Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogysn álljak neki a szobatisz...

Hogysn álljak neki a szobatisztasághoz?

Figyelt kérdés

Kislányom most 19.-én leaz 2,5 éves.odáig már eljutottunk hogy néha hajlandó felvenni a kisbugyit.de hanráültetem és mondom hogy pisiljen bele akkor pisil meg néha ha bugyiban van szól is hogy pisi lesz és akkor pisil.de van hogy nem érzi hogy kell és belemegy a bugyiba.utánna már nem.nagyon tudok rá tiszta bugyit adni mert inkabb pelust kér.mit csináljak vele?hogy segítsek neki?

Még annyi hogy eléggé nehezen kakil is.

Attól félek hogy nem lesz szobatiszta mire szeptemberben menni kellene az oviba 😩


2021. márc. 3. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom júniusi és a 3. szülinapja után is úgy tűnt nem lesz szobatiszta, aug. 15.-én kértem felmentést az ovi alól, szobatisztaság miatt és aug. 30.-ra már szobatiszta volt. Ha felfogja/megérik rá akkor egyik pillanatról a másikra szobatiszta lesz, de ameddig nem jön el ez a pont addig nagyon elkeserítő a próbálkozás. Én nyáron kezdeném rászoktatni, mert akkor legalább csak a bugyiját kell cserélni, nadrágot nem.

Nálunk bevált az a módszer, hogy egy szép poszterre ragaszthatott minden sikeres bilizés után egy matricát, eleinte azt hittem nem fog beválni, a viszlát pelus című könyvből volt a poszter, elég drága kiadvány egyébként, de a hozzá tartozó könyvből is felfogta a dolgokat.

2021. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekünk is megvan a viszlát pelus könyv.szoktúk is olvasgatni.akkor lehet inkább várok vele nyárig
2021. márc. 3. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Rakd el a pelus hogy ne lássa. Mond hogy nincs több elfogyott. Lehet hogy bejön. A fiamnál használt. Igaz 2x próbáltam. Elsőre 1 nap után hiszti volt. Másodszor mar senki gond nem volt nem kereste.
2021. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Az az alap, hogy nem adsz rá pelenkát. Ennyi!
2021. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is szeptemberi. Mi megvártuk a júniust. Nem adtam rá pelust (sőt, alul meztelen volt), és folyamatosan kérdezgettem, üljünk-e a bilire. Összesen 3 baleset volt, és 6 hét alatt lett nappalra szobatiszta.


Csak éjjelre és a délutáni alváshoz kellett pelenka, de 3 éves korára akkorra sem.


Neki nulla motivációja volt elkezdeni:)

2021. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!