Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » !Kisfiam???? 3é+2honapos....

!Kisfiam???? 3é+2honapos. KB.13hós kora óta szoktatjuk a szobatisztaságra.eddig eredménytelenül,ha kérdezem tőle kell pisilni mindig nem a válasz,itthon leveszem a pelenkát róla akkor össze vissza pisil.Bolcsodeben 2hete kezdték a szoktatást,

Figyelt kérdés

azt mondják ügyesen vissza tartja,néha pisil wcbe de legtöbbször pelusba.Elvagyok keseredve,szeptembertől ovi...En szóltam bölcsibe h én nem látom a gyereken hogy addigra sikerül e leszokni a pelusrol,nem e maradhatna egy évet még,azt mondták hogy ilyenre nincs lehetőség.pedig én hallottam hogy van

Mindegy nem is ez a lényeg... tanácsot kérnék ki hogy csinálja??? 2 nővére van neki náluk sikeresen 2 éves korukra elértem hogy ne kelljen pelus. Nagyon el vagyok keseredve????



#szobatisztaság #pelenkamentesség
2021. jún. 21. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Ne eröltesd. Ovinak nem feltétele. Majd ha érett lesz rá, szobatiszta lesz.
2021. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Elmész a gyerek dokihoz hozol egy papírt, hogy nem oviérett és marad a bölcsibe, amíg nem lesz az.

Gondozónő vagyok, sokszor láttam én már csodát, pénteken a kedves delikvens, olyat nyomott a pelusba, hogy csak na még a bili közelébe se ment soha, ez volt pénteken hétfőn pelus nélkül jött, mert mondta anyának hétvégén, neki nem kell pelus. Nem egy ilyen gyerekem volt az évek alatt, ritkább az hogy marad, mert nem lesz szobatiszta, de aki marad max 2 hó és ő is mehet.

2021. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Én is tapasztaltam több gyereknél, akik későn kezdték a szobatisztaságot, hogy tényleg szinte egyik napról a másikra lettek szobatiszták. Egyik héten még kellett a pelenka szinte mindig, a következő héten meg már egyáltalán nem. Persze 1-2 baleset még előfordult néha.
2021. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

De nem is kelett volna ilyen korán el kezdeni így most évekig csak szenvedtek.

A legtöbb gyerek hirtelen egyik napról a másikra szoba tiszta lesz.

Nem kell erőltetni és sietni. Pláne nem 2 év alatt.. Legalábbis ennyire komolyan nem kell venni ezt a dolgot.

2021. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Augusztus közepén kértem a halasztást az oviból, megadták két hónapra, pár nap múlva szoba tiszta lett, valahogy ovikezdés előtt szinte mindegyiknek sikerül, itt a nyár, legyen kisnadrágban, rá fog jönni mit kell csinálni. Lányomnak segített a viszlát pelus könyv is.
2021. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

Szia. Én csak annyit tudok neked tanácsolni hogy ha otthon van ne adj rá pelust, csak éjszaka amikor már el aludt. 3 éves lesz a kisebbik fiam, pisilni már bele pisil mindig a kicsi wcbe, a kakival vannak gondok, de már azzal is haladunk 😊

Ezt csináltam az első fiammal is és ő mondjuk ügyesebb volt, de minden gyerek más.

De mindig kérdezd meg vagy ültesd a wcre 😊

Sok sikert 🤗

2021. jún. 22. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

Kamu, hogy 13 hónapos kora óta szoktatva van a szobatisztaságra. Ha így is van. Akkor gondoskodtatok róla, hogy ne legyen kedve a szobatisztasághoz. Biztos bűntudat, szégyen lengi körül nálatok a témát. Írod is, hogy ügyesen visszatartja, tehát dacból nem szobatiszta a gyerek.

Mikor mászik a gyerek, már le lehet venni róla a pelenkát, ahol megvannak a feltételek. Hagyni kell a gyereket, hogy önállóan felfedezze a kaki, pisi tartogatás rejtelmeit. Mikor felfedezhető, hogy szereti tartogatni a kakit, pisit, akkor érett a szobatisztaságra és kezdhetjük a bilivel való ismerkedést. De fontos szabály, hogy ne szóljunk rá a gyerekre, ha látjuk éppen visszatartja a szükségletét. Hanem örüljünk, ha beletalál a bilibe. A gyerekek nyilván azért tartogatnak, mert örömüket lelik benne. De hasznos is, mert erősödik általa a záróizmuk és így biztosabb lesz a szobatisztaság.

Ha küzdünk a tartogatás ellen, akkor elbizonytalanítjuk a gyereket a szobatisztasággal kapcsolatban és ezáltal sokkal több lesz a baleset. A már szobatiszta gyerek is visszafejlődhet, ha belekötünk abba hogy tartogatja a szükségletét. Ha nagyobb lesz a gyerek, magától abba fogja hagyni a tartogatást.

A gyerek fejlődését a szeretet tudja felgyorsítani, ami nem az ajándékozás, hanem az őszinteség, tisztelet, megértés.

2021. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
7 undorító a perverz dumád, minden ilyen témájú kérdés alatt.
2021. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Óvodába nem kötelező a szobatisztaság! Legalább is nálunk nem
2021. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként nem csoda, hogy nem megy, ha 2 éve stresszeled valamivel, amire biológiailag képtelen.
2021. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!