Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A tetra pelenka gyakorlatilag...

A tetra pelenka gyakorlatilag csak egy nagy méretű beszegett szegélyű pamutvászon/pamutszatén?

Figyelt kérdés

Kicsit sem vagyok benne a témában, úgyhogy kérlek így álljatok hozzám.

Nemsokára fog születni egy barátnőmnek gyereke és megtudtam, hogy környezettudatos módon akarják majd megoldani a pelenkázást.


Mivel a környezetében senki se tud varrni, ezért ha annyiról van szó a tetra esetében, hogy csupán egy ökotex pamutvászon szegély eldolgozással akkor én nagyon szívesen csinálnék neki több fajtát meglepi ajándékként.


Viszont kicsit elvesztem az információk közt a mosipelusok kapcsán, emiatt zavarodtam bele, hogy ez tényleg csak egy réteg pamutvászon vagy két réteg és PUL közötte vagy mi is pontosan.



2022. nov. 20. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Gondolj bele józan paraszti esszel. Ha csak egy darab vászon, akkor szerinted mi értelme van? Minden pisi után pelus csere, ruha csere, matrac mosás?
2022. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

A szatén egész más dolog, nem tudom, hogy jön ide, szerintem összetéveszted valamivel.


A tetrapelenka még csak nem is vászon, habár az valamivel közelebb áll hozzá.

Pamutból keszül, nagyon laza speciális szövésü anyag, ami két rétegböl áll, ezek a rétegek egy négyzetminta mentén vannak összeszöve egymással.

Ha tudsz ilyen anyagot venni, elvileg körbeszegheted, de ezt interlok géppel szokták, mert az gyakorlatilag nem lesz vastagabb, mint maga az anyag, a babát nem nyomja. A mérete 80 x 80 cm szokott lenni.

Én inkább vennék készen, mert egyrészt otthon a legtöbb helyen nincs megfelelö varrógép, másrészt elég sok munka és értelmetlen ezzel bajlódni.

2022. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es:

Én ha jól értelmeztem ez a "tetra" lényegében egy betéte szerűség csupán amit a külsőbe tesznek.

Tehát nem áztatna ott el semmit mert gondolom a külső olyan anyagból van ami nem engedi át a nedvességet. A kérdésem a betétre, a belsőre vonatkozik.

2022. nov. 20. 18:54
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
1-es: a pelenka csak egy textil, erre jön egy müanyag nadrág, ami vízhatlan.
2022. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2-es:

Szerintem nem tudod, hogy mi is az igazi szatén jelentése (nem a fényes selyemanyag a közhiedelemmel ellentétben, hanem egy szövési technika. A 100% pamut felsők például pamutszaténból készülnek ezért is puhábbak mint a pamutvászon mégsem fénylenek).

2022. nov. 20. 18:56
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
5. Ezt honnan veszed? MarhAra nem így van.
2022. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Ha moshatózni akarnak, akkor valami ilyesmit akarnak. Ez egy vízhatlan külső réteg, aranyo mintával és a betét anyag bele külön van. Egy lehet egy csomó minden de mint látod nem tetrapelenka a legkorszerűbb hanem ami a képen is van.


A tetra pelenka lehet ebbe kiegészítés de általában arra hadz álják hogy vállra terítve arra büfizze vissza a gyerek a tejet vagy letöröljenek vele ezt azt, leterítsék a kiságyra ha hányós a gyerek, meg hogy arra bukja vissza a tejet ne a lepedőre, leteríteni nyilvános helyen a pelenkázóra stb.


Nen pelenkázásra használják már konkrétan, és fillérekért lehet kapni. Szerintem nem jó ajándék.

2022. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

A mai mosható pelenkák nagyon sokfélék. Az egyik variáció valóban az, hogy egy hagyományos tetra pelenkát megfelelően összehajtunk (betét formára, vagy hagyományos sárkány hajtogatással, kérdezd anyut/nagyit :-)), beletesszük a vízhatlan (PUL) külsőbe és így adjuk a babára. Ez a legolcsóbb verzió. Szerintem házilag szegni a tetrát nem érdemes, mert nagyon olcsón beszerezhető a gyári változat. Egy tetra vízelnyelő képessége viszonylag kicsi, előny viszont, hogy gyorsan szárad, mivel a vékony anyagot hajtod össze.


A másik véglet az ún. all-in-one pelenka: egy pelenka alakúra varrt textil, a gyerek lába között vastagabb, kívül hozzávarrva a vízhatlan réteg. Kényelmesebb használni, de drágábbra jön ki, lassan szárad.


A kettő között pedig millió variáció van: különféle betétek, zsebkendő méretű vastagabb anyag, amit még össze kell hajtani betétté (de nem szárad olyan lassan), eldobható pelenkához hasonló alakú textil pelenkabelső (ami a gyerek lába között vastag), nagyobb nedvszívóképességű (pl. zorb) anyagot tartalmazó betétek, házilag rongyos törölközőből varrt betétek, és a végtelenségig folytathatnánk a sort. Ezekre mind kell a vízhatlan külső, de abból is többféle van, pl. gyapjúból készült is, de ahhoz se jó akármilyen gyapjú...


Na, ha már kellően elveszettnek érzed magad, akkor a következő a tanácsom. Egyrészt kérdezd meg a barátnőt, mit szeretne. Nem mindig a legjobb ötlet a meglepetés. Másrészt vegyél mintás muszlin anyagot, és azt szegd be. Sok tetrapelenka hagyományos módon van beszegve, az nem baj. Ugyanis ezek a tetrapelenkák nem csak a gyerek fenekén hasznosíthatók, hanem büfiztetéshez meg millió célra. Ott meg cuki a mintás, és úgy könnyebb is számon tartani, hogy melyiket milyen célra használjuk. Nekem 60x60-as tetráim vannak, meg néhány nagyobb, de inkább a kisebb, hagyományos méret vált be.

2022. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
6-os: úgy hogy jártam varró órákra és anyagismeretre.
2022. nov. 20. 19:07
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

[link]



A tetrapelenkát pont lazább szövessel és spec fonalból szövik amitől jó a nedvszívókepessege.

2022. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!