Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor kezdjük a szobatisztaságot?

Mikor kezdjük a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
1,5 éves a lányom. Mikor kell elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást és hogyan? Érdemes elkezdeni még ebben az évben vagy ráér jövőre? Még nem vettem bilit meg semmi ilyesmi.
2022. máj. 3. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Ráér jövőre.
2022. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd amikor jelzi,hogy pisilt vagy kakilt. 1,5 évesen még nagyon korai.
2022. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor érettség jelei mutatkoznak. Előtte (szerintem) fölösleges. A fiammal 2 évesen már volt némi hajlandóság, de mindig vissza-visszaesett. Ezért, gondoltam, hanyagolom a témát, úgy is vár rá egy műtét, elég lesz az. De műtét után egy héttel szobatiszta lett (3 évesen) és rá egy hétre ágytiszta is.
2022. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Elkezdheted most nyáron, ha jó idő lesz és sokat vagytok kint az udvaron, le lehet venni a pelust és helyette bugyit ráadni. Udvaron nem baj, ha el csorog pisi. Kislányok általában hamarabb szoktak szobatiszták lenni. De persze erőltetni sem kell még, ha nem fogékony ráér jövőre is.
2022. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Akkor várok még a dologgal.
2022. máj. 3. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
1.5 évesen már készen lehet rá, rajta múlik. Valahol 18-30 hó közt "ideális", nyilván vannak eltérések, de előtte túl kicsi, utána meg már túl nagy (pl. jobban megszokja a koszos pelust). Aztán persze van akinek úgy könnyebb, hogy már nagyobb.
2022. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Én meg próbálkoznék vele a helyedben. Azzal ártani nem artasz,hatha vevő lesz rá. Régen másfél évesen rengeteg gyerek volt szobatiszta. Csak most van ez a divat, hogy majd raer száz évesen, mikor megerik rá...
2022. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom márciusban volt 1,5 éves, én megpróbálom nyáron, legfeljebb ha nem vevő rá, akkor majd később újra megpróbáljuk. Erőltetni nem fogom, de egy próbát megér.
2022. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy probat meger, persze semmi erőltetetes, mert ha negatív élménnyel köti össze a bilit/wc ülőket, akkor az vissza vetheti a próbálkozásban sokáig. Én kisfiam 2 éves, már mondja mikor pisil kakil, és ruhában raul a bilire szívesen, de a gatya letolast már nem akarja. Én nyáron fogok jobban próbálkozni, akkor nem kell sokat vetkőzni legalább.
2022. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!