Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Aki nem erőltette a szobatiszt...

Aki nem erőltette a szobatisztaságot hogyan alakult azoknál?

Figyelt kérdés

Erőltetés alatt azt értem, amit anyáink, nagyanyáink csináltak, s jelenleg is tanácsolnak: üljön a bilin amíg nem jön kaka nem szállhat le, az éppen már ülni tudó félévest kikötik a kiságyhoz hogy üljön a bilin stb.. Szerencsére tudtam kezelni az öregektől jött jótanácsokat, ignorálom a beszólásokat (még minig pelusos, hát ekkora lánynak már nem kéne stb..). Úgy gondoltam, hogy majd eljön az idő amikor már nem kéri a pelust és akkor simán 1 hét alatt elhagyjuk, hisz megérett rá...


Eljött az idő... vagy nem tudom... kb egy hónapja reggel nem kért pelust, megbeszéltük, hogy bugyiba nem mehet a pisi és a kaki szóljon előtte ha kell... egészen este 5ig működött a dolog, viszont sokszor kérdezgettem napközben, autóztunk is 2 órát, elaludt közben s nem pisilt be. Viszont délután belemerült a játékba s én is a főzésbe és bepisilt.. Semmi baj, büszkék voltunk, hogy eddig bírta, nem szidtuk le meg semmi. Másnap bölcsi volt, így reggel automatikusan adtam neki a pelust. (erre is megkaptam a lecseszést nagyszülők részéről, hogy nem szabadott volna visszaadni)Én úgy voltam vele, örülök, hogy volt egy napunk, majd jön a nyár jóidő akkor jobban ráfekszem erre a témára (nekem is kényelmesebb, hogy nem 8réteg ruhát pisil össze, meg nem bent a lakásban a szőnyeget stb..)

Tegnap megint úgy kelt fel, hogy neki nem kell pelus, bugyiban szeretne lenni. Rendben, de tudod szóljál! Egész nap nem is kérdezgettem mindig jött magától, hogy pisilni szeretne a wcbe. (a kakit kérdeztem talán 2-3 alkalommal amikor látom, hogy úgy guggolt..) SZóval örültem, hogy egész nap nem volt baleset, magától szólt, nem én kérdeztem óránként stb.. AZt hittem eljött a leszokós hét... Ma reggel viszont megint kérte a pelust. természetesen adtam..


Na az a kérdésem, hogy rosszul tettem vagy sem? Most volt itt az idő amikor azt kellett volna mondani hogy tegnap is ügyes voltál, nem kell már pelus, vagy jól teszem, hogy hagyom érni az ő ritmusában.. Lehet egyre többször lesz pelusmentes napja.. csak azt hittem ez egymásután egyből jön.. Álljak ki amellett hogy majd nyáron jobban a dolgok mellé állunk, vagy hagyjam magam a szülői nyomásnak és erőltessem, hogy ő már nagy hisz tegnap sem kellett.. (de nem érzem értelmét ennek, mert ez is erőltetés vagy nem??) akik túlvannak a maguktól leszokós időszakon, mit tanácsolatok?


Ja áprilisban lesz 2,5 éves



2021. márc. 12. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

A fiam azon a nyáron szokott le, mielôtt bölcsibe ment, elmúlt 3.

Elôtte is volt, hogy szólt, olyankor megdicsértük, de ha kérte a pelust, én ráadtam.


Teljesen zökkenômentesen ment minden. Lehet mondani, hogy késôn szokott le, de semmi trauma nem érte.


Ellenben ismerek olyan 4 éves kisfiút, akinek komoly problémái vannak sajnos, mert állandóan nyaggatják és most már egy sima “pisilni kell?” kérdéstôl is befeszül.


Szerintem hagyd, ha kéri a pelust, add rá. A nyár a legjobb idôszak leszokni, és az oviig sok idô van még.

