Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van jele hogy megérett a...

Van jele hogy megérett a szobatisztaságra a gyermek?

Figyelt kérdés

Milyen idősen javasolt próbálkozni,és van valami trükk esetleg?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi :)



2023. márc. 2. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kérdező! Le írom a saját történetünket, hátha segít egy kicsit. Tudni kell mindkét lányom 1,5 évesen vált szobatisztává. Ez pedig úgy történt, hogy rokonoktol kaptunk bilit, mondván majd jó lesz. Ez pedig hely szukeben ki volt rakva szem elé. A lányom először játéknak fogta fel, rengetegszer rá ült, hozta vitte én pedig elmondtam mire való. Majd jött a nyár, alapból hagytam pelenka nélkül szabadon. És volt, hogy bepisilt, vagyis hát pisilt, mivel nem volt mibe. Akkor mondtam ha érzi, üljön bilire. Majd rá ült, és sikerült. Tapsvihar, öröm, boldogság. Ez egy folyamat, kellett neki 2-3 hónap biztosan, már nem emlékszem. Több baleset is becsuszott, takarítottam rendesen is utána de az nyugtat, hogy nem volt eroltetve a dolog. :) A kisebbik pedig jó mokanak látta, hogy tesó szépen wczik, így hát ő is vitte magával, először pelussal ült rá, majd nyáron róla is lekerult aztán had szóljon. Sok sikert kívánok, bárhogyan is alakul.
2023. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :):)
2023. márc. 2. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Az én kisfiam lassan 2,5 éves, de még nem látom rajta, hogy megért rá. 2x belepisilt, 1x belekakilt a bilibe, nagyon megdicsértem és mondtam neki, hogy szóljon legközelebb, ha úgy érzi lesz valami, de azóta utólag is csak letagadja, hogy van valami a pelenkában… 😄


Na meg ő még éjszaka is telepisili a pelust. Szerintem nyáron simább ügy lesz, nem is erőltetem, mert szerintem semmi értelme ezzel stresszelni se őt, se magamat.


Az elején mosható pelenkáztunk, aztán sajnos muszáj volt áttérnünk az eldobhatósra. Elvileg arról hamarabb átszoknak bilire.


Ismerek egy kislányt, akit erőltettek, hogy márpedig neki WC-be kell kakilnia, mert már nagylány…(akkor lett 2 éves). Szegény volt, hogy napokig visszatartotta és üvöltött, úgy fájt a hasa.


Soha, de soha nem tenném ezt a gyerekemmel.

2023. márc. 3. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Úgy voltam vele hogy ez egy folyamat, nem erőltetem semmiképpen, csak motiválom és reagálok az igényeire. Bilink nem volt, a wc-n van lehajtható szűkítő.

Mikor kicsi volt engedtem hogy ha akar bejöjjön velem a wcre, elmondtam mire való, látta ahogy pisilek, és tudta ha nagykislany lesz ő is wcbe fog pisilni.

2 éves volt (tél) mikor már szólt hogy bepisilt bekakilt, cseréljünk pelenkát. Akkor megbeszéltem vele hogy ha szeretné, akkor kipróbalhatja a nagywc-t, elmentünk együtt a boltba és választott magának wc fellépőt. De nem akart ráülni a wcre, a fellépővel játszott, és hetekig azt játszottuk minden nap órákat, hogy a plüssállatok pisilni járkálnak. Ő találta ki a jatékot, kérte mindig hogy ezt játszuk.

Tavasszal észrevette a jatszótéren hogy van akin van pelenka, van akin nincs, rákérdezett. Figyelte ahogy kiviszik pisilni a szülők a gyerekeket. Elmentünk a boltba, választott magának bugyit. De nem akarta felvenni, csak nézegette hetekig.

Majd áprilisban elmentünk bölcsi/ovilatogatóba, nagyon tetszett neki hogy van kis wc meg kis kézmosó. Utána párszor ráült otthon a wcre az esti fürdés előtt, sikerült is pisilnie és kakilnia is. Májusban szólt hogy nem kell neki pelenka, bugyit vesz fel. Talán 2-3 alkalommal volt otthon baleset, meg 6-8 alkalommal a játszótéren, de ennyi. Nyár végére 2,5 évesen éjszakára is szobatiszta lett.

2023. márc. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!