Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akinek a gyereke most ősztől...

Akinek a gyereke most ősztől kezdi az ovit,már szobatiszta? Elkezdtétek már a bilire szoktatást ha nem az? Bilire elég ha rászokik akkor tudja használni az oviban a kis wc-t? Hogy kezditek el és mikor?

Figyelt kérdés
2021. márc. 21. 07:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Októberben kezdték 2 év 8 hónaposan. Augusztusban vettük le a pelenkát és lettek szobatiszták.
2021. márc. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Hát tavaly kezdte volna.Nyar elején vettük le a pelenkát,idén januárban lett szobatiszta.Éjjelre viszont már tavaly ősszel se kellett pelenka,bár az éjszakai dolgokat hormon ,, irányítja".
2021. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is most ősztől fogja kezdeni, még nem szobatiszta, próbálkoztam már de még nem akarja, ezért nem erőltetem. Majd nyáron. Júliusban lesz 3 éves.
2021. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Januárban lett 3 éves, szeptemberben kezdi az ovit. Mi egyből wcszűkítővel és lépcsővel kezdtük el a szobatisztaságot. Ő szólt 2 héttel a 3. szülinapja után, hogy ki szeretné próbálni. Elkezdtük adni neki a matricákat, alsónadrágot választhatott a boltban és azóta csak 1 bepisilés történt, pedig nem is emlékeztetjük.

Viszont még nem ágytiszta, délutáni alváshoz is kap pelust. (De ez nem zavar, mert ebéd után haza fogom hozni az oviból.)

2021. márc. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
Nekem sem szobatiszta meg, lassan 3 éves és nem is mutat hajlandóságot rá... Erőltetni ugye nem lehet, én már csak azt hallom mindenkitől hogy 1 hét alatt sikerült.. Lehet valamit mi döntünk el.
2021. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kislányom pont ovira lesz 3 éves. De hát addigra le kellene vennie a pelust. Nem merem az utolsó hetekre hagyni. Esetleg van valami tippetek hogy kezdhetnek hozzá?
2021. márc. 21. 14:02
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Szeptemberben kezdve a fiam az ovit, júniusban lett szobatiszta, júliusra már éjjelre sem kellett pelus. Semmit nem csináltam igazából. Megérett rá. Nyilván próbáltuk korábban, de az nem volt tudatos. Az, hogy ő érzi, hogy kell neki, azt időben jelezni tudja, illetve maga elmegy és elintézi a dolgát, valamint, ha kell, akkor vissza tudja tartani, ez ekkor történt, amit írtam.
2021. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Kb 2 hete, egyik pillanatról a másikra lett szobatiszta. Decemberi. 😊
2021. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%

Ahogy elnézem az összes választ egy ember írta a #8-ast kivéve. Erős pelenkareklámozás folyik ezen az oldalon. A gyerekek 1 éves koruk körül már érettek a szobatisztaságra csak ha lehetőség van rá hagyni kell pelenka nélkül játszani. Ez azért is előnyös, mert a befülledt popsi legalább szellőzik egy kicsit. Igazából nyáron már a fél évesről is le lehet venni a pelenkát, vagy mikortól el kezd mászni, ha a szabadban játszik, vagy a strandon.

Ha nem úgy lett nevelve a gyerek, hogy szégyen ha pisilni, kakilni kell, akkor bátran jelzi az óvónőnek és az segít neki.

2021. márc. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
9-es. 3.valaszolo vagyok és van elég tapasztalatom ugyanis 4 gyerkőcöm van és egyszerűen nem érnek meg mind egyszerre a szobatisztaságra, ez van. Akiről írtam, ő fiú. A másik fiam is 3 évesen lett szobatiszta, hiába próbáltam korábban. Nekik nehezebben sikerült megszokni. A lányok 20 hónaposan és 2 évesen már éjszaka és nappal egyaránt szobatiszták voltak . Milyen pelenka reklámról beszélsz, jól vagy? :D
2021. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!