Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért erőlteti sok szülő a...

Miért erőlteti sok szülő a szobatisztaságot? Miért jó ha hamar szobatiszta a gyerek?

Figyelt kérdés

Távoli ismerősöknél is az ment, hogy a gyereket nyáron (2 év 5 hónapos volt ekkor a gyerek) elkezdték bilire ültetni, csak hogy na legyen már szobatiszta, persze nagyon nehezen ment, még mindig be-be pisil, ha nem kérdezgetik. Meg volt olyan is, hogy vendégségben is szoktatták, nem adtak rá pelenkát, persze a gyerek 5 percenként odapisilt valahova.

Itt a gyakorin is rengeteg hasonló történet van.


Miért nem akarja sok anyuka megvárni, míg MAGÁTÓL érik meg rá a gyerek és MAGÁTÓL nem kér pelenkát? Ha három évesen érik meg rá, az miért baj? Minek kell siettetni? Kíváncsi lennék.

Tényleg egyszerűbb napi 20x átöltöztetni és/vagy feltörölni, feltakarítani + mosni folyamatosan a nadrágokat, bugyikat/alsógatyákat, mint csak szimplán napi 5x pelust cserélni, amíg nem megy a szobatisztaság? Mi szól a szobatiszta gyerek mellett?



2023. febr. 14. 16:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%

A fiam 2éves szülinapján próbáltuk meg elsőre.

Ő kérte igazából. Aztán aznap 17x öltöztettem át.

Másnap mar csak kb 10x, 1 hét alatt meg szobatiszta lett.


Én nem bántam meg, hogy így csináltam.


Nekem az volt a motiváció, higy tetszett neki.

Rest meg nem vagyok, hogy ne tudjak kimosni pár ruhát.

2023. febr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%

Mert lehet h már oviba vinné 3 évesen, de addig nem veszik be még nem szobatiszta.

Tehát addig nem mehet vissza dolgozni.

2023. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
79%
A pelenka egyrészt rohadt drága, másrészt meg környezetszennyező. Egy 2 éves 5 hónapos gyerek már simán érett lehet rá. És nyilván nyáron próbálkozik ezzel az ember, nem télen.
2023. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem próbálkoznak, nem derül ki hogy menne e.

Az ikreimnél ha fejenállok se ment volna a lányom bilire 2,5 évesen. A fiam pedig ekkor már 2 hónapja szobatiszta volt.

De ha a lányt nem noszogatom kicsit (kérdezgettem kell e neki) lehet még most 3,5 évesen is pelusos lennne.

2023. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
77%

Ez a "magától megérik rá" a legnagyobb bullshit. Addig igaz, hogy amíg nem érett rá, addig nem lesz szobatiszta, de ez a mai trend, hogy már az is egyre ritkább, hogy egy gyerek a 3. szülinapján szobatiszta legyen, mert a szülők arra várnak, hogy egyszer csak letépje magáról a pelust, és közölje, hogy ő "megérett", nevetséges. Főleg vicces, hogy amikor tényleg szükség lesz rá, mert kezdődik az ovi, hirtelen az összes, addig éretlen gyerek pikk-pakk megérik. Persze, mert anyuka is rájön, hogy pelusban nem veszik be az oviba, és elkezd lépéseket tenni az ügy érdekében.

Nem azt mondom, hogy kötözzük bilire a 8 hónapos gyereket, mint régen, de egy 2 év 5 hónapos nyugodtan képes lehet már ennyire, ha megtanítják neki.

2023. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
77%

Mert mikor próbálkozzon az ember, ha nem nyáron? Muszáj sokszor forszirozni, augusztusi a lányom, két héttel a harmadik szülinapja után kezdi az ovit. Elkezdtük már, és nappalra gyakorlatilag szobatiszta. Ha várok, most is pelusban ülne, mert magától nem érdekelte. Pár bepisiles kellett neki, mire értette mi van.


Egyébként a szobatisztasag kialakulásának ideje és a szoktatas elkezdésenek ideje között van összefüggés, tehát ha kétéves kor előtt kezdik jóval, hamarabb lesznek szobatisztak, mint ha utána kezdik mert várják a csodát. Ahogy a mosható pelusos meg EC-s gyerekek is előbb szobatisztulnak.


Muszáj hogy megtapasztalja a saját "piszkát". Nyilvan nem szabad pörögni ezen egész nap, ne adj isten szidni vagy alazni, de nem várnék évekig vele, hogy egyszer csak szól. Amikor érdekelte a bili, a pelenka, amikor mi voltunk vécén, akkor kezdtünk fokozatosan.

2023. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Az oviba nem veszik be, ha nem szobatiszta.


Amúgy régen nem volt divat arra várni, mikor érik meg a gyerek, és lám, mégis javarészük hamar szobatiszta lett, ezek szerint annyira mégsem kell megérni rá, megy ez anélkül is.


És ezzel nem azt mondom, hogy 1 évesen erőltetni kell, de egy 2+-os gyereknél simán el lehet kezdeni a tanítást, szoktatást, 2-3 hónap alatt megtanulja majd mit jelent a bilibe-wc-be pisilni.


Ha senki nem tenne kezdőlépéseket, csak várna, sok gyerek még 3 évesen is pelenkás lenne, mert nem tanulta meg a szobatisztaságot. És akkor össze jutunk vissza, hogy nem mehet oviba.

2023. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
74%

1. mert magától NEM érik meg rá. Hogy tenné, neki rhadtul kényelmes, hogy ott a pelenka, abba bármikor bármi belemehet?

2. oviba nem veszik be, ha nem szobatiszta, ergo addig a szülő sem mehet dolgozni

3. igenis kell noszogatni, és igen, nyáron, amikor úgyis kevesebb ruha van rajta, kevesebbszer kell átöltöztetni

2023. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
76%
Amíg csak próbálkozik, nincs gond, de erőltetni semmiképpen sem szabad. Avval pont az ellenkezőjét érheti el az ember. Amúgy sokan azért szeretnék, hogy hamar szobatiszta legyen, mert drága a pelenka, vagy mert már xy gyereke is szobatiszta, nehogy már az ő gyereke lógjon ki a sorból. Meg ha már közelít az óvoda felé, akkor azért.
2023. febr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
42%

1, de megérik magától,

2, nem csak ovi létezik, bölcsi is felveszi amíg nem tölti be a 3 évet és maradhat egészen addig a gondozási év végéig, amelyikben a 4-et tölti. Ha magától nem lesz szobatiszta X korig, akkor teljesen járható opció.

3, mindkét gyerekem tél közepén lett szobatiszta. Az egyikük 0 balesettel, a másik pontosan 3-mal.

4, mostam a pelenkát, nem lett tőle hamarabb szobatiszta (másodikkal használtam)

2023. febr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!