Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor érdemes bilire szoktatni?

Mikor érdemes bilire szoktatni?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy kb másfél évesen és én is így tervezem a lányomnál. Viszont hallottam olyant, hogy vki már ülni tudástól bilire ültette és egy évesre már szobatiszta lett. Erről mik a vélemények, esetleg tapasztalatok?

2020. jan. 22. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem, ha tud ülni, és szívesen elüldögél a bilin, nincs azzal semmi gond, ha minden nap ráülteted. Erőltetni semmit nem szabad, nem is kell rajta stresszelni. Ha nem megy, hát nem megy. Akkor hagyd, és pár hét vagy hónap után próbáld újra. 3 éves koráig ráér szobatiszta lenni.
2020. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Az én lányom 22 hónapos egy ideje barátkozik a bilivel. Esti fürdés előtt mielőtt megy a kádba mindig raul. Mondom neki hogy oda kell pisilni meg kakilni. Pár napja bele is pisilt.

Nem kell erőltetni, mutasd neki hagyd hogy rauljon. Nem baj ha nem tesz bele semmit csak ucsorogjon és had szokja aztán majd bele pisil

2020. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
A fiam 3 eves kora elott 3 honappal lett szobatiszta 1 het alatt, magatol. Most ert meg ra. Felesleges tultolni. Masfel evesen nagyon korainak tartom.
2020. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Akkor amikor megérik rá.

Hiába akarod Te ha a gyermeked nincs megérve rá. Erőltetni végképp nincs értelme.

Ha érdeklődik iránta lehet próbálkozni.

2020. jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Mikor a gyerek kezdi észrevenni, hogy jön a pisi, kaki.

Törekedni kell arra

- hogy a gyerek ne féljen a jelenlétünkben elengedni magát,

- tudja mi az a pisi, kaki, minél többet legyen pelenka nélkül,

- el kell magyarázni mire való a bili

- a témával kapcsolatban a szeretet és elfogadás sugárzása.

Továbbá biztatni kell a gyereket, hogy szóljon mielőtt jön a pisi, kaki. A szobatisztaságra nevelés nem a bilire szoktatással kezdődik, hanem mikor megszületik a gyerek. Kárt a gyerekben akkor teszünk, ha szégyenlős, vagy gátlásos, vagy rossz érzése lesz a pisi, kaki témával és a meztelenséggel kapcsolatban.

A gyereknek 3 éves kora előtt nincs éntudata. Az erkölcsösséget óvodába kerülése előtt kell elkezdeni, mikor stabilan szobatiszta. Ez előtt a teljes nyitottság javasolt, mert ha megsértjük a gyereket a szexuális viselkedésével (játszik a nemiszervével, tartogatja a pisit, kakit) kapcsolatban a már szobatiszta gyerek is visszafejlődhet pelenkássá. Lelkileg fel lehet készíteni a gyereket, hogy a felnőttek "prűdek" és ha beszólnak ne vegye sértésnek. Mi olyannak szeretjük amilyen.

2020. jan. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

A mai "amikor megérik rá" nagyon becsapós. Gyakorlatilag kitolja a bilizést annyira, hogy a gyerek már totál megszokta a pelenkát ÉS amúgy is abban a korban van, hogy minden újdonság, változás ellen tiltakozik és majd ő eldönti.


Aztán mikor tiltakozik, akkor "nem érett rá". Aha, az a gyerek, amelyik vehemensen védi a pelenkáját, meg a fotel mögé mászkál tojni meg ilyenek, az mi, ha nem képes arra, hogy a bilit használja?


Semmi baja sem lesz, ha már ülni tudástól a bilire ülteted. Pl. ébredés után mindig pisilnek. A szülők elég hamar megtanulják azt is mi jelzi, ha kakálni fog. És végignézik és utána törölgetik ki a szétkent kakát mindenhonnan... Fú, de higiénikus. Ahelyett, hogy a bilire ültetnék. Ettől nem lesz baja, viszont megszokja, hogy van ez a bili és mire való. Még azelőtt megszokja, hogy elég esze lenne tiltakozni. Aztán szépen ebből tovább lehet lépni, fokozatosan.


Meg azt sem értem, hogy komolyan gondolja valaki, hogy a gyerek lelkének az jó, ha maga alá pisil kakál évekig? Mert majd magától abbahagyja? Hát végül is ez a legegyszerűbb és kényelmesebb. De senki ne magyarázza meg, hogy normális és egészséges. Ja, hogy a pampersnek jó bevételt hoz? Hát igen.


Aki egy kicsit idősebb, vagy van több gyerek a családjában, az tudja, hogy eredetileg 1.5 korukra a gyerekek szobatiszták lettek. Aztán lett ebből kettő, majd két és fél, majd három.. Újabban már három és félnél járunk.. Bakker mi lesz a vége? Hat? Tizenhat?


Az erőltetés más téma. Régen rákötötték a gyereket, meg az angolszászoknál szappant dugtak a fenekébe, hogy kakáljon mikor a szülő azt akarta meg ilyenek. Na EZ káros. Az, hogy normális időben hozzászoktatod ahhoz, hogy az emberek nem maguk alá piszkítanak, az nem káros. Csak abból nem élnek meg a pelenkagyárak és nekik érdekük, hogy minél tovább pelenkázd és halaszd. Olvasd el a pampers történetét marha tanulságos, hogy eredetileg csak milyen méretben voltak pelenkák, aztán ahogy kampányoltak, jöttek az egyre nagyobb és nagyobb méretek. Pedig a gyerekek nem lettek hülyébbek. Ha meg lelkibeteg lenne az ember az időben elkezdett bilizéstől, akkor Magyarországon kb. minden 30 éven felüli ember zakkant lenne. De nem vagyunk azok.

2020. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsóra reagálva: nem tudom, mi a jó megoldás, de én is azt látom, hogy valami itt nagyon nem jó irányba indult el.

9 és 7 évesek a gyerekeim, tehát nem voltak olyan rettenetesen régen pelenkások. Akkoriban 2,5 éves korban lett az átlag gyerek szobatiszta, ritka és kicsit ciki is volt a 3. szülinapot pelusban ünnepelni.

Azóta eltelt tényleg nem sok év, és itt olvasom, hogy a gyerekek nagy része 3 évesen még full pelusos, mert "nem érett rá." Aztán amikor kezdődik az ovi, és fontos lesz, egyik pillanatról a másikra hirtelen "megérnek." Az összes gyerek augusztus végén.

Nekem egyébként teljesen mindegy, felőlem iskolás korban is pelenkázhat, akinek úgy jobb, de én is úgy érzem, ezzel a "megérik rá" dologgal mintha átestünk volna a ló túloldalára.

2020. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Akkor erdemes amikor már erett arra, hogy visszatartsa a pisit kakit addig mig el nem ér a biliig tudatosan. Az a szobatisztasag, amikor a gyerek onalloan tudja hogy pisilnie kakilnia kell es megy a bilire vagy szol, hogy kell neki. Nem pedig az, ha a szulo allandoan raulteti a bilire es veletlenul pont kell a gyereknek es belepisil. Ehhez idegrendszeri fejlettseg szukseges. 2 eves kor elott felesleges probalkozni vele! Azelott egy gyerek sem lesz teljesen szobatiszta. Aki pedig azt mondja a gyerekem 1,5 evesen szobatiszta lett az nem mond igazat vagy nincsen tisztaban a szobatisztasag fogalmaval.....
2020. febr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!