Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha a 3 éves elmúlt gyerek nem...

Ha a 3 éves elmúlt gyerek nem szobatiszta kivizsgáltatják, vagy speciális oviba küldik problémás gyerekek közé?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem autista, de nem szobatiszta és nem járhat normál oviba emiatt. Mi a teendő ilyenkor? Segít valaki ilyenkor?
2022. júl. 1. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A körzetes ovi köteles felvenni, ha óvodaköteles korban van. De nem pelenkázzák.
2022. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem


Csak fenyegetnek vele


Oviköteles és felveszik


Majd öltöztetik ( legtőbb helyen ráadják a pelust)


Nyilvsn ezt nem fogjàk mondani, mert a nyomás alatt a legtöbb szülő a szobatisztaságig megoldja a felügyeletet.


De az óvodakötelesség nem 3 éves kor, hanem az a tanév amelyik előtt szeptemberig betölti a 3-at.


Pl az októberi gyerek csak majdnem 4 évesen

2022. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom az ország melyik részén éltek. De ilyen nincs, hogy nem mehet normál oviba csak mert nem szobatiszta.

Már a másik kérdésednél is leírtuk.

Csak is a megyei pedagógiai szakszolgálat dönthet arról kell e speciális ovi vagy sem - de azért mert még nem szobatiszta nem fogyatékos a gyereked. Csupán éretlen.

Ilyenkor 2 verzió lehetséges.

Vagy kéred a gyerek ovi kezdésének a halasztását és marad otthon 4 éves korig, vagy pedig beveszik úgy, hogy viszel kakira pelust.

Az én lányom is 4.5 éves koráig csak pelenkába kakilt. Az ovi teljesen normálisan kezelte. Illetve viszel egy rakatt váltóruhát.

2022. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%

Én bepisiltem egész 12 éves koromig éjszaka.. (néha néha)

Nem jöttünk rá miért, kinőttem!

2022. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sok gyerek 3,5 evesen lesz szobatiszta (koztuk az enyem is ), ez TELJESEN normalis.

Az ovoda pedig koteles felvenni.

2022. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Júniusban volt 3 és fél, szeptemberben ovi. Nem pelenkáznak oviban. Pisire sem szobatiszta még. Ha wc-n ül egy ideig belepisil és már kakált bele, de nem szól és nem érzi, ha jön, sőt sokszor sz sem zavarja, ha pisis, kakis a bugyija.
2022. júl. 1. 14:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Ki fogja nőni csak kérdés mikor :/

Én sem éreztem kiskoromban este hogy pisilni kell

Néha becsurgott

2022. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Majd az óvónő megoldja.

Csak kedves anyuka,legyél tisztában először a jogaiddal. Mert ott fognak beetetni ahol csak lehet.

2022. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én csak 1 dolgot nem értek. Napok óta vergődsz ezen. Pedig elviekben a gyereked már be van íratva oviba, hisz áprilisban volt beiratás, megkellett már kapnod a határozatot, hogy felvették. Akkor most miről is beszélünk?
2022. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, felvették, de hallottam olyat, hogy ki kellett venni gyereket, mert nem volt szobatiszta és az ovinak nincs kapacitása ezzel foglalkozni. Nem mondtam szülőin, hogy még nem az.
2022. júl. 1. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!