Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam tudja szabályozni/viss...

Kisfiam tudja szabályozni/visszatartani a pisi/kaki ingert, de nem hajlandó ráülni a bilire vagy a wc-re. Mit lehet ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés

Mindig szól, ha pisil vagy kakil. Kakilni félre vonul.

A pisit is vissza tudja tartani. Pl. fürdés előtt kicsit pelus nélkül szokott lenni, sosem pisil addig. Ha látom rajta, hogy nagyon toporog, és megkérdezem, hogy pisilnie kell-e, akkor bólogat. Ilyenkor kérem, hogy üljön a bilire, de nem akar. Fel kell rá adni a pelust és akkor pisil.

Tegnap már a fürdővizét engedtem, amikor észrevettem, hogy kell neki. Mondtam, hogy menjen be a zuhanyzóba és pisiljen ott. Bement és pisilt.

Szóval nem lenne már ezzel gond. Pedig sosem erőltettük a bilizést.

Volt így másnál is? Lehet valamit tenni, vagy várjunk még?

Köszönöm a válaszokat!


2021. jan. 30. 22:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Próbáltad már felültetni a rendes vécére és ott maradni vele?
2021. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%

" Mondtam, hogy menjen be a zuhanyzóba és pisiljen ott. Bement és pisilt."


De. Ez gond, mert ezt fogja megszokni. A zuhany nem a vizelés helye.

Erőltetni kell, meg kell tanítani a saját érdekében. Persze nem agresszivitással, nem szidással, nem büntetéssel. Következetesen kell rászoktatni, hogy a pisilésnek, kakilásnak hol a helye. Mi már, amikor biztos tartással ült, elkezdtük a rászoktatást. Ráültettük, ha sikerült, örültünk neki, szokás szerint meg is tapsoltuk az eredményt, aztán popsimosás, kézmosás. Ő is tapasztalta, hogy jobb tiszta pelusban jönni-menni. Szépen átkoszott a bilire. Aztán vettünk gyerek wc-betétet, és

azt is megszokta. Ezt nme lehet megsprórolni.

2021. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Persze próbáltuk már a wc-t is.


Egyszer küldtem be a zuhanyba (tegnap), mert nem volt kéznél pelenka. Nyilván nem fogjuk rászoktatni erre.

2021. jan. 30. 22:21
 4/24 anonim ***** válasza:
18%

"Mondtam, hogy menjen be a zuhanyzóba és pisiljen ott. Bement és pisilt."

Hát ez undorító🤦‍♀️

2021. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Mégis mi benne az undorító? Egy 2 éves gyerekről van szó. Az jobb lett volna ha a fürdőszoba közepère pisil? A zuhanyzóból legalább le lehet mosatni.

Látom sikerült a lényeget megragadni.

2021. jan. 30. 22:38
 6/24 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem is undorító, azért mert ti utána meg ott fürödtök.

És amúgy is, 2 évesen nem tudja "felfogni" hogy az egy zuhanyzó, és nem oda kell pisilni, oda fog szokni sajnos..meg kell neki tanítani hogy ezt nem szabad..

2021. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
2 éves, nem érett rá, én nyárig biztosan várnék, mert télen nehezebb minden pisis ruhát leszedni róla, nyáron lehet ruha nélkül.
2021. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
9%
#7es: mire gondolsz?
2021. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Ez teljesen normális 2 évesen. Nincs min aggódni,hamarosan magától el fogja hagyni a pelust. Még ragaszkodik hozzá,ami nem baj,ne erőltesd. Szuper hogy már tudja tartani és szól is ha kell pisilni. Zuhanyzás előtt már én sem adtam volna rá pelust egy pisi miatt,ha nem akar még a bilibe semmi baj,belepisilt a zuhanyzóba na bummm.
2021. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Egyszer fordult elő, jesszus! Ha véletlenül a szoba közepére pisil, akkor utána meg ott járkálunk. Na bumm. Nyilván azt is feltakarítanám. Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy érzi az ingert és tudja szabályozni.

Köszönöm a használható válaszokat!

2021. jan. 30. 23:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!