Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miből lehet észre venni vagy...

Miből lehet észre venni vagy milyen jelei vannak, ha egy gyerek már készen áll a bilire/wc-re szoktatásra?

Figyelt kérdés

Ti miből vettétek észre, hogy már érdemes elkezdeni?

Én még semmi jelét nem látom a fiamon. Ha kérdezem, hogy van-e pisi/kaki, még akkor is letagadja, ha egyértelmű jelei vannak.

Persze erőltetni nem akarom és nem is fogom. Pusztán kíváncsi vagyok, hogy másnál, hogy volt.

Köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 11. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk ha már tud kérésre pisilni az jó jel szerintem. Esti fürdéskor minden nap kérd meg, hogy pisiljen. Amíg ez nem megy addig szerintem tök felesleges próbálkozni.
2020. szept. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, próbálkozni még nem akartam. Csak azt szeretném tudni, hogy mire figyeljek majd oda.

Jó ötlet, amit írtál. Holnap kipróbálom.

2020. szept. 11. 22:44
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Ezek szerint én 29 évesen sem vagyok szobatiszta... Soha az életben nem tudtam kérésre pisilni, laborba is mindig itthonról viszek mintát.
2020. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3: Köszi a hasznos választ!

Az 1es válaszoló csak azt írta, hogy "jó jel", nem azt hogy akkor már szobatiszta vagy esetleg az lesz.

2020. szept. 11. 23:10
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Olyat sosem csinált, mint, amit 1-es írt.

Ha már 2 éves elmúlt, akkor nyugodtan mutass neki egy bilit és magyarázd el, hogy abba kell pisilni, aztán meglátod. A lányom csak 3 éves kora után lett félig szobatiszta (pisi), kakához pelust kér. Nekünk a matricás módszer jött be, kiraktunk egy szép plakátot és mindig rakhatott rá egy matricát ha bilibe pisilt.

2020. szept. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Látszik, hogy a gyerek nem együttműködő (még akkor is letagadja, ha egyértelmű jelei vannak). Várhatsz a jelekre iskolás koráig. Látszik, hogy nem szereti, ha pelenkázzák. Láthatja rajtatok a gyerek, hogy nem értékelitek a szobatisztaságra való törekvését, nem szeretitek őt, nincs rá energiátok.

A megoldás, nektek kell a kezetekbe venni az irányítást. El kell játszanotok a jó szülőt a gyerek előtt. Le kell venni a gyerekről a pelenkát és lehetőséget kell adni a gyereknek, hogy bizonyítson önmagának és nektek is. Sok sikert!

2020. szept. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

"Láthatja rajtatok a gyerek, hogy nem értékelitek a szobatisztaságra való törekvését, nem szeretitek őt, nincs rá energiátok."


Ezt a marhaságot honnan szedted? Vagy csak megérkezett a szokásos, minden kérdezőt fikázó válasz?

2020. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Soha az életben nem tudtam kérésre pisilni, laborba is mindig itthonról viszek mintát."


Hogyne, és otthon véletlenszerűen bepisilsz, ugye?


Arra utaltam az #1Ben hogy amíg nincs tudatos irányítás addig esélytelen.


Amúgy a nagy szoktatás semmit se ér.

Tesóm is szenvedett a bilizéssel a gyereke nagyon pici korától, aztán minek? Semmivel se lett korábban szobatiszta, viszont szivatták saját magukat, hogy mindenhova odapisilt a gyerek.

2020. szept. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A #7-esre reagálva. Számítottam az ilyen válaszokra, #6-os vagyok. A gyerekre hiába mondom, hogy rossz, vagy jó. A gyerek olyan amilyen, alkalmazkodni kell hozzá. A szülőnek van több esze, tehát a szülő esetleges hibáit kell számba venni, hogy azokon tudjon változtatni. "Tudjátok: Okos enged szamár szenved." A szülő érdeke a szobatisztaság, nem a gyereké.
2020. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Amikor elkezdi jelezni, hogy van valami a pelusban, akkor érdemes rávezetni a dologra.

Mi úgy csináltuk, hogy bizonyos időközönként megkérdeztem tőle, hogy kell-e pisilnie, amikor igennel válaszolt, elmentünk bilizni. Volt amikor nem jött semmi, de szép számmal akadt siker élmény is. Végig volt rajta pelenka ezidő alatt. Amikor már magától szólt, hogy pisilnie kell, akkor váltottunk bugyira.

Ez nálunk 3-4 hét leforgása alatt megvolt.

2020. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!