Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan folytassam a leszoktatást?

Hogyan folytassam a leszoktatást?

Figyelt kérdés

Kisfiam elmúlt 3 éves, még nem szobatiszta. Nyáron próbálkoztunk, de nem haladtunk semmire, nem volt hajlandó ráülni a bilire/wc-re, nem zavarta, ha pisis lett.

2 napja napközben pelenka nélkül van. Tapasztalat: ha kb. 3/4 óránként szólok és viszem a bilire, akkor nincs sok baleset. Magától nem megy, és már csak akkor szól, ha pisis a nadrág. Kaka megy az alsónadrágba és vagy azt mondja utána hogy pisi, vagy úgy csinál, mintha semmi nem történt volna. Tudja mi az a kaka, mert ha pelenka van rajta, UTÁNA szokott szólni, hogy kaka. Nem tudom van-e összefüggés, de ő még csak kb. 3 hónapja kezdett el szavak szintjén beszélni. Azóta rohamosan fejlődik.


Megoldás az, ha meghatározott időnként elviszem pisilni? Esetleg napok múlva magától is érezni fogja és előre szól?


2020. dec. 21. 05:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Szobatisztasággal kapcsolatban azt a tanácsot kaptam régen hogy ne erőltessem és majd magától menni fog ha megérett rá. Nekem bevált, pár nap alatt átállt a bilibe nem sokkal azután hogy betöltötte a 2 évet. Én hagytam hogy jöjjön velem wcre, látta mit csinálok és ő is leült a bilire. Másik hogy együtt vettünk bilit, olyat ami neki szimpatikus volt. Vannak nagyon menők :) a kakával nálunk egyébként is voltak gondok (hasfájós volt nagyon sokáig) így azt nem is erőltettem, mikor volt kedve bilibe ment mikor nem akkor pelusba. Aztán kitaláltam hogy viheti magával a kedvenc plüssét a bilire és az "segít" neki, mai napig ha kakilni kell neki az első hogy szalad a plüssért utána a bilire :) most lett 3 éves
2020. dec. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Emlékszem nálunk mindenhol ott volt a bili, hurcibálta magával. Gyakran kérdezgettem hogy lesz pisi? Ha mondta hogy nem, akkor kértem hogy próbáljuk meg. Volt hogy ráült a bilire és tényleg jött pisi. Ha nagyon nem akarta akkor hagytam, nem baj ha bemegy. Egyeszerűen csak sokat volt téma azokban a napokban, hetekben. De gyorsan megtanulta és onnantól nem volt gond. Voltak picit visszaesések de egy két napig tartottak.
2020. dec. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Ne eröltesd


Én levettem a pelut és igaz baleset is volt 1-2

De 2 nap után elkezdett menni magától

“Varázsbugyit” kap

Azt hiszi bugyi ( kislány) a bugyipelus..

De szárazon veszem le..

/ tuti lesz visszaesés még/

Nyáron csak huncutkodott a bilivel..

Szinte minden belement.. aztán 1 hónapig nem akarta levenni a pelust.

2020. dec. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%

Amíg éjszakára adtunk rá pelust, ő is így volt, hogy napközben hiába kérdezgettem, nem szólt előre.

Nálunk az vált be, hogy éjszakára is pelenka nélkül volt, úgy tényleg megértette, hogy ez nem egy átmeneti állapot. Ugyanis addig tartogatta, amit lehet, amíg pelust nem adtunk rá este.

Ő már oviban kezdett 3 éves kora előtt kicsivel, szerencsére fogadták így is. Szóval minden nap két garnitúra ágynemű elment, egy az oviban, egy meg itthon. Plusz az 5-6 váltás ruha. Nagyjából 1 hónapra rá már estére, nappalra szobatiszta volt. Annyit azóta sem mostam egyszerre... :D

2020. dec. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Éjszaka pelusban alszik? Reggel száraz? Ha igen, az jó, mivel azt jelenti vissza tudja tartani.


