellene cserélni a pelenkát, nem akkor, amikor dagad meg tele van.

Másrészt meg ebben a korban már böven lehet próbálkozni a szobatisztasággal, eröletetni azonban nem szabad.

2019. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

1, mindig akkor cserélek pelust, ha megdagad, ez akár 10 perc alatt is bekövetkezhet, ha sokat iszik. Amúgy se szeretek feleslegesen szemetet gyártani.

Próbáld ki vele a bilit, de szerintem ez nem jelzi azt, hogy, érett lenne rá, plusz télen sokkal nehezebb bilire szoktatni, mint nyáron.

2019. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom most 18 hós.

Mikulásra bilit is kapott..most ott tartunk hogy amikor elkezd kakilni akkor kihozza a bilit a wc-ből ráül..

Van hogy nem marad rajta,de előfordult már hogy végigvitte a kakilást ,felállt majd mondta hogy kész!

Azt hozzáteszem hogy még ruhában csücsül.

A fiam viszont teljesen kihagytaa bilit,nem volt hajlandó ráülni,aztán nyáron 22 hósan mikor elmentem vele strandra elmagyaráztam neki hogy itt nincs pelus rajta,a wc is messze van ..szóval ha érzi kell pisilni vagy kakilni azonnal szóljon. És nem viccelek,attól a naptól szobatiszta volt (€jjelre azért egy ideig még volt pelus).

A bölcsiben meg is lepődtek amikor kezdte szeptemberben hogy szobatiszta.

Szóval tényleg minden gyerkőc más..beszélgess vele!

2019. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem teszel semmi rosszat, hogy foglalkozol a szobatisztasággal. Az a baj inkább, ha nem mered felhozni a gyerek előtt. Ha még nem tud járni akkor is lehet örülni, ha épen látod hogy pisil, vagy kakil. Vagy ha beáll egy időszakra a kakilás, pisilés és ráülteted a bilire abból semmi gond. Ha a gyerek nem ellenkezik bármit csinálhatsz. Lényeg hogy mindig ragadjon rá valami hasznos, ami megkönnyíti az életeteket. A gyerekek úgy alapból szeretik, ha foglalkoznak velük. Nincs erkölcsi érzékük, inkább az érzelmeik irányítják őket. Lényeg a kisugárzás, hogy szeretetből jöjjön a törődés.
2019. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!