Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit kéne csinálnom, hogy...

Mit kéne csinálnom, hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Lassan 3 lesz a fiam és nem akar szobatiszta lenni, próbálkozunk de nem szól, cska ha bepisilt. Az összes barátnőm akinek két gyereke va is azt mondják nem értik, neki 1,5 évesen azok voltak.
2021. ápr. 6. 23:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Bölcsiben dolgozom, nem sok gyerek van aki 1.5 évesen szobatiszta inkább azt mondanám 20 gyerekből 1.

Általában 3 év körül lesznek azok, és sok esetben pénteken még jelét sem látjuk, hétfőn meg pelus nélkül jön.

Érési folyamat, ha nem érzi hiába erőlteted.

2021. ápr. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pedig ők ezt mondják. Mindket gyereke szobatiszta volt mire bölcsibe mentek, és 1,5 évesen kezdtek...
2021. ápr. 7. 00:07
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Vannak kivételek. Eleve 3 éves korig ne idegeskedj. A 1,5 év is ritka.


Az én fiam 3,5 éves mult 1 honappal amikor szobatiszta lett. Előtte így vittük végig az ovi első évét. Ez is ritka de van ilyen is. Voltunk pszichológusnál is, de annyit mondtak türelem anyuka. Beszéde meg a legfejlettebb volt a csoportban.

Amikor viszont megért rá, akkor azonnal teljesen pelus nélkül akart lenni és éjjelre is szobatiszta lett. Előtte nappal is bepisilt bekakilt.


Én a végén már teljesen kétségbe voltam esve. És ez is olyan mint minden korábbi érés. Pl a darabos evés. Egyik nap nem megy másik nap gond nélkül.

2021. ápr. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Három gyerek:

1. 3 év 1 hónap (fiú)

2. 2 év 10 hónap (lány)

3. 3 év 4 hónap (fiú) - még nem szobatiszta, de szerintem javarészt hülyére vesz minket... Az oviból számtalanszor jött haza abban a nadrágban, amiben reggel elment, aztán hazaérve belevetette magát a játékba a tesókkal és "elengedte magát". Ilyenkor volt, hogy ötször cseréltem neki nadrágot, aztán hatodjára pelenkát adtam. Kérdésre, kérésre nem megy pisilni, aztán rövidesen bepisil. Könnyebb lenne, ha együttműködne, de akaratos.

2021. ápr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk azzal kezdeni, hogy nem hallgatsz Julcsira meg Hajnira hogy az ő gyerekük ekkor meg akkor milyen ügyi bügyi volt.

NE HASONLÍTGASD A SAJÁT GYEREKED MÁSÉHOZ!

Vedd figyelmebe a saját gyereked igényét! Ne erőltesd. Mert nem érett még rá! A te gyereked nem másé.

Nappalra 4 éves korig kell szobatisztának lennie, éjszakára meg 7 éves korig.

2021. ápr. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%

Tele van ez az oldal pelenkareklámozóval. A szobatisztaságra való nevelést nem 3 éves korban kell kezdeni. Mikor a gyerek aktívan játszik és mászik le kell venni róla a pelenkát. Már csak azért is, hogy szellőzzön egy kicsit a popója a füllesztő pelenka után.

Aztán ha látjuk rajta, hogy tartogatja a pisit, kakit. Akkor el lehet kezdeni megismertetni a bilivel. Ha sikeresen beletalál, akkor jutalomból nem kell többé felvennie a pelenkát.

A kérdező jól írja teljesen reális, hogy 1,5 évesen szobatiszták a gyerekek.

A szobatisztasággal kapcsolatban nagy hiba. Ha nem engedjük, vagy bűntudatot gerjesztünk a gyerekben a meztelenkedés és a pisi, kaki tartogatásával kapcsolatban. Persze mindennek meg van a helye és az ideje. Ha valaki beszól a gyereknek, akkor feltétlen vigasztaljuk meg őt, hogy nem vele van a baj. Bilire is csak akkor ültessük a gyereket, ha jelzi hogy pisilnie, kakilnia kell. Hagyjuk a gyereknek élvezni a pisi, kaki tartogatás örömeit. Persze ha olyan program van, hogy nem mehet el WC-re, akkor előtte szólhatunk neki, hogy intézze el.

Egy 3 évest valóban nehéz ügy szobatisztaságra nevelni. Itt a gyerek teljesen megszokta a pelenkát. Sértőnek találja, ha le akarják róla venni. Sőt hisztiből is bepisilnek, bekakilnak a gyerekek. Mert tetszik nekik a megvesztegetés a szobatisztasággal kapcsolatban. Vagy megsértődnek, ha a sokadik sikert, már nem követi dicséret. Esetleg ha mások beszólnak a gyereknek és szégyenli ezáltal a pelenkát. Akkor előfordulhat, hogy úgy dönt leteszi egyik napról a másikra a gyerek a pelenkát. Itt mese nincs szigort is bele kell vinni, együttműködésre kell nevelni a gyereket. Meg kell tanulnia az együttélés szabályait. Hogy óvodában könnyebben boldoguljon.

2021. ápr. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Jön a nyár, legyen sokat az udvaron pelus nélkül, nem fog bepisilni. Itt egy fa, ott egy bili...

Ilyenkor a legtöbb gyerek már szobatiszta abban az értelemben hogy érzi hogy jön a pisi, csak kell neki a pelus nyújtotta biztonságérzet. De ez nem baj. A tágabb családunkban minden gyereknél az udvarra kicsapós módszert alkalmaztuk, őszre mind letette a pelenkát, és közben nem volt velük vita,veszekedés sem. Nem állítom hogy minden gyereknél bejön, de szerintem érdemes kipróbálni.

2021. ápr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem megyek más után,csak megjegyzéseket tesznek,hogy nem értik....mintha csak az én fiam lenne még pelusos.Es mivel mondják hogy 1,5 évesen már azok voltak azt hittem én rontok el valamit.2;5 éves kora óta próbálhatták de sírt,nem akart bilire sem ,évre sem ullni,így egy darabig választottuk,most pelus nélkül van nappal ,hogy szokja.Persze ők sem tudnak érdemben segíteni,csak ennyit mondani hogy nem értik ...
2021. ápr. 7. 08:54
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha erőlteted csak azt éred el hogy félni fog.
2021. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Persze, persze. Sógornőm gyereke meg 6 hetesen fordult hasról hátra. Ahha... 🤣 nem kell ám mindent elhinni.
2021. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!