Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Az igaz lehet, hogy a 80-as/90...

Az igaz lehet, hogy a 80-as/90-es években minden gyerek 2 éves kora körül szobatisztává vált?

Figyelt kérdés

Manapság ez inkább 2,5-3 év, de nem ritkán ennél több. A mai pelenkákra és a szülők lustaságára fogják.


De mégis hogy csinálták, hogy minden gyerek megérett rá 2 évesen? Mit csináltak másképp?


2022. máj. 9. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Akkor drága volt a jó nedvszívó pelus6. Még engem is ruha pelenkával pelenkáztak és anya kifőzte. Még emlékszem hogy kell hajtogatni a pelenkát, így babáztam én is. 85 os születésű vagyok.


Ha nedves a pelenka, a gyereket zavarja, előbb leszokik róla

2022. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem igaz.
2022. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

85-ös vagyok.

Tisztán emlékszem, hogy óvodában még “divat” volt a bepisilés rendesen….

2022. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy ítélem meg, hogy aki érett volt rá az a lehető leghamarabb letette aztán. Nyilván van aki később érik meg.


Most nem biztos hogy a leghamarabb leteszik a pelust miután megérett, mert gyermek sincs annyira kényelmetlen helyzetben hogy meneküljön a pelustol

2022. máj. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem hinném, ugyanis a gyerek idegrendszere ék kell rá még érni, az pedig nem volt hamarabb 30 éve sem.


Múltkor az anyósom mesélte, hogy mikor a fia bölcsibe járt, ott minden gyerek "szobatiszta" lett, 1 évesen, sőt, van aki már 9 honaposan.

Igen, mint kiderült, ez úgy nézett ki, hogy kifigyeltek, kB mikor pisil/kakil a gyerek és ez idotajt bilire ültették, néha órákig, és megvárták, amíg lesz produktum. Na, hát ez minden, csak nem szobatisztaság, bár elhiszem, hogy így kevesebb pelenkát kellett mosni.


Szerintem a 2 éveseknel is kB ilyen alapon működik, bár nyilván sokkal erettebbek, mint egy egyéves. De kontrollálni a zaróizmaikat, visszatartani a vizeletet még nem tudnak, persze próbálkozni, szoktatni ilyentajt lehet, de nem túlzott elvarasokkal, nyilván sok lesz még a "baleset", pont azért, mert még nem érett rá.

2022. máj. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem igaz, pontosabban "de", de akkoriban erővel szoktatták, időre pisiltettek, azaz kondícionálták a gyerekeket illetve azon se sokat problémáztak, ha folyt mindenfele. Én 1,5 évesen már bugyiban parádéztam a fényképeken, ellenben még emlékszem, hogy oviban is többször volt balesetem, sőt 9 évesen is előfordult.

Ezzel szemben gyerekeim 2 év 11 illetve 3,5 évesesen lettek szobatiszták (egyikük mosható pelenkás volt, az sem "segített"), viszont teljesen balesetmentesen. Soha egyetlen egyszer sem kellett nyílt színen (játszótéri bokor..stb ) sem pisiltetni őket, mert mindig tudták tartani a következő illemhelyig.

2022. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Akkor jobban erőltették a leszokást, az anyukáknak is megterhelő volt állandóan mosni a ruha pelenkát. És persze a gyerek is kevésbé szerette, mint most az eldobható pelenkát. Bár igazából, amelyik nem értett még rá, úgy sem tud leszokni. Mostanában szinte mindenhol azt olvasom, hallom, hogy ne erőltessük, majd ha idegrendszerileg megérik rá, akkor jó.
2022. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

Fiam is 3,5 évesen szokott le. Az ovi orjöngött, én próbáltam az idegességet letenni, pszichológus türelemre intett.


Jött a covid, maradj otthon kampány. Lement a stressz és teljesen baleset mentesen, éjszakára is letette.


Ha fejen állok se tette le előbb. Nem voltam lusta, az oviba sokszor vilt baleset, nedves volt, kellemetlen, mégse tudta sak ezért letenni a pelust. Hanem amikor ő érett meg rá

2022. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

A most 85 eves szomszedom surun emlegeti, hogy az 1 eves fiat raultette a bilire, es rakototte !!! Szobatiszta volt, mert 1 evesen bilibe pisilt ...

Igen, igy kb. igaz is a dolog.


3,5 evesen lett a fiam szobatiszta 1 nap alatt nappalra es ejjlre is SOHA egy baleset nem volt.

En nem szivattam magam, hogy mosom a szonyeget meg pisis nadragokat honapokig, mert olyanra eroltetem, amire nem erett meg fejben.

2022. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Az egyik gyerekem 2 éves éppen hogy elmúlt, mikor leszokott a pelenkáról. A másik majdnem 3 évesen. Ennek az az oka, hogy akkor volt nyár. Ez nagy segítség, és sokkal könnyebb, mint télen, amikor sok ruha van rajtuk.
2022. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!