Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Sokan miért erőltetik nagyon...

Sokan miért erőltetik nagyon korán a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
Saját környezetben is volt rá példa, itt is olvastam olyan kérdést, hogy 1,5 de akár 1 éves gyereket is már szobatisztává akarnak nevelni egyesek. Sőt, még meg is szólták/szólják azokat az anyukákat, akiknek gyermekük az ovi előtti nyáron lett szobatiszta. Vajon ez miért van? :/
2021. márc. 8. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert kényelmesebb, olcsóbb ha már nem pelenkás és megpróbálják hátha szobatiszta lesz, általában persze nem lesz, csak ovi előtti nyáron.
2021. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Sokan miért erőltetik a homeopátiát?

Mert vagy bejön (és akkor jujj de jó) vagy nem (de legalább megpróbáltam)

Mégis milyen választ vársz erre?

Nem egyértelmű h miért jobb az ha a gyerek szobatiszta?

Vagy csak fikázni akarod a másikat, aki máshogy csinálja?

2021. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Mert szeretnek parádézni, hogy az ő gyerekük milyen civilizált.
2021. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem alaposan vissza kellett fognom magam a korai szobatisztaság kialakításával kapcsolatban. Legbelül szerettem volna ettől a higiéniátlan dologtól elköszönni, amikor a kakis pelust már azonnal el kell távolítani a lakásból, hiába teszi az ember akármilyen szuper tasakba. Illetve azért, mert a szobatisztaságon, a mozgás- és beszédfejlődésen keresztül simán megbélyegzik a gyerekeket. (Lásd. óvoda vs. szobatisztaság) (A 3. szülinapja után 2 héttel magától lett szobatiszta egyik napról a másikra. Megérte kivárni.)
2021. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
En senkit nem ismerek aki ilyen korán erőltette. Hülyeség is szerintem. Egy egy éves meg kb ott tart, hogy ints pápát meg küldj puszit. Ahhoz hogy szobatiszta legyen világosan fel kell ismerni az inger és a pisi közti ok-okozati viszonyt. Kétlem, hogy túl sok egy éves tartana ezen a szinten. Ok biztos van olyan is. Elvégre Mozart 4 évesen komponált, de hat az se egy átlagos viselkedés.
2021. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

5, van ilyen ismerősöm, aki állítja, hogy 13 hónapos kora óta szobatiszta a gyereke. Most lett 2 éves, de még napi szinten "pár alkalommal becsurog", ha "belefeledkezik" (leginkább az anyuka, mert ez a mutatvány úgy működik, hogy árgus szemmel lesi a gyereket, hogy mikor kezd ficeregni). Na nálam ez nem szobatisztaság. Egy szobatiszta gyereket nem kell lesni, és naponta baleset miatt öltöztetni.

A nagyobb nálunk 3,5 közelében volt amikor szobatiszta lett, de nem is kellett onnantól SOHA takarítani utána, se váltóruhával járkálni a tízpercre lévő játszóra is.

2021. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Tombol a pelenkafétis, tele van ez a kategória pelenkaügynökökkel. Igenis kialakul 1 éves kor után a stabil szobatisztaság. Sokkal könnyebben mint 2-3 éves kórban.
2021. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Mert jobb minél hamarabb. Én is másfél éves kortól kezdtem mutatni a bilit, és bizony kétévesen már csak este kellett a pelus.

Szóval ha bejön csak nyerhetsz, ha nem, akkor meg nem.

Ebben is csak szimplán különbözőek a gyerekek, mint annyi minden másban.

2021. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

7, itt egyedül beléd botlok minduntalan, nem holmi "ügynökökbe".

(Egyébként mosható pelenkát használunk, így felesleges lenne minden "lobbi", de így is azon vagyok hogy inkább kivárom, hogy magától érjen meg, mert akkor egyik napról a másikra szobatiszta lesz. Egy gyereknél már bejött. Inkább a pelenkát mosom, mint a padlót, kanapét, konyhakövet és az ezernyi balesetes ruhát.)

2021. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
3 gyerekem van, az elsőnél erőltettem volna, hogy minnél hamarabb szobatiszta legyen. Kár volt, egy kis szotongást is ráraktam ezzel a gyerekre. Na a másik 2nél nem követtem el ezt a hibát. Ovi előtti nyáron teljesen maguktól leszoktak a pelenkáról úgy, hogy soha többet, éjszakára sem kellett nekik.
2021. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!