Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem akar még szobatiszta...

Miért nem akar még szobatiszta lenni?

Figyelt kérdés
A lányom februárban lett 3 éves. Még mindig pelenkás. Tavaly nyáron próbálkoztunk kis bugyival, leszoktató pelenkával eredménytelenül. Annyit értünk el ősztől, hogy néha mondja, hogy pisilnie kell és ráül a WC-re, de az esetek többségében semmi nem történik. Nem régiben újra előkerült a leszoktató pelenka, de ugyanúgy belepisilt, csak akkor szólt, amikor már megtörtént a baj. Azóta nem hajlandó felvenni kis bugyit sem, azt mondja, ő a pelenkát szereti, azt kéri. Ilyen esetben mit lehet tenni? Vmi ötlet? Eddig nem igazán erőltettem a dolgot, mert sok helyen olvastam, hogy az nem jó, várjuk meg, míg idegrendszerileg megérik rá. De mégis meddig? Ilyen korban már szinte minden gyerek szobatiszta. Ő miért nem? Mi lehet a gond? Van egy vele egykorú kis barátja, ő már leszokott a pelusról, látja, hogy bilibe, WC-be végzi a dolgát, mondja is neki, hogy ő már nagy fiú. De nem érdekli egyáltalán. Pedig azt gondoltam, ez vmennyire motiválni fogja.

2022. máj. 10. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Én szombaton levettem a fiamról a pelust, kapott kis gatyát kérdezgette mikor kap pelust, mondtam majd este. 5perc alatt 2x bepisilt, majd egésznap semmi. Másnap nagyon ügyesen ment, hétfőn reggel vagy 5 becsurgás volt délig majd estig már semmi baleset. Alváshoz sem kell csak estére.

Ma bölcsibe semmi baleset nem volt.

A fiam ha rajta lenne kb 20 évesen tenné le, van akit zavar a pelus őt nem, de ha nincs rajta ügyesen megy, ha rajta van szó nélkül bele pisil.

2022. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

A gyerekek többsége idegrendszerileg már 1,5 éves korában megérik a bilizésre. Amiért a nyugati kultúra ilyen gyászos eredményeket mutat fel, az az, hogy a modern pelusok nagyon kényelmesek. Mind a mamának mind a babának. Egyszerűbb ráadni a pelust, mint kitartóan wcre/bilire tenni a lúrkót. És a picinek sincs nedves érzete, mert a pelus tökéletesen felissza a vizeletet.

Régen a tetra idejében 2 év volt az átlag szobatisztasági kor. Ma 3 év.

[link]

2022. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es: sajnos lehet benne igazság. A védőnő is mondta a 3 éves státuszon, hogy rengeteg olyan 3 éves van, aki még nem szobatiszta.

Amúgy sokszor van olyan, hogy zavarja a pisis, de főleg a kakis pelus, akkor mondja, hogy cseréljünk. Tehát azért annyira nem lehet kényelmes. De a hideg, pisis bugyinál biztos jobb. Ezért inkább a pelenkát választja, nem a bilit vagy a wc-t

2022. máj. 10. 16:19
 4/5 anonim válasza:
Én fiam 4 éves és még mindig pelenkas. Nálunk oviba felvétték így is hogy majd megoldodik ne idegeeskedjunk ez miatt..Nem veszik le róla apelenkat!!! Ezmiatz már kezdek kikeszulni... Védőnő is megjegyzést tett hogy miért nem veszik le róla? Így sose lesz szobatiszta, ha nyáron sem változik Akkor viszem pszichológushoz, nevelési tanacsadohoz. Kitartást nneked sztem nyáron meg fog oldódni a dolog 🙃
2022. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szereti a pelenkát. Még pelenkázni kell még. Majd a nyáron leszokik.
2022. máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!