Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatiszta gyerek, a napközib...

Csillka kérdése:

Szobatiszta gyerek, a napközibe bepisikál, vajon mi lehet az oka? És, hogyan lehetne leszoktatni ?

Figyelt kérdés
3 és fél éves fiam, már 1 éve szobatiszta nappal és fél éve éjszaka is. Szeptemberben mentünk napközibe, azóta rendszeresen bepisikál a délutáni alváskor. Óvô nénik már költik miután elaludt, 45 percre rá de már be van pisilve, pedig mindig pisikál lefekvés előtt. Már mindennel próbálkoztam, szépen magyaráztam, szidással, mindent ígértünk neki de semmi. Ha néha előfordulna nem is zavarna, de 5 napból 4 nap biztos bepisikál de csak alváskor. Itthon meg semmi gond. Tanácstalan vagyok sajnos, esetleg valakinek ilyen tapasztalata, vagy leszoktatás...sajnos 2 hónapig járt napiba, aztán a covid miatt bezárták az óvodákat, majd újra nyitáskor ugyan az történt mint előtte, pedig reménykedtem hátha javul de nem.

2021. febr. 8. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Ha még egyszer olvasom/hallom/látom a "bepisikál" szót,komolyan sikítok.


A szopcit,tejcit,tojcsis nyákot azt hittem nem lehet überekni. De lehet!

2021. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ott a sok inger jobban lefárasztja, és mélyebben alszik. Nem tudsz mit tenni, a szidás semmit sem ér.
2021. febr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első hozzászóló, nagyon hasznos volt a válaszod, köszi. Lehet sikítani nyugodtan, biztos örülnek majd a családtagok és a szomszédok!
2021. febr. 8. 20:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Második hozzászóló, már erre én is gondoltam, de ugyan ilyen leterhelt szituációba otthon semmi gond...
2021. febr. 8. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:

*bepisil magyarul.


Szerintem stressz vagy jobban elfárad és nagyon mélyen alszik.

Valamint közösségbe kerüléskor minden gyerek visszaesik egy picit a fejlődésben. Ez általában a szobatisztaságban mutatkozik meg. Vegyél neki matracvédőt, bababoltban kapni.

2021. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
És nem költik hanem keltik.
2021. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szidással nem tudod ezt megoldani. Tényleg okozhatja stressz is. Lehet ,hogy érte vmi nézeteltérés ,amit az óvónő észre sem vett . Türelem ,elmúlik .
2021. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!