2021. márc. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
*oviba ment, nem bölcsibe
2021. márc. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Hármasikreim vannak, őszintén, én nem akartam ebbe a szobatisztulás dologba extra energiát fektetni. Ovi előtti nyáron (ekkor már 2-3 hónap híján 3 évesek voltak) egyik délutáni alvás után nem tudtam rajtuk rögtön pelust cserélni mert jöttek valami szerelők vagy már nem is tudom mi volt, mindenesetre levettem róluk a pisiset és kitettem őket a kertbe, mondtam nekik hogy majd kapnak tiszta pelust ha lesz időm nemsokára, addig is lehet a kert sarkába pisilni ha kell. Egyiküknek az volt az utolsó pelenka a fenekén, onnantól kezdve se nappalra, se éjszakára (bár azt nem akarom idekeverni) nem volt hajlandó felvenni, és nem is volt szinte soha "baleset". A másik pont úgy volt mint a lányod, egyik nap kérte, másik nap nem, és bár nekem is megfordult a fejemben hogy lehet erősködni kellene, de nem volt hozzá energiám, így kapott pelust ha kért. Kb. egy hónap alatt jutott el oda hogy már egyáltalán nem kellett neki nappalra. A harmadik nagyon ragaszkodott a pelushoz, ezt szintén hagytam... nála ovi előtt 1 azaz egy héttel jött el az hogy leültem vele megbeszélni a dolgot, mondtam neki hogy tudom hogy képes rá, és oviba nem mehet pelenkával, legyen olyan ügyes hogy hanyagolja most már. Neki még ennyi kellett, ő ezután tette le nappalra, bár a kaki onnantól még 2-3 hónapig csak pelusba ment, reggelente mielőtt indultunk oviba kérte a pelenkát kakiláshoz... Erre se paráztam rá, teljesen magától hagyta el ezt is.


Összességében, szerintem jól csinálod. Úgy tűnik magától is oda fog jutni belátható időn belül.

2021. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ravasszal lett szobatiszta a lányom. Nem volt még 2 éves.

Kaptunk egy bilit. Átmostam stb és letettem a fürdőbe h száradjon.

Mikor mentem wc-re, jött velem, és ráült a bilire. Megtetszett neki. Ha mentem ő is jött leült.

Gondoltam egy próbát megér, megmutaztam h levetkőzünk, pisilünk, öltözünk.

Következő alkalommal már sikerült is belepisilnie. Onnantól kezdve ő jött magátó, és húzott a bilihez ha pisilnie kelkett. Így levettem róla a pelust. Többet vissza se húztuk. Nem volt baleset sem (egy estét leszámítva mikor beteg volt) Pedig azon a nyáron Horvátországba mentünk kocsival....

Nagy mázlim volt. Ez nagyon ritka.

Kíváncsi leszek h a tesók mikor szabadulnak meg a pelustól.

2021. márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi sem erőltettük a kisfiunknál a pelenka elhagyását. 2 éves kora körül beszereztünk egy ülőkeszűkítőt, amit akkor elmagyaráztunk neki. Egy-egy alkalommal ki szerette volna próbálni. Teljesen változó volt az eredmény: néha csak üldögélt, máskor pisilt, néhány alkalommal kakilt. (A pelushoz ragaszkodott.) Majd mindez megszűnt. Nem ismerkedett többet vele, nem is szólt, ha produkció várható.

Szűk egy évig kérdezgettük, hogy szeretne-e wc-re ülni, de mondogatta, hogy nem.

A 3. szülinapja után 2 héttel szólt, hogy a wc-be szeretne kakilni. Szaladtunk is nagy lelkesedéssel és sikerült is. Még aznap elmentünk venni neki alsónadrágot (ő választhatott), beszereztük a Viszlát pelus! könyvet és választhatott még egy könyvet, amiért ilyen ügyes volt. Másnapra ki is mostam az alsókat és reggel azt adtam rá. Vacilált a pelus és az alsó között, de szerencsére az alsónaci felé volt terelhető. A könyvhöz tartozó matricagyűjtő plakátot kitettük a mosdóba és ki is ragaszthatott egy matricát az előző nap sikerére. Ez volt 2 hónapja. Azóta egyetlen egyszer pisilt csak be, amikor éppen a kistesóját fektettem. Alváshoz én még teszek rá pelust, mert mindig tele van ébredésre. Arra még nem ért meg szerintem.


