Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek a lépcsős wc...

Szerintetek a lépcsős wc szűkítő segítene a leszokásban? Sima wc szűkítőről le tudott szállni a gyereketek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapja volt 3 éves, még pelusos. Bölcsiben egy ideje ráül a kis wc-re, pisil. A dackorszak csúcsán van. Hétvégén levettem róla a pelust. Mondtam neki, hogy szóljon ha pisi és megyünk a wc-re, rávágta rögtön, hogy nem. (akárhányszor kérdeztem kell-e menni, illetve mondtam hogy szóljon, mindig nem volt a válasz). Egyszer sem szólt, folyamatosan bepisilt, úgy, hogy előtte 5 perccel elvittem és úgy megfeszítette a lábait, hogy ne tudjam ráültetni. Nem tudom hogy lehetne leszoktatni, így, hogy ennyire akaratos. Jelenleg egyszerű wc szűkítőnk van, gyerekfellépővel használjuk. Felülni, leszállni egyedül nem tud rá, úgy látom alacsony a fellépő. Kétszintes gyerekfellépőn is gondolkozom,de tartok tőle, hogy így sem tudna egyedül leszállni kapaszkodó nélkül. Szerintetek?
2021. márc. 9. 08:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Bili?
2021. márc. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Van az is, ugyanúgy nem akar ráülni, mint a wc-re.
2021. márc. 9. 08:33
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg még nem érett 100%.

Második lányom is így volt. Néha szólt hogy kell ha pelusban volt, ha levettük folyton bepisilt hiába vittük. Aztán egyik napról a másikra ment magától. Ő mondjuk nem bölcsis hanem 2.5 éves kora óta ovis (bevették pelusban) most volt 3 éves februárban. A kaki meg 1 nappal a szülinapja előtt hagyta el, hogy csak pelusba kakil - mondjuk ez csak pár hét volt.

2021. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy éretlen még, de ő úgy áll hozzá, hogy nem fog szólni, hallani se akar a pelenkalevételről. Ezen nem tudom, hogy lehetne változtatni. Visszaadtam rá a pelenkát, mert így nem látom értelmét az egésznek. Egyébként ő nem szokta mondani, ha pisil a pelusba. Kaka után szól, illetve ha nagyon tele van akkor mondja, hogy pisi vagy kaka.
2021. márc. 9. 08:59
 5/15 anonim ***** válasza:
Pont ezért éretlen. Ha bölcsis, akkor még nem hajt a tatár. Nyárig hanyagolnám.
2021. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Arra nem gondoltam, hogy az éretlenség miatt tiltakozik ennyire, mert minden másban is nagyon akaratos.Remélem az a kb. 3 hónap, amikor jó idő van, elég lesz a leszokáshoz.
2021. márc. 9. 09:43
 7/15 anonim ***** válasza:

ne erőltesd, csak a kedvét veszed el tőle, főleg ha erőszakkal is viszed, hisz írtad - feszíti a lábát hogy ne tudd ráültetni. engedd el a témát, előttetek az egész nyár, ráér még vele. mondd el neki, hogy ha pisilnie kell szóljon, vagy menjen a wc-re/bilire, és szóba se hozd neki egy jó ideig. esetleg ha napi rutinban benne van hogy este, fürdés előtt ráül/pisil, azt tartsátok meg.

ha van könyvetek (pl pápá pelus), azt tedd szem elé. ha a szerepjáték esetleg már megy, akkor játszd el neki, hogy a plüss/baba a bilire ül pisilni, szól hogy pisilnie kell.

ha vannak bugyijai, reggel ha kikészíted a ruháját, készíts oda kettőt, megkérdezheted hogy szeretne e felvenni, választhat is (akár a pelusra is veheti). esetleg vegyetek közösen bugyit, amit ő választ ki. ezekkel szépen finoman óvatosan a szobatisztaságot lehet előkészíteni anélkül, hogy ő akár észre venné :) nyilván te ismered a fiadat, hogy mire mit reagálna, mennyire érti a dolgokat, ahhoz mérten alakítsd. de semmiképp se erőltesd!

2021. márc. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7es vagyok, azt még hozzátenném, hogy egyébként szinte egyik napról a másikra szobatiszták tudnak lenni a gyerkőcök, különösen ha csak dacból pisilnek a pelusba/pisilnek be.
2021. márc. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A bili miért nulla? Nálunk bevált, wc szűkítőről hallani sem akar.
2021. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
2021. márc. 9. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!