Mi rontunk el valamit?

Figyelt kérdés
Vagy tényleg annyira szuper anyukak voltak régen.???? Akárkivel beszélgetek, régen minden jobb volt. A gyerekek 1,5 évesen szobatisztak, beszéltek meg minden. Bölcsibe dolgozik a barátnőm, és allitasa szerint eléggé kamu ez a 1,5 éves szobatisztaság. Ő azt mondja, hogy pelusosak, és nagyon ritka aki ilyen korán szobatiszta. De ha olyannal beszélek akinek 29 éves a gyereke, az rögtön azt mondja hogy neki mind a 3 gyereke 1,5 évesen.... Csak kíváncsi vagyok akinek nagyobb gyereke van hogy emlékszik?
2021. ápr. 15. 17:29
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Huszon éves a gyereke*
2021. ápr. 15. 17:30
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Akkoriban szokás volt tréningezni a gyerekeket. Betenni a kiságyba, hogy majd abba hagyja a sírást és elalszik. Pelus nélkül járatni hogy maga alá kakiljon. Majd megtanulja. Én egyszer ilyet olvastam egy vénasszonytól, hogy azért szobatisztulnak később a gyerekek mert anyucik kényelmesek az eldobóssal. Aha. Írtam neki hogy ez érdekes mert én pl mosizok és mégsem szobatiszta a másfél évesem. Nem fogok olyat rákényszeríteni amire nem érett meg. Ők megtették. Ennyi
2021. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

Nekem mindegyik gyerekem 2 és 2,5 éves kora közt lett szobatiszta, annak ellenére, hogy nem lettek direkt szoktatva.

Nyáron szoktak rá mindannyian a bilire, mert akkor nem adtam rájuk pelenkát, így könnyebben rá tudtak ülni.

Emellett akkoriban még a hagyományos textilpelenkák voltak, amiben a gyerekek jobban észrevették, ha valami volt benne, a mostaniak ilyen szempontból hátrányosabbak.

2021. ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen, én is olvastam olyat, hogy jól elverte a fenekét.... Hát én nem szeretnék ilyen dolgokhoz folyamodni.
2021. ápr. 15. 17:38
 5/24 anonim ***** válasza:
26%

Ahogy írtam, idövel a gyerek maga jelzi, hogy ö már "nagy" és nem akar több pelenkát.

Érdekes módon attól kezdve tényleg csak ritkán történt baleset, pl. a nadrágot nem sikerült elég gyorsan lehúznia.

2021. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%

Nekem a nagy fiam 22 hónaposan szobatiszta lett egyik napról a másikra, a lányom 4 évesen is volt hogy becsurgott. Szerintem pont mint most én is gondozónő vagyok 20 gyerekből kb 4-5 szobatiszta 3 éves kora előtt.

A gyerekeim 21és 23 évesek.

A pici 2 ráül bilire de semmi, beszél a kádba és pisil😂😂 ja meg ha lekerül a pelus akkor mondja pisi és erölködik, hogy engem letudjon pisilni😁

2021. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De akkor tényleg nem értem, hogy én találkozom ilyen emberekkel?? Anyósom is ezt zugja, hogy miért pelenka bezzeg anno, barátok is. Vagy szeretnek nagyot mondani? Nem tudom...
2021. ápr. 15. 17:49
 8/24 A kérdező kommentje:
Semmit! Szeretnek versenyezni az anyukák, hogy bezzeg az ő gyereke. Főleg akinek több gyereke van, nem is hallottam olyat, hogy egyszerre mind 1,5 évesen szobatiszta legyen.
2021. ápr. 15. 17:57
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
Az a különbség, hogy a mostani pelenka sokkal kényelmesebb a gyereknek. Nem érzi a cuccot, nem csípi a popsit stb. A nedves textilpelenka azért motiváció lehetett.
2021. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
15%
9 olvass vissza kicsit . Leírtam hogy én mosizok és így se lett szobatiszta másfél évesen
2021. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!