Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nem tud/akar bilibe pisilni?

Nem tud/akar bilibe pisilni?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves múlt júniusban, most kezdené az ovit, ahol feltétel a szobatisztaság. Többször probálkoztunk már a bilivel. Nagyon nem szeretné az egészet, a bugyit a sarokba dobja és a kezembe nyomja a pelenkát, persze ettől még próbálkozunk, de ha pisilnie kell nem sikerül neki a bilibe, össze-vissza topog kéri a pelenkát, majd percenként kicsorgat egy picit a lakás bármelyik pontjára, a bilire ültetem, de nem akar és nem is tud belepisilni. Aggasztó és idegesítő a helyzet. Azt érzi, hogy, pisilni kell, nem akarja, hogy pisis legyen a bugyija, pisis legyen a padló, ezeket elmondja nekem. Lehet, hogy, éretlen rá? Valaki volt ilyen helyzetben?

2020. aug. 4. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk ugyanez volt. Egyszerűen makacs volt, nem akart bilizni/WC-zni. Nem betegség miatt, vagy mert nem tudott volna, hanem csak mert nem.


Nálunk az volt a megoldás, hogy beengedték így is oviba, és két hét sem telt el, mire teljesen szobatiszta lett, mivel ugye látta, hogy ő az egyedüli (illetve, talán még egy kisfiú volt) gumibugyis, és így ciki.


Nála ennek a fránya makacsságnak kellett eltűnnie.

2020. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
10 hónaposan elkezdtétek? Jézusom! Minek? Szegény gyerek még jó hogy nem tud/akar bilibe pisilni, kakilni, ha ekkora a nyomás rajta.
2020. aug. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Második, ezt honnan veszed? Hol írt itt bárki olyat, hogy 10 hónaposan?
2020. aug. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Hagyd a bilit.

Van a wc-re olyan deszka ami felnőtt és gyerek deszka egyben.

A bilit mindig is utáltam, semmitől nem volt soha hányingerem amit a gyerekem alól ki kellett szedni, de ez a szoba közepén ül a gyerek a bilin és ha végzett kivinni, na attól ki voltam.

Ki is vágtam a bilit, egyből ment a wc-re szoktatás.

2020. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nálunk nem veszik be az oviba pelenkásan, mivel delelött nem pisil, ha nem itatom, talán ha, délben elhozom nem derül ki, hogy, nem szobatiszta, de jobb lenne haladni ezzel a dologgal.
2020. aug. 4. 14:12
 6/16 A kérdező kommentje:
Felőlem lehetne wc szűkítő, de gondolom ugyanaz lenne az ellenállás és a bilit legalább máshova is lehet vinni, kertbe, utazáshoz, stb.
2020. aug. 4. 14:14
 7/16 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, vegyétek meg együtt.

Játékosan, lazán.

Egyszer így is úgy is el kell felejteni a pelust, a bili nem a gyerek kényelmét szolgálja, hanem a szülő kényelmét, ahogy írod is.

Ott kell ülni vele a wc-n valóban, türelem kell.

2020. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Tudja, hogyan kéne használni? Megmutattátok neki? Én (felnôtt létemre) odagugoltam és belepisiltem a bilibe az orra elôtt, hogy lássa, hallja hogy megy ez. Ez rögtön fel is keltette az érdeklôdését (bár utána még kellett idô neki). De egy próbát mindenképp megér. Csak elmondásból nem biztos, hogy rá meri szánni magát. Igazából az lenne jó, ha más kisgyerekeket látna bilit cagy vécét használni, de manapság kevés családban van több hasonló korú gyerek egyszerre.
2020. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nincs valami kedvenc meseje? Nalunk a thomas vonatos alsogatya volt a vizvalaszto🤣 meg a wc lehuzas.
2020. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tudja hogyan kell használni, bár nem pisiltem bele, de van bilikönyv, meg ilyenek. Tudja, látta, hogy mi wc-be pisilünk, ő meg a bilibe, mondja is.

Kedvenc mese, sam a tűzoltó, persze bugyit nem lehet ilyet kapni :)

2020. aug. 4. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!