Ha 3 évesen még csak szavak szintjén beszél, szerintem lehet összefüggés, valószinűleg még picit éretlen. A lényeg hogy ne eröltesd. Te szólj neki hogy menjetek pisilni. A kaka az nehezebb eset szokott lenni sokaknál, az lesz az utolsó amit sikerül majd bilibe.

2020. dec. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nálunk előbb lett éjszaka szobatiszta, mint napközben.Mondjuk az éjszakai ágytisztaság valamilyen hormon termelődése miatt alakul ki.A nappali szobatisztaság viszont közvetlen azután kezdődött, hogy éjjel már nem volt pisi a pelusba.Erőltetni nem erőltettem, mert ideges lett tőle ha folyamatosan kérdezgettük tőle, hogy lesz e pisi.A bili jött velünk mindenhová.Aztán egy nap szólt időbe.De utána még voltak balesetek ha belefeledkezett a játékba, valami jobban lekötötte.Apránként lett balesetmentes.1 -1 és fél hónap alatt nappalra is.

Késő este fel szokott kelni és álmából ébredve csak üvölt, ilyenkor újabban pisilnie kell.Később kezdett beszélni az átlagnál bár már utolérte a korosztályát, egyenlőre látszik hogy nem tudja néhány dolgát lekommunikálni rendesen.Úgyhogy igen, lehet összefüggés a beszéd és a szobatisztaság között.3 éves múlt az enyém is mire szobatiszta lett.

4 éves korára kell szobatisztának lenni, legalábbis náluk a védőnő és gyerekorvos is ezt mondta.

2020. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Éjszaka pelenkában van, még nem száraz reggel. A nappali alváshoz is ráadom, utána is van benne bőven.. Bölcsibe jár, ezért gondoltam, hogy most 2 hét szünet alatt jutunk valamire. A bilit csak a fürdőbe tudom rakni, mert van egy 1 éves kistesó és csak ott nem fér hozzá. Ma nagyon hisztis napja van, reggel ráült a bilire, azóta egyszer sem. Erőltetni sem akarom, de összezavarni sem. Ilyenkor hagyjam hogy a nadrágba menjen, vagy adjak rá pelust?
2020. dec. 21. 10:12
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Miért szivatod magad és a gyereket is? Add vissza a pelenkát!

Ha itt tart a beszédfejlődése, több mint valószínű hogy idegrendszeri éretlensége van. Kap valamilyen terápiát?

Megkésett fejlődésű (mozgás-, beszéd-) gyerekem 3 év 7 hónaposan lett szobatiszta. Előtte való nyáron (kerek 3 évesen) próbálkoztunk, teljes volt a kudarc, nem érezte. Akkor tartott a tőmondatoknál. Eltettük, vártunk. 3,5 évesen ő kérte, de még nem mert pelenka nélkül lenni, de már nem pisilt bele. Eltelt egy hónap és gyakorlatilag balesetmentesen lerakta.

2020. dec. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Mivel nem szobatiszta, én biztos, hogy nem venném/vettem volna le a pelust!! Kicseszés magaddal is meg szegény gyerekkel is, hogy úszik a pisiben meg a kakában.

Vegyél bugyi pelenkát, azt könnyű fel-le húzgálni.

Attól próbálkozhattok a bilizéssel.

Amúgy nekem is az vált be, hogy nem erőltettem. Nem vettem le a pelenkát. Tudta, hogy van bili meg wc, tudta, hogy mire kell használni, vettem szèp kis bugyikat, de nem érdekelte. Aztán egyik reggel amikor öltöztünk, magától mondta, hogy most inkább bugyit adjak rá. Azóta szobatiszta...

2020. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló! A te gyereked koraszülött volt? Az én kisfiam egy hónappal született hamarabb. Jártunk gyógytornára, 14 hónaposan indult el, tehát sokkal nem volt lemaradva, de hipotón jellegű volt az izomzata. Beszédfejlesztésre járunk heti egyszer.


Egyébként én is így gondolom, ha egyszer megérik rá, akkor nem kell hetekig/hónapokig küzdeni,csak ugye mi már x hónaposan/évesen szobatiszták voltunk...

2020. dec. 21. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!