Sokat gondolkozom, hogy mi lett volna, ha már a 2 éves kora körüli próbálkozásnál ennyire meglovagoljuk a sikert, de szerintem sok visszaesés lett volna. Lehet, hogy nálatok is érdemes várni még egy kicsit.

2021. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Türelem! Itt a nyár, olyankor sokkal könnyebb lesz! Az én lányom sokára lett szobatiszta, már elmúlt 3 éves. Előtte levő nyáron is próbálkoztunk, de még nem volt rá érett, mikor kimentünk sétálni, leguggolt (ruhástól) és tetszett neki, hogy ott folyik a pisi meg ilyesmi. Aztán következő nyáron belevágtunk. Voltak balesetek, főleg, mikor belefeledkezett a játékba, viszont ő éjszaka az első perctől kezdve nem pisilt be.

Lehet a lányodat is megnyugtatja, hogy ott a pelus, ha kéri, viszont az jó jel, hogy délutánig kibírja. Ügyesek vagytok!

2021. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Jól csinálod, ne hallgass senkire. A fiam 3 éves és 8 hónapos volt, amikor hirtelen teljesen elhagyta. AZ oviban csak ebédig volt, mondtam, adjanak rá pelenkát, délben megleveszem, de nem voltak hajlandók. Onnantól nem törődtem ezzel, bajlódjanak a pisis-kakis gyerekkel, ahogy hazajött, föladtam rá a pelenkát, úgy voltam, tudni fogja, mikor van itt az ideje, én nem stresszelek. Bejött.
2021. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha eléri a gyerek a 2 éves kort utána már nehéz ügy a szobatisztaság.

Mikor aktívabb a gyerek 7-8 hónapos kórban, mikor mászik és járókában van. Már a játék ideje alatt le kell venni a pelenkát a gyerekről a legjobb ha meztelen. Így a gyerek ki tudja tapasztalni magán a pisi, kaki ingert. Ha látjuk, hogy szereti tartogatni a kakit, pisit, akkor érett a szobatisztaságra jöhet a bili, WC projekt.

Sosem szabad megtiltani a gyereknek a kaki, pisi tartogatását. Csak akkor ültessük a bilire, WC-re ha azt a gyerek jelzi. Persze ha valami program van, amit ki kell a gyereknek bírni WC nélkül, akkor szólhatunk a gyereknek előtte, hogy kell-e neki WC-znie. De amint van rá alkalom lehetőséget kell adni a gyereknek, hogy kiélje a kaki, pisi tartogatási szenvedélyét. Így nem megy el a kedve a szobatisztaságtól.

Ott rontjuk el a szobatisztaságra való nevelést, ha nem bízunk a gyerekben. Ha fölöslegesen a bilin ültetjük, kérdezgetjük indokolatlanul kell-e WC-znie, tiltjuk neki, vagy bűntudatot váltunk ki a kaki, pisi tartogatással kapcsolatban. Akkor elvesszük a gyerek kedvét a szobatisztaságtól. Sőt a fejlődésben is visszamarad, mert látja, hogy nem értékelik a törekvéseit, érzéketlenek vele, rossznak, bűnösnek tartják.

Ha nem vesszük le a pelenkát a gyerekről. Azzal is azt sugalljuk neki, hogy a szobatisztaság egy rossz, bűnös dolog. A szégyenlős gyereknél nehezen alakul ki a szobatisztaság. Ezért is előnyös a gyerek meztelenkedése, mert így nyitottabban áll a szobatisztasághoz.

2021. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Itt is működik a pelenkafétises, gyógyszer, pelenkamaffia.
2021. márc. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!