Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akik egyik napról a másikra...

Akik egyik napról a másikra levették a pelenkát a gyerekről leszoktatás céljából, nappali alváshoz se adtak rá pelust?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Ez attól függ. Megérett már rá?Mert amikor én gondoltam ,hogy most már elég volt és levettem.Hiába vettem le mindig bepisilt .Amikor ő szólt ,hogy most már nem kell a pelus akkor nem volt baleset.
2021. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az attól függ milyen a tapasztalat a szobatisztasággal kapcsolatban a gyereknél. A gyerek akkor fogékonyabb a tanulásra a szobatisztasággal kapcsolatban, mikor aktív. Ha pihenésről van szó a kényelem a legfontosabb.

Eleinte olyan helyeken kell levenni a pelenkát a gyerekről, ahol a baleset nem okoz nagy kárt kertben, standon, járókában és persze a gyerek aktív nyitott az új dolgokra.

Erről egyeztetni kell a gyerekkel. Ha a gyerek nem kéri a pelenkát, akkor jó úton halad a szobatisztaság felé. Ezt értékelni kell! Ha a pelenka mellett döntünk, akkor vigasztaljuk meg a gyereket, hogy lehet ez az utolsó alkalom és örülünk, hogy így látja.

2021. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Leveltetu ***** válasza:
59%
A lanyom ugy szokott le a pelusrol egyik naprol a masikra hogy megvetetett velunk egy dinos bilit amit kiszurt egy boltba...attol a pillanattol csak abba akarta vegezni a dolgat...igaz meg kellett szokni, hogy a szoba kozepere rangatta a bilit vagy a konyhaba hozta stb stb....de azonnal leszokott a pelenkarol es ejszakara se kerte....aprobb balesetek tortentek de amugy semmi karos...
2021. máj. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!