Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Fiam 3 éves elmúlt és még...

Fiam 3 éves elmúlt és még mindig nem zavarja, ha bepisil, nem szobabatiszta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kicsit idegrendszeri késése van, beszélni is csak 3 éves kora előtt 2 héttel kezdett, igaz folyamatosan beszél azóta. Ha ráültetem a WC-re wc-szűkítő) belekakál és pisil is, mondja is. Mindig megdícsérem, ő pedig nagyon örül ennek. Viszont nem szól, ha kell neki. Ha nincs rajta pelenka akkor nem zavarja, ha pisis, kakás(ez utóbbi kicsit zavarja), nem szól, folytatja az adott tevékenységét. El vagyok keseredve, mert nem egy két évesről van szó.
2022. ápr. 21. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező én is ilyen voltam óvodás korban is még... De csak otthon szerencsére.. Anyám már az őrület határán volt velem. De nem maradtam úgy. Ne aggódj. Hamarosan abba fog maradni.
2022. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Valóban nem kétéves, hanem 3, ami csak eggyel több.

Ha diagnosztizáltan lassabb a fejlődése, akkor hiába vársz tankönyvi érést.

Normál fejlődési ütemnél elvárt, hogy 3 éves kor körülre (!), tehát itt se pontosan 3 évre, szobatiszta legyen (nappalra).

Idegrendszerileg éretlen, eltérő fejlődésű gyerekem 3 év 8 hónaposan lett szobatiszta.

Nem megkésett gyerekem is "csak" a harmadik szülinapjára lett szobatiszta.

2022. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Azért kezdtem aggódni, mert nem zavarja, ha összepiszkítja magát. Bölcsiben is kipróbáltuk, hogy nem volt rajta pelus, de nem történt változás. Az igaz, hogy nem olyan régen kezdtük el, mert nem láttam éreznek rá.
2022. ápr. 21. 20:12
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Hat éves koromig én is rendszeresen bepisiltem napközben.


1.


Otthon játék közben a gyermeki fantáziámnak hála nagyon különleges volt a játék és úgy éreztem, ha megszakítom egy szünettel, nem lesz majd ugyanolyan folytatnom, ezért a játék végéig tartogattam, aminek a hatására sokszor el se értem a wcre.


2.


Amikor mentünk valahova autóval vagy tömegközlekedéssel, csak szerettem volna már megérkezni minél hamarabb, mert unalmas volt a hosszú utazás és nem akartam még hosszabbá tenni pisiszünettel.


3.


Szerencsére az oviban nem fordult ez elő, mert utáltam oda járni, így nem voltak se a játékok se a foglalkozások élvezetesek, plusz csúfoltak eleget, nem akartam még be is pisilni, hogy azért is csúfoljanak, de az oviból hazafelé már pisiltem be ugyanígy, mert már szabadulni akartam onnan és nem mentem el a wcre, mondva, hogy majd otthon.


***


A szüleim megőrültek ettől, a leghatásosabb az volt, hogy figyelték az apró jeleket és, ha látták, hogy pisilnem kell, szigorúan szóltak. Nem kérleltek, nem is cs.szegettek, csak rám szóltak határozottan, hogy elmegyek a wcre és, ha ellenkeztem, akkor még szigorúbban szóltak.


Amikor első osztályba mentem, két évig nem volt olyan, hogy pisilnem kellett, de nem szóltam vagy nem mentem el.


Már nagy voltam, ezért kellemetlen lett volna akár otthon bepisilnem, szóval tudatosan odafigyeltem erre.


Szóval nagy valószínűséggel a te gyereked is kinövi.


**"


Legutoljára gyerekként másodikban fordult velem elő, már az év vége fele (iskolakezdéstől odáig soha!). Jártam egy külön programra suli után heti kétszer és egyszer korábban jöttek értem és úgy adták elő azt hogy ha most elindulunk akkor korábban odaérünk, hogy én is így fogtam fel, hogy akkor sietni kell.

Pisilnem kellett, de csak kicsit és úgy éreztem, nem vészes, ezért nem mentem el.

Hazamentünk a szakkörhöz felvenni a felszerelésemet (azt nem hurcibáltam külön a suliba) és pár percre a háztól már borzasztóan kellett pisilnem, azt hittem, hogy az utcán pisilek be.

A wcig elértem, de levetkőzni már nem bírtam, teljesen összepisiltem magam.


Akkor azt nagyon tragikusan éltem meg, hogy nagykányként bepisiltem, ráadásul még meg is szidtak érte, szóval onnantól kezdve soha többet nem volt gyerekként ilyen balesetem, mert mindig szóltam, ha kellett és mindig elmentem indulás előtt, ha csak kicsit kellett is.


Még felnőttként is odafigyelek erre, persze gyakran fordul elő, hogy ahogy hazaérek már rohanok a wcre, de nem azért, mert nem mentem volna el indulás előtt, hanem, mert ahogy más embernél is, nálam is ez van, ha egy kicsivel többet iszok vagy hosszabb ideig vagyok az utcán wc lehetőség nélkül. De olyan már nincs, hogy direkt tartogatom vagy nem megyek el indulás előtt.

2022. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
(Ja és 6 éves koromig engem se zavart a bepisilés, mert nem volt különösebb negatív következménye, nem csúfoltak érte, nem vesztettem vele semmit, kicsi is voltam nem egy naggyerek, tehát valahogy nem volt egy szégyenérzetem, de persze tudtam, hogy mérgesek lesznek a szüleim, ezért kis félelem volt amikor bepisiltem, de ez a félelem sem volt hosszútávú.)
2022. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. ápr. 22. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Még pelenkázni kell még. Majd a nyáron leszokik.
2022. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!